Booking.com

Książki, mapy i przewodniki

Mapy

Mapa Krety wydawnictwa Freytag&Berndt

Mapa Krety wydawnictwa Freytag&Berndt

Mapa Freytag&Berndt to klasyczna mapa w skali 1:150 000, wydrukowana na zwykłym dobrym papierze. Skutkuje to tym, że pod względem fizycznej funkcjonalności w zestawieniu z produktami konkurencji wypadnie ona bardzo słabo. W cenie za którą jest oferowana można kupić laminowane mapy o znacznie większej żywotności i łatwości składania.

CRETE - ExpressMap, nie do końca comfort! map

CRETE - ExpressMap, nie do końca comfort! map

Crete - ExpressMap jest to dwustronnie laminowana mapa w miękkiej okładce. Jej rozmiary są niewielkie: 100 x 48 cm po rozłożeniu, a w formie złożonej to zaledwie 11 x 24 cm.Plan Krety został przedstawiony w skali 1:150 000. Dodatkowo wydawca na obu stronach zamieścił także plany większych miast: Heraklionu, Rethymnonu, Chanii, Agios Nikolaos, Ierapetry oraz Sitia, które są rozrysowane w skali 1:10 000. Zmieścił się tu także mały plan wysepki Gavdos (1:150 000).

Samochodowa mapa Krety wydawnictwa Terrain

Samochodowa mapa Krety wydawnictwa Terrain

Produkt wydawnictwa Terrain to raczej kompaktowa mapa samochodowa w skali 1:200 000 sprzedawana w sztywnym foliowym etui, które na pewno dobrze spełni funkcje ochronne. Warto wspomnieć, że materiał z którego jest wykonana to jakieś sztuczne tworzywo (lub papierowy kompozyt), który jest wodoodporny oraz bardzo mocny. Do rozerwania mapy trzeba użyć naprawdę sporej siły lub posłużyć się jakimś ostrym narzędziem. Na pewno dobrze wróży to jeśli chodzi o jej żywotność.

Przewodniki

Przewodnik Baedeker - Kreta

Przewodnik Baedeker - Kreta

Blisko 300-stronicowy przewodnik Baedekera wydany przez wydawnictwo Pascal w 2007 roku (wydanie 1) to pozycja niemalże encyklopedyczna. Baedeker ma 150-letnie doświadczenie w tworzeniu literatury turystycznej i stara się wydawać swoje publikacje dostosowując je do potrzeb turystów. Przewodnik pod wieloma względami jest bardzo wygodny a jego formuła przemyślana i dopracowana. Treści w nim zawarte są przedstawiony w sposób uporządkowany co ułatwia znalezienie poszukiwanych informacji.

Przewodnik Kreta z serii Nawigator

Przewodnik Kreta z serii Nawigator

Poniżej przedstawiamy Wam recenzję tegorocznej nowości wydawniczej, która do księgarni zawitała w marcu 2014 roku. Przewodnik Kreta z serii Navigator jest relatywnie tani i nie uszczupli zbytnio Waszego portfela. Za około 20 zł dostaniecie solidnie wydaną niewielką książeczkę, która została wydrukowana na grubym papierze o dobrej jakości.

Kieszonkowy przewodnik Dumont - Kreta

Kieszonkowy przewodnik Dumont - Kreta

Przewodnik Kreta wydawnictwa dumont (w Polsce drukowany nakładem PWN) to kolejna bardzo poręczna kieszonkowa publikacja, która sprzedawana jest za niewygórowaną cenę niespełna 20 zł. Mimo niewielkich rozmiarów Klausowi Bötigowi, który jest autorem tego przewodnika, udało się umieścić w tej pozycji całkiem sporo ciekawych informacji.

Kieszonkowy przewodnik RM Kreta od środka

Kieszonkowy przewodnik RM Kreta od środka

Przewodnik Discovery Channel wydany przez Wydawnictwo RM w 2007 roku to 120-stronicowe tłumaczenie angielskiego opracowania zbiorowego. Głównym autorem tekstów jest Brigitte Seckendorff-Kourgierakis, która pracując nad tym przewodnikiem przemierzyła Kretę wzdłuż i wszerz.


Przewodnik Kreta wydawnictwa Pascal, seria -dookoła świata-

Przewodnik Kreta wydawnictwa Pascal, seria -dookoła świata-

Przewodnik Kreta wydawnictwa Pascal z 2006 roku (ze wznowieniem w 2009) należy do serii przewodników Dookoła świata, które charakteryzują się niewielkim formatem (24 x 11 cm), miękką oprawą na spirali oraz kolorową okładką z dużą, pionową nazwą opisywanego miejsca. Ta szata graficzna powoduje, że przewodniki te bez problemu rozpoznacie na półce w księgarni. Przewodnik Kreta jest opracowaniem zbiorowym przetłumaczonym z języka angielskiego liczącym 192 strony. Książka wydrukowana została na papierze kredowym, błyszczącym co pozwoliło zachować wysoką jakość zdjęć.

