Seitan Limania - Paralia Stefanou

Jest na Krecie plaża, która u niektórych osób dosłownie wywołuje dreszcz emocji. Tym miejscem jest Seitan Limania co można przetłumaczyć jako Porty Szatana albo Przeklęte Porty. Plaża ta jest również znana pod nazwą Paralia Stefanou, czyli Plaża Stefanou. Z jakiegoś powodu (sami nie wiemy z jakiego) do tej pory nie umieściliśmy na naszej stronie opisu tego miejsca. Pora zatem nadrobić te żenujące braki.

Seitan Limania

Seitan Limania jest zaliczana do bardzo popularnych chociaż odosobnionych plaż Krety. Zygzakowata wąska zatoka dosłownie wrzyna się w skalisty ląd, a lazurowy kolor wody nawet z daleka wygląda oszałamiająco. Nic więc dziwnego, że latem plaża ta jest oblegana. Jej niewielkie rozmiary sprawiają, że naprawdę niedużo trzeba, aby kolejni pojawiający się tu turyści mieli problem ze znalezieniem choćby skrawka wolnego miejsca. Jeśli jednak macie możliwość przyjechania do Portów Szatana poza sezonem, np. wiosną albo jesienią, to z pewnością znajdziecie tu dla siebie miejsce.

Wyjaśnienia wymaga również to dlaczego posługujemy się liczbą mnogą w odniesieniu do tego miejsca. Jeśli zerkniecie na mapy google albo polecicie dronem to zauważycie dwie podobne zatoki położone równolegle na południe od plaży Stefanou. Nazwa Porty Szatana odnosi się także do nich. Przy czym w przypadku tych dwóch sąsiednich zatoczek nie ma mowy o schodzeniu na dół i plażowaniu.

Mimo że dojazd tu wymaga samochodu z hamulcami jak żyleta oraz pewnej ręki (i nogi) opanowanego kierowcy, niewiele osób zniechęcają te wymagania. Nieumiejętna jazda w dół po drodze z 10% spadkiem i zakrętami o 180 stopni rozgrzeje hamulce w samochodzie i emocje do czerwoności. Nie mniej fascynująca jest też droga powrotna, zwłaszcza gdy nieopatrznie zatrzymacie się na chwilę aby jeszcze popatrzeć na Seitan Limania z góry. Ponowne ruszenie pod górkę wyciśnie siódme poty z każdego mniejszego samochodu.


Skoro tak tu pięknie to czemu nazwa taka dziwna?

Wbrew pozorom nazwy tej nie wymyślili turyści, którzy skręcili kostki przy próbie zejścia karkołomną ścieżką. Bajeczna zatoka została nazwana Szatańskimi Portami dawno temu przez osmańskich Turków. Przy czym nie schodzili oni na plażę po stromej najeżonej ostrymi skałami ścieżce tylko próbowali wpływać statkami do tej ciasnej zatoki. Była to nie mniej karkołomna czynność, gdyż rejon tej zatoki jest znany z tego, że tworzą się tu niebezpieczne prądy i fale, mocno utrudniające wykonywanie precyzyjnych manewrów. Podobno wpłynięcie tu wymagało znacznie większych umiejętności niż obecny dojazd autem klasy ekonomicznej. Z jakiego powodu piraci wpływali w takie miejsce? Przyczyna była dość przewidywalna. Wysokie klify zatoki stanowiły doskonałą osłonę, którą wykorzystywali aby znienacka zaatakować i następnie okraść statki wpływające (oraz wypływające) z portu Souda.

Zejście do Seitan Limania

W dzisiejszych czasach dojazd do miejsca, gdzie droga kończy się malutkim parkingiem, to zaledwie połowa sukcesu. Po wyjściu z samochodu zaczyna się bowiem runda druga polegająca na zejściu w dół dość karkołomną ścieżką. Krajobraz jest tu całkowicie surowy, a zejście pozbawione udogodnień w tym również poręczy czy choćby kamiennych stopni. Ścieżka jest poprowadzona po stromych skałach, więc w sezonie dochodzi tu zazwyczaj do mniej lub bardziej groźnych wypadków. Co roku powiększa się grono osób, które w tym miejscu doznało dotkliwej kontuzji i zakończyło swoją wycieczkę na szpitalnym łóżku. Z tego powodu zejście na plażę Stefana nie nadaje się dla małych dzieci i osób które mają jakieś problemy z poruszaniem się. Średnim pomysłem jest też schodzenie na plażę w przypadku posiadania lęku wysokości. W tym otoczeniu z łatwością poruszają się jedynie kozy.

Zanim wejdziecie na ten szatański szlak upewnijcie się czy zabraliście z samochodu wszystko co jest potrzebne do szczęścia na plaży. Dobre buty oraz wolne ręce są jak najbardziej wskazane. Planując spędzenie kilku godzin na tej plaży warto wiedzieć, że jest ona całkowicie dzika. Nie znajdziecie tu typowej plażowej infrastruktury takiej jak: leżaki, parasole, przebieralnie czy też prysznice. Nie ma tu także toalet, beach baru czy tawerny. O napoje i przekąski należy również zadbać we własnym zakresie. Mimo, że miejsce jest wybitnie piękne to nigdy nie powiewa tu Błękitna Flaga. To odznaczenie jest bowiem przyznawane tylko tym plażom, które spełniają szereg określonych wymagań. Brak turystycznej infrastruktury czy udogodnień oznacza również to, że nikt tego miejsca nie porządkuje. Trzeba o tym pamiętać opuszczając plażę zabierając ze sobą wszystkie swoje śmieci.

Seitan Limania

Jak już dotrzecie na dół i znajdziecie na plaży kawałek miejsca na rozłożenie ręczników to możecie cieszyć się pięknem tego miejsca. Piasek oraz drobne kamyki tworzące tutejszą plażę nawiewane są systematycznie z położonego wyżej kamieniołomu. Wiele osób wskakuje do obłędnie lazurowej wody wprost klifów znajdujących się po obu stronach zatoki.

Kozy to stałe bywalczynie tego miejsca, w sezonie regularnie dokarmiane przez turystów nabrały sporej śmiałości w kontaktach z człowiekiem. Nie zdziwcie się zatem gdy zobaczycie te zwierzęta na plaży. W czasie gdy będziecie wesoło spędzać czas na wodnych akrobacjach kozy chętnie, przegrzebią Wasze torby w poszukiwaniu jedzenia.


Patrząc z perspektywy obecnej popularności tego miejsca aż ciężko uwierzyć, że Seitan Limani ma dość krótką „turystyczną” historię i dość długo nie widniało na turystycznych mapach oraz listach typu must see. Oczywiście okoliczni mieszkańcy dobrze wiedzieli o Portach Szatana, jednak oni również nie pojawiali się tu zbyt często. Wszystko zaczęło zmieniać się w 2010 roku po zbudowaniu prowadzącej tu asfaltowej drogi. Prawdziwy boom nastąpił jednak w 2015 roku kiedy, jak głosi miejscowa legenda, w mediach społecznościowych zamieszczono zdjęcie Seitan Limania.

Czy tylko samochodem?

Do Seitan Limani najłatwiej przyjechać samochodem. Jest to najbardziej wygodny i elastyczny sposób transportu w to miejsce. Mimo, że plaża Seitan Limani znajduje się na półwyspie Akrotiri, a od Chanii dzieli ją 15 kilometrów i zaledwie 10 km od lotniska im. Ioannisa Daskalogiannisa to brakuje tu dobrego publicznego transportu. Latem do położonej niedaleko plaży wioski Chordaki przyjeżdża czasem autobus KTEL kursujący z Chanii. Jednak Chordaki od Seitan Limania dzielą jeszcze 4 kilometry, które można pokonać tylko pieszo. O ile droga w dół to około godzinny spacer, to powrót zajmie znacznie więcej czasu, ponieważ droga wspina się pod górę. Niestety nie możemy podać w tym momencie żadnych konkretnych informacji o godzinach kursowania autobusu, bo obecny rozkład jazdy wciąż jest zimowy i nie uwzględnia tego połączenia.

 

 

west
central
east

Ciekawe miejsca na Krecie

↤ kliknij odpowiednią część wyspy aby zmienić dolną mapę

Falasarna
Falasarna

Falasarna

W 2002 roku Falasarna zdobyła tytuł najlepszej plaży w Grecji. Wyróżnienie to nie jest bynajmniej przypadkowe, gdyż miejsce to jak na standardy Krety jest naprawdę unikalne.

X
więcej
Elafonisi
Elafonisi

Elafonisi

Elafonisi to niewielka wyspa znajdująca się na końcu południowo-zachodniego skraju Krety. Cechą charakterystyczną Elafonisi jest płytka laguna łącząca ją z Kretą.

X
więcej
Port lotniczy w Chanii
Port lotniczy w Chanii

Port lotniczy w Chanii

To drugie co do wielkości lotnisko (kod IATA: CHQ) na Krecie. W 2010 roku port lotniczy w Chanii obsłużył łącznie ponad 1,65 mln pasażerów.

X
więcej
Chania - Xania
Chania - Xania

Chania - Xania

Chania (Χανιά) jest drugim co do wielkości (po Heraklionie) miastem Krety.Największym atutem Chanii jest rejon Starego Miasta oraz piękny Port Wenecki.

X
więcej
Aptera
Aptera

Aptera

Aptera to miasto, którego historia sięga przynajmniej tysięcznego roku przed naszą erą. W szczytowym okresie mieszkało w nim około 20 tyś. ludzi, z czego zaledwie 1/5 stanowili wolni ludzie.

X
więcej
Aradena
Aradena

Aradena

Stalowa przeprawa, którą w środkowej części dzieli od ziemi blisko 150 m, plasuje się na czołowej pozycji miejsc w których wykonuje się najdłuższe skoki bungee.

X
więcej
Frangokastello
Frangokastello

Frangokastello

Frangokastello to niewielka twierdza jaka została zbudowana przez Wenecjan na przestrzeni 4 lat począwszy od 1371 roku. Początkowo zamek nazwano imieniem Świętego Nikitasa.

X
więcej
Hrisoskalitissas
Hrisoskalitissas

Hrisoskalitissas

(Χρυσοσκαλίτισσα) Kościół Najświętszej Marii Panny ze Złotym Stopniem pochodzący z XVII wieku jest najdalej wysuniętą na zachód tego typu budowlą sakralną.

X
więcej
Hrisoskalitissas
Hrisoskalitissas

Hrisoskalitissas

(Χρυσοσκαλίτισσα) Kościół Najświętszej Marii Panny ze Złotym Stopniem pochodzący z XVII wieku jest najdalej wysuniętą na zachód tego typu budowlą sakralną.

X
więcej
Płaskowyż Omalos
Płaskowyż Omalos

Płaskowyż Omalos

Omalos to doskonały punkt wypadowy do zwiedzania wąwozu Samaria. Położony przeszło 1100 m n.p.m. rozciąga się na obszarze 25 km2. Jego wielkość odpowiada mniej więcej rozmiarom płaskowyżu Lasithi.

X
więcej
Kournas
Kournas

Kournas

Znajdujące się 47 kilometrów od miasta Chania, to jedyne słodkowodne jezioro na Krecie. Jego powierzchnia wynosi około 580 tys. mkw. a maksymalna głębokość to ok 45 metrów

X
więcej
Xyloskalo
Xyloskalo

Xyloskalo

Miejsce to położone jest na wysokości 1250 m n.p.m, czyli ponad 200 metrów wyżej od naszego rodzimego Zakopanego.

X
więcej
Sfakia
Sfakia

Sfakia

Geneza nazwy tego powiatu, nie zdziwi żadnej osoby, która pokona drogę od wąwozu Imbros do Hora Sfakion. Słowo

X
więcej
Port lotniczy w Chanii
Port lotniczy w Chanii

Port lotniczy w Chanii

To drugie co do wielkości lotnisko (kod IATA: CHQ) na Krecie. W 2010 roku port lotniczy w Chanii obsłużył łącznie ponad 1,65 mln pasażerów.

X
więcej
Chora Sfakion
Chora Sfakion

Chora Sfakion

Chora Sfakion to niezwykle malowniczo położona główna miejscowość górzystego i dzikiego regionu Sfakia

X
więcej
Loutro
Loutro

Loutro

Loutro słynie z tego, że można dostać się do niej tylko od strony morza lub dojść pieszo górskim szlakiem, bowiem nie prowadzi tu żadna inna droga.

X
więcej
Stavros
Stavros

Stavros

Stavros dawniej było małą rybacką wioską. Dziś jest to przede wszystkim miejscowość turystyczna, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

X
więcej
Jaskinia Niedźwiedzia
Jaskinia Niedźwiedzia

Jaskinia Niedźwiedzia

Jaskinia oddalona jest niespełna kilometr od klasztoru Moni Gouvernetou. Dojdziecie do niej korzystając z pieszego szlaku jaki został wytyczony wzdłuż zbocza wąwozu Avlaki.

X
więcej
Laguna Balos
Laguna Balos

Laguna Balos

Balos to jedna ze sztandarowych plaż Krety jeśli nie całej Grecji. Możemy Was zapewnić, że krajobrazy jakie zobaczycie w czasie wycieczki na Balos, pozostaną z Wami na bardzo bardzo długi czas.

X
więcej
Moni Katholiko
Moni Katholiko

Moni Katholiko

Moni Katholiko to prawdopodobnie najstarszy i najbardziej spektakularnie położony klasztor na Krecie. Znajduje się on 20 km na północny-wschód od Chanii.

X
więcej
Monastyr Agia Triada
Monastyr Agia Triada

Monastyr Agia Triada

Prawosławny klasztor Agia Triada położony na północnej części półwyspu Akrotiri to jeden z najpiękniejszych i najbogatszych klasztorów na Krecie.

X
więcej
Klasztor Gouverneto
Klasztor Gouverneto

Klasztor Gouverneto

Klasztor Gouverneto to prawdopodobnie najstarszy aktywny grekokatolicki klasztor położony na półwyspie Akrotiri w pobliżu Chania.

X
więcej
Imbros
Imbros

Imbros

Długość szlaku wiodącego przez to miejsce wynosi około 8 kilometrów a pokonana różnica wysokości wynosi mniej więcej 600m.

X
więcej
Agia Roumeli
Agia Roumeli

Agia Roumeli

Agia Roumeli znajduje się na południowym wybrzeżu Prefektury Chania, pomiędzy miejscowościami Chora Sfakion i Paleochora.

X
więcej
Souda
Souda

Souda

Jeszcze do początku lat dziewięćdziesiątych miejsce to było znane tylko nielicznym turystom oraz okolicznym mieszkańcom.

X
więcej
Paleochora
Paleochora

Paleochora

Paleochora to całkiem dobrze zorganizowane turystyczne miasteczko, z piękną wielką i piaszczystą plażą

X
więcej
Lissos
Lissos

Lissos

Ruiny starożytnego miasta Lissos znajdują się około 3,5 km od miejscowości Sougia na południowym wybrzeżu Krety.

X
więcej
Samaria
Samaria

Samaria

Samaria to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych znajdujących się w rejonie zachodniej Krety.

X
więcej
Glyka Nera
Glyka Nera

Glyka Nera

Glyka Nera to jedna z bardziej spektakularnych plaż znajdujących się na Krecie.

X
więcej
Sougia
Sougia

Sougia

Sougia to niewielka miejscowość położona w południowo-zachodniej części Krety.

X
więcej
Falasarna (wykopaliska)
Falasarna (wykopaliska)

Falasarna (wykopaliska)

Na północno-zachodnim wybrzeżu Krety u stóp półwyspu Gramovousa położone są ruiny antycznego portu Korikos, znanego później jako Falassarna.

X
więcej
Krios
Krios

Krios

Plaża Krios znajduje się około 9 km na zachód od Paleochory i jest to jednocześnie ostatnia plaża na tym odcinku południowego wybrzeża

X
więcej
Agia Sofia
Agia Sofia

Agia Sofia

Między miejscowościami Topolia i Koutsamatados znajduje się interesująca jaskinia znana pod nazwą Agia Sofia

X
więcej
Milia
Milia

Milia

Milia to autentyczna górska osada, która pochodzi najprawdopodobniej z około XVII wieku.

X
więcej
Potamida
Potamida

Potamida

Na skraju wioski Potamida wyrasta zespół glinianych kopców zwanych Komolithi (Komolithoi)

X
więcej
Grammeno
Grammeno

Grammeno

Grammeno (Γραμμένο) to plaża, którą można zaliczyć do grona jednej z lepszych i najładniej położonych plaż znajdujących się w tym rejonie Krety.

X
więcej
Samaria - samodzielna wycieczka
Samaria - samodzielna wycieczka

Samaria - samodzielna wycieczka

Samaria to jedno z miejsc, któremu dosyć często poświęcamy miejsce na naszej stronie. Wąwóz ten nie bez przesady uznawany jest za jedną z największych atrakcji zachodniej części Krety. Każdego roku w szczycie sezonu bywa odwiedzany nawet przez ponad tysiąc osób dziennie.

X
więcej
Platanias
niemieckie tunele
Platanias<br/>niemieckie tunele

Platanias
niemieckie tunele

Platanias to popularna miejscowość turystyczna. Właśnie tu znajdują się bardzo ciekawe tunele pochodzące z czasów II wojny światowej.

X
więcej
Polirynia
Polirynia

Polirynia

Polyrinia była jednym z najważniejszych miast-państw zachodniej Krety w okresie hellenistycznym i rzymskim. Została zbudowana amfiteatralnie na stromym wzgórzu, wznoszącym się na wysokość 481 m. n.p.m.

X
więcej
Agios Georgios
Agios Georgios

Agios Georgios

Klasztor Άγιος Γεώργιος jest unikalnym i bardzo ciekawym zabytkiem sakralnym w tym rejonie Krety.

X
więcej
Agia Irini
Agia Irini

Agia Irini

Wąwóz Agia Irini znajdujący się w niedużej odległości od miejscowości Sougia to jedno popularniejszych miejsc pieszych wycieczek.

X
więcej
Gramvousa
Gramvousa

Gramvousa

Wyspa Gramvousa, a w zasadzie Imeri Gramvousa (Ήμερη Γραμβούσα) to nieodłączny punkt wycieczki łączącej pobyt na Lagunie Balos ze zwiedzaniem pozostałości twierdzy znajdującej się na szczycie wyspy Imeri Gramovousa.

X
więcej
Twierdza
Twierdza

Twierdza

Góra, na której wzniesioną tę fortecę, zamyka dostęp do Agia Roumeli od strony północnej. Zatem wchodząc tu na wysokość 194 metrów n.p.m. można zobaczyć nie tylko całkiem nieźle zachowane mury twierdzy.

X
więcej
Ag. Pavlos
Ag. Pavlos

Ag. Pavlos

Bizantyjski kościółek Agios Pavlos został wzniesiony na odległej plaży Selouda znajdującej się na południu Krety.

X
więcej
Kedrodasos
Kedrodasos

Kedrodasos

Nawet w szczycie sezonu Kedrodasos wciąż pozostaje dzika i nieoblegana przez tłumy

X
więcej
Seitan Limania
Seitan Limania

Seitan Limania

Jest na Krecie plaża, która u niektórych osób dosłownie wywołuje dreszcz emocji. Tym miejscem jest Seitan Limania co można przetłumaczyć jako Porty Szatana albo Przeklęte Porty.

X
więcej
Data publikacji:
Data modyfikacji:
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

2023-03-06 18:46:02

Jest świetna.

1
2023-03-06 18:51:45

Jacek Maciekgorzej z zejściem

2023-03-06 18:56:50

Nazwa adekwatna do zejścia

1
2023-03-06 19:16:35

Nie było tak źle z zejściem. Przepiękne miejsce

1
2023-03-06 19:16:44

1
2023-03-06 19:16:54

1
2023-03-06 19:28:57

Piękne miejsce, polecam zabrac buty dobre

2
2023-03-06 19:29:34

❤❤❤

1
2023-03-06 19:30:44

To prawda , jest piękna. Już sam dojazd do niej jest bardzo ekscytujący Adam Adamiec, Agnieszka Wieczorek Witek Wieczorek pamiętacie

1
2023-03-06 19:36:46

Iwona Adamiec oczywiście, że pamietamy

2023-03-06 19:38:32

Plaża robi wrażenie z góry....szkoda, że tylko z góry, bo na dole już tak ładna nie jest...

2023-03-06 19:47:34

Niestety widzieliśmy tylko z góry

2023-03-06 19:48:07

Oj wspomnienia wrocily super miejsce i te kozy

2023-03-06 20:09:37

Wschód słońca nad Seitan Limania ❤️
Lipiec 2022

2
2023-03-07 15:03:12

Malutka ale piękna. A zejście do niej to kolejna przygoda

1
2023-03-08 22:12:53

Oj tak, to magiczne, przepiękne miejsce

2023-03-08 22:15:03

Przypadkowa atrakcja turystyczna

2023-03-30 17:54:40

Jolanta Cieślak Kasia Franielczyk Edyta Godlewicz Mirela Sz Iwona Adamiec Sylwia Krajewska Magdalena Wygoda Jacek Maciek Alicja Zaremba Pamela La Marca Beata Niedźwiedź
Please check it Out Your confirm T-shirt Mug Hoodie Order

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/580288934145375

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz

Inne strony tej kategorii

Plaża Diaskari - Green Beach

Plaża Diaskari - Green Beach

Plaża Diaskari znana również jako Green Beach znajduje się niespełna 3 km od Makry Gialos. To ciche miejsce wraz z niewielką i prostą tawerną to dobry sposób na spędzenie relaksującego dnia z dala od bardziej zatłoczonych miejsc.

Plaża Kedrodasos

Plaża Kedrodasos

Jeśli mielibyśmy wymienić najpiękniejsze plaże Krety to Kedrodasos bez wątpienia znalazłaby się w ścisłej czołówce takiego zestawienia. Chociaż jest ona położona zaledwie kilometr od Elafonissi, czyli najsłynniejszej plaży Krety, to nawet w szczycie sezonu Kedrodasos wciąż pozostaje dzika i nieoblegana przez tłumy. Nie znajdziecie tu, przynajmniej na razie, leżaków i parasoli oraz innej typowej infrastruktury turystycznej takiej jak przebieralnie, toalety, beach bary czy tawerny.

Plaża w Skinaria

Plaża w Skinaria

Skinaria to mała plaża położona wzdłuż niewielkiej zatoki, której ujście z obu stron zakończone jest skalnym wybrzeżem. To wciąż mało znane miejsce pomijane przez masową turystykę. Cisza, spokój oraz ciekawe dno obfitujące w morską florę i faunę to największe atuty tej plaży. W sprzyjających warunkach krystalicznie czysta woda pozwala na widoczność do 40m wgłąb morza. Nie powinno więc dziwić, że Skinaria jest tak chętnie odwiedzana przez centra nurkowe.

Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Przy takich ruchawkach pogodowych trzeba się cieszyć z tej turystyki, która była w maju. Ciekawe, ilu turystów ten maj wystraszy w czerwcu
Calypso
Calypso
Byłam i pyszny miód kupiłam
Byłam w Chanii, pysznosci
Niestety połowa straganów to szmaty i śmiecie jak w każdym polskim targowisku. A wieśniacy oszukują i windują ceny. Byłem 2 razy na placu w Retymno i jest coraz gorzej. Nie wiem jak teraz ale większość kupujących to były tłuste i chamskie Rosjanki. Bez euforii zatem
Ambasadorki Piękna: Za każdym razem jak jesteśmy na Krecie odwiedzamy Laiki i zawsze wychodzimy z pelnymi siatkami owoców i warzyw
gość Marek: No i rzeczywiście, prognozy się sprawdziły. Wczoraj pogoda fatalna na całej Krecie ale za to dziś, już ponownie przepiękna pogoda i cudownie świeci słoneczko. Pozdrowienia z Jerapetry
Jestem od niedzieli na Thasos, pogoda słoneczna, temperatury 22-26 stopni. Sprawdzając prognozy przed wylotem, byłam przerażona, ale na szczęście jest zupełnie odwrotnie
A kwiecień był super
Już jest czerwiec :o o matulu. Turcja też zimna w tym roku
gość PiotrWie: My byliśmy od 7 do 31 maja na Cykladach, było rzeczywiście zimniej niż zwykle ( od 2012 roku jeździmy corocznie w maju do Grecji) ale myślę że pomimo tego że kol. w Sztokholmie miał kilka stopni więcej w dzień niż w Grecji to w nocy miał ich zdecydowanie mniej więc w sumie było zimniej.
gość Waldek: W tej chwili dostępny jest tylko parking płatny. Dalszy wjazd bliżej plaży i parkowanie pod drzewami jest niemożliwe bo zagrodzili drogę. Koszt parkingu to 5E za cały dzień.Parkng najbliżej wejście jest naprzeciwko resortu Elafonisi.
Doświadczyliśmy na własnej skórze.
Ale od Soboty to wyglada na to ze caly tydzien calkiem sloneczyny ☀️
W tym roku będąc w Sztokholmie w maju miałem wyższe temperatury niż na Krecie.
gość PiotrWie : Może przynajmniej nauczą się trochę oszczędzać wodę - bo jak widzieliśmy jak leją hektolitrami chodniki przed domami to stwierdzaliśmy że woda w Grecji musi być bardzo tania i marnują ją w sposób tragiczny.
Gosia | crete.pl : Dzięki za spostrzegawczość :) Faktycznie nie uaktualniliśmy tej informacji.
gość Waldek: Bilet łączony uprawniający do wejścia na teren muzeum oraz na wykopaliska w maju 2023 to koszt” 20 € 
Zmiana klimatu W tym roku było bardzo mało opadów deszczu
Super miejsce piękne widoki
Ale super.
Polka na Kretowisku: Pogoda taka że nic tylko pić
Czu gdzieś jest dostępna lista winiarni na zachodniej części wyspy?
Parklot

Ciekawe miejsca na Krecie

CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera