Serwis wymaga plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
Jeśli mielibyśmy wymienić najpiękniejsze plaże Krety to Kedrodasos bez wątpienia znalazłaby się w ścisłej czołówce takiego zestawienia. Chociaż jest ona położona zaledwie kilometr od Elafonissi, czyli najsłynniejszej plaży Krety, to nawet w szczycie sezonu Kedrodasos wciąż pozostaje dzika i nieoblegana przez tłumy. Nie znajdziecie tu, przynajmniej na razie, leżaków i parasoli oraz innej typowej infrastruktury turystycznej takiej jak przebieralnie, toalety, beach bary czy tawerny.
Natomiast znajdziecie tu piękną plażę z jasnym piaskiem i ciemnymi skałkami, oszałamiającego koloru morze oraz niezwykły jałowcowy las porastający teren o powierzchni 11 hektarów. Jest to taki jeszcze dziewiczy raj, wymagający od ludzi troski i szacunku.
Oprócz malowniczej plaży i niezwykłego koloru wody o niepowtarzalności tego miejsca decyduje jałowcowy las porastający przybrzeżne wydmy. Popularnie sądzi się, że jest to las cedrowy, jednak w rzeczywistości przybrzeżne wydmy są porośnięte przez niewielkie i poskręcane jałowce kolczaste (Juniperus oxycedrus subsp. Macrocarpa) i jałowce fenickie (Juniperus phoenicea).
W obrębie przybrzeżnych wydmy panują bardzo surowe warunki klimatyczne. Miejsce to są w stanie zasiedlić tylko te gatunki roślin, które są odporne na silny wpływ czynników środowiskowych takich jak wysoka koncentracja soli w glebie, mgła solna, silne wiatry i ruchliwość piasku. Jałowce są właśnie takimi roślinami, które dobrze znoszą te przeciwności. Jednocześnie zmniejszają one działanie wiatru, utrzymują piasek w ryzach a co za tym idzie stabilizują wydmy. Wydmy te są też gospodarzem dla kilku rzadkich i endemicznych gatunków fauny i flory.
To rzadkie i piękne miejsce na mocy dyrektywy UE 92/43 zostało sklasyfikowane jako siedlisko przyrodnicze o znaczeniu priorytetowym co oznacza zagrożenie zanikiem. Za ochronę obszarów zaliczanych do tej kategorii Wspólnota Europejska ponosi szczególną odpowiedzialność.
Miejsca o takiej urodzie jak Kedrodasos szybko są pożerane przez przemysł turystyczny. Można więc zadać sobie pytanie jak to się stało, że ta plaża wciąż nie stanowi celu turystycznych pielgrzymek na miarę słynnych lagun Balos czy Elafonissi. Te miejsca bowiem dla odmiany borykają się z nadmiarem odwiedzających, co powoli je niszczy. Oczywiście nie jest tak, że Kedrodasos jest zupełnie bezludne. Jednak o ile turystów na Elafonissi czy Balos trzeba liczyć dziennie w tysiącach, to na Kedrodasos dociera kilkadziesiąt osób.
Kluczem do zagadki jest oczywiście brak dobrego dojazdu. O ile do Elafonissi można dojechać wygodnie samochodem czy autobusem prawie, że pod samą plażę to w przypadku Kedrodasos można tylko pomarzyć o takich udogodnieniach.
Od jezdni prowadzącej do plaży Elafonisi odchodzi wąska droga, którą dojedziemy tylko w pobliże Kedrodasos. Jest to ponad dwukilometrowy odcinek nieutwardzonej szutrowej drogi. Oczywiście niejeden turysta jeździł zwykłym osobowym samochodem po takich drogach. Jednak warto wiedzieć, że w myśl warunków określanych przez lokalne wypożyczalnie samochodów, poruszanie się taką drogą większością wynajętych autem jest zabronione, a ewentualne ubezpieczenie nie pokryje kosztów naprawy. W razie jakiegoś uszkodzenia za naprawę szkód zapłacimy z własnej kieszeni.
Dodatkowo droga ta kończy się około 400 m przed plażą. Pozostały dystans trzeba zatem pokonać na własnych nogach co średnio zajmuje około 20 minut.
Warto też wspomnieć o tym, że parking znajdujący się na końcu tej drogi jest bardzo mały, a ci którzy przyjechali tu później muszą zostawić samochód wzdłuż drogi dojazdowej. Im dalej od parkingu zaparkujecie, tym dłuższy kawałek trzeba będzie przejść. Zatem dopóki nie powstanie wygodna i utwardzona droga z dużym parkingiem można być spokojnym o przyszłość Kedrodasos.
Na Kedrodasos można też dostać się pieszo podążając szlakiem E4 od strony Elafonissi. Jednak, mimo że oba miejsca dzieli zaledwie kilometr, to czas jaki trzeba przeznaczyć na pokonanie tego odcinka wynosi około godziny. Ścieżka kluczy między okolicznymi skałkami, wydłużając dystans i czas przejścia. Idąc w stronę Kedrodasos warto wypatrywać oznaczeń szlaku E4 i się go trzymać bo skałki tworzą miejscami istny labirynt. Do Kedrodasos dojdziecie też od strony Krios, jednak ten dystans dzielący obie plaże wynosi około 7 km w jedną stronę.
Brak plażowych udogodnień powoduje, że jeśli chcecie spędzić na Kedrodasos kilka godzin to musicie zabrać ze sobą wszystko czego potrzebujecie na plaży.
Przebywając tu trzeba jednak pamiętać, że Kedrodasos wymaga szczególnej opieki od nas wszystkich. Aby inni również mogli nacieszyć się pięknem tego miejsca opuszczając plażę należy zabrać ze sobą wszystko to co się przyniosło. Szczególnie dotyczy to śmieci. Nie ma tu bowiem ekip sprzątających, pojemników na odpady itp. Bajkowa plaża i unikatowy las będą czyste dotąd dopóki sami goście będą o to dbali. Niestety z przykrością trzeba zauważyć, że część osób która tu dociera, nie dba o środowisko i pozostawia po sobie pełno plastikowych śmieci. W czasie sezonu wakacyjnego na plaży tej zatrzymują się też „dzicy” biwakowicze, którzy również potrafią pozostawić po sobie bałagan. Takie miejsca jak to mogą liczyć wyłącznie na odpowiedzialnych turystów oraz wolontariuszy, którzy raz na jakiś czas organizują sprzątanie takich dzikich plaż.
Plaża Kedrodasos znajduje się 76 km na południowy zachód od miasta Chania, więc za cel swoich wycieczek powinni obierać ją raczej turyści wypoczywający w rejonie zachodniej Krety.
west
central
east
Ciekawe miejsca na Krecie
↤ kliknij odpowiednią część wyspy aby zmienić dolną mapę
W 2002 roku Falasarna zdobyła tytuł najlepszej plaży w Grecji. Wyróżnienie to nie jest bynajmniej przypadkowe, gdyż miejsce to jak na standardy Krety jest naprawdę unikalne.
Elafonisi to niewielka wyspa znajdująca się na końcu południowo-zachodniego skraju Krety. Cechą charakterystyczną Elafonisi jest płytka laguna łącząca ją z Kretą.
Chania (Χανιά) jest drugim co do wielkości (po Heraklionie) miastem Krety.Największym atutem Chanii jest rejon Starego Miasta oraz piękny Port Wenecki.
Aptera to miasto, którego historia sięga przynajmniej tysięcznego roku przed naszą erą. W szczytowym okresie mieszkało w nim około 20 tyś. ludzi, z czego zaledwie 1/5 stanowili wolni ludzie.
Stalowa przeprawa, którą w środkowej części dzieli od ziemi blisko 150 m, plasuje się na czołowej pozycji miejsc w których wykonuje się najdłuższe skoki bungee.
Frangokastello to niewielka twierdza jaka została zbudowana przez Wenecjan na przestrzeni 4 lat począwszy od 1371 roku. Początkowo zamek nazwano imieniem Świętego Nikitasa.
(Χρυσοσκαλίτισσα) Kościół Najświętszej Marii Panny ze Złotym Stopniem pochodzący z XVII wieku jest najdalej wysuniętą na zachód tego typu budowlą sakralną.
(Χρυσοσκαλίτισσα) Kościół Najświętszej Marii Panny ze Złotym Stopniem pochodzący z XVII wieku jest najdalej wysuniętą na zachód tego typu budowlą sakralną.
Omalos to doskonały punkt wypadowy do zwiedzania wąwozu Samaria. Położony przeszło 1100 m n.p.m. rozciąga się na obszarze 25 km2. Jego wielkość odpowiada mniej więcej rozmiarom płaskowyżu Lasithi.
Znajdujące się 47 kilometrów od miasta Chania, to jedyne słodkowodne jezioro na Krecie. Jego powierzchnia wynosi około 580 tys. mkw. a maksymalna głębokość to ok 45 metrów
Jaskinia oddalona jest niespełna kilometr od klasztoru Moni Gouvernetou. Dojdziecie do niej korzystając z pieszego szlaku jaki został wytyczony wzdłuż zbocza wąwozu Avlaki.
Balos to jedna ze sztandarowych plaż Krety jeśli nie całej Grecji. Możemy Was zapewnić, że krajobrazy jakie zobaczycie w czasie wycieczki na Balos, pozostaną z Wami na bardzo bardzo długi czas.
Moni Katholiko to prawdopodobnie najstarszy i najbardziej spektakularnie położony klasztor na Krecie. Znajduje się on 20 km na północny-wschód od Chanii.
Samaria to jedno z miejsc, któremu dosyć często poświęcamy miejsce na naszej stronie. Wąwóz ten nie bez przesady uznawany jest za jedną z największych atrakcji zachodniej części Krety. Każdego roku w szczycie sezonu bywa odwiedzany nawet przez ponad tysiąc osób dziennie.
Polyrinia była jednym z najważniejszych miast-państw zachodniej Krety w okresie hellenistycznym i rzymskim. Została zbudowana amfiteatralnie na stromym wzgórzu, wznoszącym się na wysokość 481 m. n.p.m.
Wyspa Gramvousa, a w zasadzie Imeri Gramvousa (Ήμερη Γραμβούσα) to nieodłączny punkt wycieczki łączącej pobyt na Lagunie Balos ze zwiedzaniem pozostałości twierdzy znajdującej się na szczycie wyspy Imeri Gramovousa.
Góra, na której wzniesioną tę fortecę, zamyka dostęp do Agia Roumeli od strony północnej. Zatem wchodząc tu na wysokość 194 metrów n.p.m. można zobaczyć nie tylko całkiem nieźle zachowane mury twierdzy.
Jest na Krecie plaża, która u niektórych osób dosłownie wywołuje dreszcz emocji. Tym miejscem jest Seitan Limania co można przetłumaczyć jako Porty Szatana albo Przeklęte Porty.
Knossos to jeden ze sztandarowych zabytków odwiedzanych przez turystów, jest to też najpopularniejsze miejsce, do którego udają się zorganizowane wycieczki.
Dziesiątki warsztatów rzemieślniczych położonych w tej niewielkiej górskiej wiosce powodują, że Margarites jest jednym z czterech głównych ośrodków, w których wytwarzana jest tradycyjna kreteńska ceramika.
Data powstania klasztoru Moni Arkadiou (Arkadi) nie jest dokładnie znana. Wedle tradycji nazwa tego kościoła nawiązuje do imienia Cesarza Arkadiusza, który podobno miał być jego fundatorem.
Rethymnon z około 40 tys. mieszkańców to trzecie co do wielkości miasto Krety. Miejsce to zostało zaludnione już w okresie minojskim. Dawniej miasto było ważnym ośrodkiem handlowym.
Thrapsano to niewielka miejscowość zamieszkała przez nieco ponad 2,5 tysiąca osób, z których zdecydowana większość do niedawna utrzymywała się wykonując zawód garncarza.
Skinaria to mała plaża położona wzdłuż niewielkiej zatoki, której ujście z obu stron zakończone jest skalnym wybrzeżem. To wciąż mało znane miejsce pomijane przez masową turystykę
Według mitologii greckiej w jaskini Ida ukrywał się (a może też i urodził) Zeus. Właśnie ten mit jest największym atutem tej jaskini, która nie jest tak ciekawa i piękna jak jaskinia Dikte.
Tripiti to niewielka plaża pokryta mieszanką szarego piachu, żwiru i kamieni. Mimo tego, że plaża jest mało zorganizowana i sprawia wygląd półdzikiej, to działa tu jedna niewielka tawerna.
Tripiti to niewielka plaża pokryta mieszanką szarego piachu, żwiru i kamieni. Mimo tego, że plaża jest mało zorganizowana i sprawia wygląd półdzikiej, to działa tu jedna niewielka tawerna.
Plakias to doskonałe miejsce dla osób, które lubią spędzać czas na pieszych wędrówkach. W rejonie miasteczka oraz przyległej okolicy wytyczonych jest kilka pieszych szlaków, którymi możecie dojść do ciekawych plaż.
Obecnie dolny klasztor wciąż nie jest udostępniany dla zwiedzających oraz nie jest wykorzystywany przez mnichów. Zabudowania górnego klasztoru przeszły częściową renowację i stanowią główną siedzibę klasztoru Preveli.
Wąwóz Kourtaliotiko znany również jako wąwóz Asomatos, to bodaj jedna z najbardziej spektakularnych atrakcji przyrodniczych dostępnych w środkowej części Krety.
Agia Triada to nieduże minojskie stanowisko archeologiczne na południu Krety, znajdujące się w pobliżu Timpaki położone na zachodnim zboczu wzgórza około 40 metrów nad poziomem morza.
Obecnie jaskinia Melidoni (oryginalnie zwana Gerontospilios) jest kojarzona głównie z tragicznymi wydarzeniami, jakie rozegrały się w tym miejscu w 1824 roku.
Twierdza ta jest doskonałym przykładem wielokulturowości Krety. Znajdująca się dziś w greckich rękach, została zbudowana przez Wenecjan, ale określana jest nazwą zaczerpniętą z języka tureckiego.
Wąwóz Rouvas to jedno z ciekawszych miejsc znajdujących się w tej części Krety. Ciekawie poprowadzony szlak w doskonały sposób ukazuje zmieniających się wygląd tego wąwozu.
Matala jest jedną z najpopularniejszych miejscowości nie tylko południowego wybrzeża ale i całej Krety. W latach 60-tych i 70-tych ta niewielka rybacka wioska była mekką hippisów.
Klasztor Odigitrias to jeden z najbardziej znanych klasztorów południowej Krety. Niestety pod względem popularności daleko mu do innych kreteńskich monastyrów.
Kali Limenes (czyli Dobre Porty lub Piękne Przystanie) to nadmorska miejscowość położona w górach Asterousia znajdujących się na południowym wybrzeżu Krety.
Oprócz słynnych wielkich pałaców na wyspie w okresie minojskim powstało szereg mniejszych rezydencji. Jednym z ważniejszych przykładów jest Vathipetro odkryte około 5 km na północ od Archanes, na południowo-wschodnim zboczu góry Juchtas w środkowej części Krety.
Podróżując po Krecie nietrudno zwrócić uwagę na to, że większość tamtejszych plaż jest relatywnie małych i krótkich. Szczególny zawód z tego powodu mogą przeżyć osoby przyzwyczajone do naszych krajowych bałtyckich standardów, gdzie piaszczyste wybrzeże ciągnie się kilometrami. Jednak na szczęście nic straconego, gdyż Kreta w swoim bogatym arsenale najróżniejszych plaż może poszczycić się i takimi, które pozwalają na długie spacery wzdłuż wybrzeża. Jedną z nich, szczególnie lubianą przez nas jest plaża Kommos znajdująca się na południu środkowej części wyspy.
Mimo że jaskiń na Krecie jest bez liku, to jednak tylko nieliczne można zwiedzać. Sfendoni jest przy okazji największą jaskinią udostępnioną do zwiedzania. treść pochodzi z: http://www.crete.pl www.CRETE.pl
Kilometr na północ za miejscowością Zaros, położoną w środkowej części Krety, znajduje się niewielkie sztuczne jeziorko. To właśnie Votomos zwane także Zaros.
Informacje na temat jednego z bardziej znanych miast turystycznych Krety czyli na temat Malii. Opis atrakcji znajdujeących się w mieście Malia oraz opis specyfiki tej miejscowości.
Płaskowyż Lasithi oddalony jest o ok. 70 kilometrów od stolicy Krety - Heraklionu. Średnia wysokość, na jakiej znajduje się teren tego płaskowyżu to 840 m. n.p.m.
Jedną z atrakcji turystycznych chętnie odwiedzaną przez osoby spędzające urlop na Krecie jest jaskinia Dikte (Psychro). Głównymi czynnikami, które przyciągają ludzi do tej groty są bogata i urozmaicona szata naciekowa oraz ścisłe powiązanie z mitologią.
Wśród gajów oliwnych w miejscu zwanym Logari, które oddalone jest o niecały kilometr od wsi Kritsa, znajduje się niewielki bizantyjski kościół Panagia Kera pochodzący z XIII-XIV wieku.
Stalida położona jest bezpośrednio wzdłuż wybrzeża jest jedną z najbardziej znanych turystycznych miejscowości na Krecie, która zdecydowanie ożywia się wraz z nadejściem sezonu turystycznego
Większość osób pokonujących trasę między Agios Nikolaos a Ierapetra na pewno zwróci uwagę na wielkie pęknięcie jakim naznaczona jest góra znajdującą się na wschód od tej drogi. Ten majestatyczny twór geologiczny zwany Ha powstał prawdopodobnie w wyniku trzęsienia ziemi.
Xerokambos to niewielka osada, w której znajdziesz dosłownie kilka tawern, a większość zabudowy stanowią jednopiętrowe i parterowe domy. Dużym atutem tej plaży jest łagodne piaszczyste zejście do morza.
Agios Nikolaos (Άγιος Νικόλαος) to niewielkie miasteczko z niespełna 20 tys. stałych mieszkańców (wg danych statystycznych z 2001 roku). Miejscowość ta jest stolicą nomosu Lasithi.
Choć Elounda do dziś sprawia wrażenie sennego rybackiego miasteczka to jednak pozory nie powinny Was zmylić, gdyż to właśnie ta miejscowość i jej okolica może poszczycić się bodaj największą ilością najlepszych hoteli.
Zakros to czwarty co do znaczenia i wielkości pałac minojski na Krecie. Ten najpóźniej znaleziony, wybudowany na wschodnim wybrzeżu wyspy pałac znajduje się w miejscowości Káto Zákros.
ierwszy Pałac został wybudowany około 1900 roku p.n.e. w miejscu gdzie znajdowała się całkiem okazała osada, której pozostałości zostały później przekształcone w środkową część miasta.
Ruiny starożytnego miasta Itanos zlokalizowane są na wschodnim krańcu Krety, niespełna 3 kilometry na północ od słynnej palmowej plaży Vai. Mimo że przy samym Itanos także znajdują się fajne plaże, to w przeciwieństwie do swojej znanej sąsiadki miejsce to nie przyciąga tłumów. Trafiają tu albo przypadkowi zabłąkani turyści, albo miłośnicy wykopalisk.
Niespełna 10-tysięczna populacja Sitii czyni to miasto najmniejszym na Krecie. Niektórzy idą nawet o krok dalej i mówią przekornie, że jest to raczej największa wioska Krety.
Dom Napoleona to jedna z niewielu typowo turystycznych atrakcji znajdujących się w Ierapetrze. O tym co mogło wydarzyć się tu latem 1798 roku i ewentualnie ile w tej legendzie jest prawdy piszemy w artykule na poniższej stronie.
Klasztor Moni Kapsa to jeden z najciekawiej położonych klasztorów na Krecie. Jego masywne zabudowania zostały wzniesione na skalistych, szarych zboczach otaczających położony obok wąwóz Pervolakia.
Jola Ostraszewska W dobie internetów wszyscy wszystko wiedzą.
Hanna Marciniak
2022-10-23 17:03:18
komentarz z
Jola Ostraszewska dokładnie to samo pomyślałam i nawet napisałam
1
Hanna Marciniak
2022-10-23 17:02:41
komentarz z
O tak ale ciiiiiii.........
5
Magdalena Bartusiak
2022-10-23 17:05:07
komentarz z
Dzika i przepiękna!
1
Kasia Chrobry
2022-10-23 17:05:51
komentarz z
I całe szczęście... niech tak zostanie
3
Małgorzata Kołodziejczak
2022-10-23 17:10:45
komentarz z
Niech taką pozostanie...
2
Marcin Wieloch
2022-10-23 17:14:14
komentarz z
creta gouves
Damian Mikos
2022-10-23 17:23:40
komentarz z
Ojj tak. Kedro jest mega, a poza sezonem to już w ogóle...tak w styczniu...
3
Marcin Jozwiak
2022-10-23 17:24:42
komentarz z
2
Tomasz Firlej
2022-10-23 17:29:00
komentarz z
Co jak co ale toalety i kosze na śmieci by się przydały.
Tomasz Lipowski
2022-10-23 17:59:11
komentarz z
Nie piszcie o niej bo ją dopadnie komercja tak jak Balos, Elafonissi i resztę,tylko drogi asfaltowej tu brakuje i budek chińską tandetą i kebabami,CICHOOOOOO SZAAAAAA
Magda Adamska
2022-10-23 17:59:40
komentarz z
1
Irena Adamska
2022-10-23 18:13:24
komentarz z
Zachwytem nie ma końca
Andrzej Świętosławski
2022-10-23 19:39:26
komentarz z
Tutaj też bez komercji
Michał Lutyński
2022-10-23 20:01:13
komentarz z
Odkryłem ją w zeszłym roku. Moim zdaniem jest o wiele ładniejsza od mojej jak dotąd ukochanej Elafonisi. Świetne miejsce do snurkowania, mnóstwo pięknych rybek i niesamowicie czysta woda. Mam nadzieje, że nie zostanie długo odkryta przez turystów i nie zostanie zniszczona przez masową turystykę. Cudowna plaża.
2
El Hombre
2022-10-24 15:50:50
komentarz z
Michał Lutyński zgadamy sie
El Hombre
2022-10-24 12:38:52
komentarz z
Michał Lutyński kiedy sie tam wybieramy? ;)
Michał Lutyński
2022-10-24 13:58:12
komentarz z
El Hombre ja jadę w przyszłym roku.
Marzena Ziętara
2022-10-23 20:07:09
komentarz z
Kedrodasos skradła moje
1
Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz
lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka: https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158779276817551
Plaża Krios znajduje się około 9 km na zachód od Paleochory i jest to jednocześnie ostatnia plaża na tym odcinku południowego wybrzeża, do której jest możliwy dojazd drogą. Za Krios droga asfaltowa odchodzi bowiem od linii wybrzeża i przechodzi w głąb wyspy zamieniając się w szuter.
Skinaria to mała plaża położona wzdłuż niewielkiej zatoki, której ujście z obu stron zakończone jest skalnym wybrzeżem. To wciąż mało znane miejsce pomijane przez masową turystykę. Cisza, spokój oraz ciekawe dno obfitujące w morską florę i faunę to największe atuty tej plaży. W sprzyjających warunkach krystalicznie czysta woda pozwala na widoczność do 40m wgłąb morza. Nie powinno więc dziwić, że Skinaria jest tak chętnie odwiedzana przez centra nurkowe.
Jest na Krecie plaża, która u niektórych osób dosłownie wywołuje dreszcz emocji. Tym miejscem jest Seitan Limania co można przetłumaczyć jako Porty Szatana albo Przeklęte Porty. Plaża ta jest również znana pod nazwą Paralia Stefanou, czyli Plaża Stefanou.
gość gosia: witam panią,mam pytanko zawitamy na KRETĘ pod koniec SIERPNIA, stacjonować będziemy w : Kato Gouves 700 14, Grecja czy z tamtąd jest jakiś autobus do Iraklion pozdrawiam
gość @Kajdowy: Kwietniowy i króciutki wypad do Georgioupolis to był świetny pomysł. Miejscowość bardzo klimatyczna i urocza. Restauracje i tawerny w świetnym klimacie a regionalne jedzenie przepyszne. Długa plaża, fajna zabudowa, ciekawi ludzie i rewelacyjny barman w hotelu. (...)
Alimony Zaheio: Jolanta Cieślak Kasia Franielczyk Edyta Godlewicz Mirela Sz Iwona Adamiec Sylwia Krajewska Magdalena Wygoda Jacek Maciek Alicja Zaremba Pamela La Marca Beata Niedźwiedź
Please check it Out Your confirm T-shirt Mug Hoodie Order
gość PiotrWie : Dziś jest niesamowita widoczność - po zewnętrznej stronie wyspy widzieliśmy większość Cyklady, a teraz z brzegu kaldery w Oi widać Kretę - z dużą plamą śniegu w masywie Gór Idajskich.
Artur Kiwa: Byłem. Raz. I to wystarczy.
Duży lokal, głośny, pełno ludzi, bo popularność robi swoje. Personel zabiegany i, szczerze mówiąc, chyba zestresowany, bo nie ma mowy o sympatycznej pogawędce. Mało w tym typowo greckiej gościnności i sympatycznej atmosfery. Miejsce z typowymi chorobami dużego lokalu z dużą ilością klientów. Jedzenie - górna strefa stanów średnich, nic mnie nie powaliło na kolana. (...)
Wojtek Arciszewski: Za duża …
Joanna Gadomska: Nie,ale jest szansa ,że niedługo bede⛱️
gość Fidelisu: Witam. Czy obecna pogoda na najwyższym szczycie Krety umożliwia względnie bezpieczne i suche przejście szlaku na początku kwietnia? Dzięki z góry za odp.
gość PiotrWie: My jesteśmy aktualnie na Cyklach, tu jest cena 2,2; 2,15 - więc ceny jakie podajesz na Krecie są i tak zachęcające. Tyle że tu trudno dużo zużyć - odległości są małe, nie jak na Krecie.
Wojciech Halota: Hmm w sierpniu płaciłem 2,18 euro za benzynę 95 to i tak jest taniej
gość PiotrWie: My dotarliśmy już wczoraj na Sifnos - ale do Aten Wizzair, a dalej promem. Na razie słońce na zmianę z chmurami, ale jest kilkanaście stopni i chodzić się da spokojnie. Pełne słońce w prognozach od niedzieli. Mamy nadzieję że 5 kwietnia kontrolerzy nie będą strajkować bo mamy wracać Olympic z Santorini do Aten.
Komentarze
komentarz z
Cicho ! Nie zdradzać
komentarz z
Jola Ostraszewska W dobie internetów wszyscy wszystko wiedzą.
komentarz z
Jola Ostraszewska dokładnie to samo pomyślałam i nawet napisałam
komentarz z
O tak ale ciiiiiii.........
komentarz z
Dzika i przepiękna!
komentarz z
I całe szczęście... niech tak zostanie
komentarz z
Niech taką pozostanie...
komentarz z
creta gouves
komentarz z
Ojj tak. Kedro jest mega, a poza sezonem to już w ogóle...tak w styczniu...
komentarz z
komentarz z
Co jak co ale toalety i kosze na śmieci by się przydały.
komentarz z
Nie piszcie o niej bo ją dopadnie komercja tak jak Balos, Elafonissi i resztę,tylko drogi asfaltowej tu brakuje i budek chińską tandetą i kebabami,CICHOOOOOO SZAAAAAA
komentarz z
komentarz z
Zachwytem nie ma końca
komentarz z
Tutaj też bez komercji
komentarz z
Odkryłem ją w zeszłym roku. Moim zdaniem jest o wiele ładniejsza od mojej jak dotąd ukochanej Elafonisi. Świetne miejsce do snurkowania, mnóstwo pięknych rybek i niesamowicie czysta woda. Mam nadzieje, że nie zostanie długo odkryta przez turystów i nie zostanie zniszczona przez masową turystykę. Cudowna plaża.
komentarz z
Michał Lutyński zgadamy sie
komentarz z
Michał Lutyński kiedy sie tam wybieramy? ;)
komentarz z
El Hombre ja jadę w przyszłym roku.
komentarz z
Kedrodasos skradła moje
Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz
lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158779276817551