Książki

Recenzja książki - Zaklęcie podróżne

Recenzja książki - Zaklęcie podróżne

Dziś chcielibyśmy polecić Wam wyjątkową książkę o Krecie, której pojawienie się na rynku czytelniczym przeszło niestety bez większego echa. A szkoda bo “Zaklęcie Podróżne” Michała Obst Głombiowskiego to jedna z nielicznych publikacji, która pokazuje Kretę od kuchni, po sezonie, po tym jak wyjadą stąd ostatni turyści. Gorąco polecamy i zachęcamy do przeczytania naszej recenzji.

Michal Ajvaz - Podróż na południe

Michal Ajvaz - Podróż na południe

Uciekając od chłodu północnej Europy dwóch Czechów spotyka się w sennym Loutro i odbywa swoistą podróż w głąb historii kreślonej przez jednego z nich. Właśnie tak korzystając z jak najmniejsze ilości słów można opisać treść książki Podróż na południe. Będzie to jednak bardzo suchy i niesprawiedliwy opis, który z pewnością nikogo nie zachęci do nabycia tej pozycji. A moim skromnym zdaniem warto. To książka, do której będę wracać i z pewnością za jakiś czas z chęcią znów odbędę Podróż na południe.

Zorba 50 lat później - Kreta wczoraj, dziś i jutro

Zorba 50 lat później - Kreta wczoraj, dziś i jutro

Zorba 50 lat później to pod wieloma względami bardzo przemyślana i nietuzinkowa publikacja, którą bardzo ciężko zakwalifikować do konkretnej pojedynczej kategorii książek. Każdorazowo taka jednoznaczna deklaracja byłaby krzywdząca dla pracy Tomasza Zaróda. Poręczny format zdecydowanie bardziej bliższy jest przewodnikowi niż typowemu albumowi fotograficznemu. Z drugiej strony sam sposób prezentacji treści oraz aksamitny w dotyku papier Arctic Volume Ivory powoduje, że trzymając w rękach tę publikacje wciąż będziecie mieć wrażenie obcowania z albumem.

Dionisos Sturis - Grecja. Gorzkie pomarańcze

Dionisos Sturis - Grecja. Gorzkie pomarańcze

Każdy komu bliska jest tematyka Grecji na pewno dobrze zna nazwisko Dionisiosa Sturisa, który od dłuższego czasu stara się przybliżyć Polakom problemy mieszkańców Ellady. Wiele osób kojarzy jego osobę z radiem TOK FM, gdzie jest "dyżurnym" dziennikarzem zajmującym się tematyką strajkującej Grecji. Z pewnością nie jeden radiosłuchacz zastanawiał się, jak to się stało, że Grek tak pięknie mówi po polsku i w ogóle skąd wziął się w naszym kraju. "Gorzkie pomarańcze" pozwalają rozwikłać tę zagadkę oraz dają szanse na poznanie wielu ciekawych faktów z historii współczesnej Grecji. My ze swojej strony zdecydowanie polecamy tę książkę ... z nadzieją, że w przyszłości Dionisios Sturis pokusi się o napisanie kolejnej równie ciekawej pozycji.


Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

 W końcu popadała
 A chociaż popadało więcej deszczu
gość PiotrWie  No to widać cały czas chodzą niezbyt odpowiedzialnie ( choć u nas też się to często zdarza, pewnie bardziej jest to związane z wiekiem niż z narodowością. Kreteńczy są bardzo sympatyczni i uczynni, ale często widywałem grupki z niewielkimi zapasami wody za to z raki. (...)
Gosia | crete.pl  To byli Kreteńczycy. Pewnie gdyby to byli turyści to w mediach zostałoby to wyraźnie zaznaczone ;)
gość PiotrWie  Wiecie może czy to byli miejscowi czy ktoś z zagranicy? Bo lokalsi chodzą często dość nieodpowiedzialnie, na wprost zamiast po szlakach. Ale nigdy nie widziałem jak chodzą w okresie zimowym - może trochę bardziej odpowiedzialnie niż jesienią i wiosną.
 Nie wierzę, zwyczajnie nie wierzę.
 rozum nie dogonił mózgu...ech
 Byłam. Kilka razy przejazdem, i od kilku lat planuję zostać tam na dłużej. Może w końcu się uda
 Cudowna wioska piękne widoki wspaniała kuchnia brawo Anogia
 W planach ba przyszły rok ;)

Ciekawe miejsca na Krecie

CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera