Zatoka Souda (Plakias) ||  ...
Gramvousa ||  ...
Plaża w Matala || Matala  ...
Pozdrowienia z klasztoru Agia  ...
Znakomity widok na Heraklion  ...

Kreta - najnowsze wiadomości

Wąwóz Samaria nadal zamknięty

Z każdym dniem liczba turystów przybywających na Kretę systematycznie rośnie. Część spośród osób, które zaplanowały w najbliższym okresie wypoczynek na wyspie z pewnością planuje również zaliczyć wypady na tamtejsze piesze szlaki. Tworząc swoje plany warto mieć jednak na uwadze, że pomimo tego iż mamy już prawie połowę maja, to jednak w dalszym ciągu niedostępny dla turystów jest szlak poprowadzony przez wąwóz Samaria.

Samaria

Piotrek,  data_2021-05-13 19:17:59 2021-05-13 19:17:59
facebook44
Liczba komentarzy: 14

Od 14 maja Grecja luzuje obostrzenia

Wreszcie dzisiaj oficjalnie ogłoszono to, na co wszyscy w Grecji od dawna czekali. Minister zdrowia Vassilis Kikilias ogłosił kolejne kroki znoszenia restrykcji, które obowiązują od listopada ubiegłego roku. Najbliższy piątek 14 maja przyniesie mieszkańcom tego kraju kilka istotnych zmian. 

Podróże międzyregionalne GrekówOd piątku powraca możliwość podróżowania między regionami Grecji

Gosia,  data_2021-05-12 20:22:23 2021-05-12 20:22:23
facebook26
Liczba komentarzy: 22

Spacer ulicami Heraklionu

Zapraszamy na ponad godzinny wieczorny spacer ulicami Heraklionu. Film został nakręcony przez Zameera Pactyana, którego twórczość czasami Wam prezentujemy. Na jego najnowszym filmiku będziecie mogli zobaczyć między innymi ponownie otwarte tawerny, knajpeczki i restauracje Heraklionu. Na pewno zauważycie, że wraz z ich otwarciem na ulice stolicy Krety zaczęło powracać normalne życie.

Gosia,  data_2021-05-11 19:55:40 2021-05-11 19:55:40
facebook50
Liczba komentarzy: 3

Koufonissi wyspa jaskiń i plaż

Koufonissi to niewielka wysepka na Morzu Libijskim położona na wyciągnięcie ręki od południowego wybrzeża Krety. Ze względu na naturalne ukształtowanie i piękno śmiało można ją dopisać do listy turystycznych atrakcji, które warto zobaczyć na własne oczy. Na stosunkowo małej powierzchni znajduje się tu aż 36 przepięknych plaż na ogół pokrytych drobnym piaskiem oraz sporo malowniczych jaskiń.
Warto też wiedzieć, że Koufonissi wraz z wyspami Gavdos i Chryssi, są najdalej na południe położonymi fragmentami greckiej ziemi, a zarazem najbardziej wysuniętymi na południe granicami Europy.

Koufonissi - jaskinia

Gosia,  data_2021-05-10 20:13:15 2021-05-10 20:13:15 Liczba komentarzy: brak

Wędrówka wąwozem Havgas

Niedaleko Dikte, mitycznej jaskini Zeusa, skrywającej się na obrzeżach płaskowyżu Lassithi, znajduje się mało znany i rzadko odwiedzany wąwóz Havgas (Χαυγά). Jest położony między dwoma szczytami Katharios Lakkos (1197 m) i Kefala (1269 m). Długość wąwozu Havgas wynosi około 4 km, a jego dnem spływa woda z płaskowyżu Katharo na płaskowyż Lassithi. Wąwóz ten jest dziki, zaś ścieżka mocno dziewicza. W górnej części może on sprawiać problemy nawet doświadczonym wspinaczom. Ciekawie uformowane skały miejscami wznoszą się pionowo i nam przypominają …budynki ułożone z cegieł. Na mniej stromych zboczach rośnie dużo drzew i innej roślinności, zaś sam wąwóz posiada bogaty ekosystem i jest domem dla wielu gatunków zwierząt. Wąwóz ten możecie zobaczyć na najnowszym filmie Giannisa Psaurodakisa.

Gosia,  data_2021-05-09 19:29:34 2021-05-09 19:29:34
facebook22
Liczba komentarzy: 1

Grecki minister turystyki odwiedza Polskę i rozwiewa wątpliwości

Grecki minister turystyki Harry Theoharis w miniony czwartek odwiedził Polskę i spotkał się z przedstawicielami polskich władz, prezesem Polskiej Izby Turystyki i przedstawicielami branży turystycznej oraz udzielił wywiadu. Poruszono w nim kilka interesujących kwestii dotyczących tegorocznych zasad wypoczynku na terenie Grecji. Niektóre z nich są już znane, ale jest też kilka nowości.

Turystyka

Gosia,  data_2021-05-07 20:45:25 2021-05-07 20:45:25
facebook51
Liczba komentarzy: 35

Na przekór polskiej majówki - film z gorących plaż Krety

Dziś w ramach zakończenia polskiej, raczej dosyć chłodnej majówki, chcielibyśmy Wam dla ocieplenia klimatu zaserwować sporą pigułkę ujęć z gorących plaż Krety. Na ponad 2-godzinnym filmie przygotowanym przez użytkownika Tourister, będziecie mogli podziwiać wiele znanych plaż Krety. Dla miłośników wyspy większość miejsc będzie doskonale znana, ale z pewnością warto odświeżyć swoje wakacyjne wspomnienia. Zapraszamy do oglądania.

Piotrek,  data_2021-05-03 20:42:41 2021-05-03 20:42:41
facebook36
Liczba komentarzy: brak

Od jutra restart greckich tawern i restauracji

Jeszcze dzisiaj Grecy obchodzą Wielkanoc, choć zapewne uwagę wielu z nich odciąga myśl o jutrzejszym otwarciu lokali gastronomicznych. Bowiem już od najbliższego poniedziałku po blisko półrocznej przerwie mieszkańcy Grecji będą w końcu mogli wybrać się do restauracji czy też kawiarni. Po ogłoszeniu przez rząd daty otwarcia przedsiębiorcy działający w tej branży ostro zabrali się do przygotowywania lokali, tak aby od jutra ponownie zacząć pracę. Wszystkie restauracje, tawerny, kawiarnie będą jednak działać na specjalnych warunkach, przestrzegając odgórnie ustalonych zasad związanych z covidem.

Tawerna w Chania

Gosia,  data_2021-05-02 19:35:50 2021-05-02 19:35:50
facebook94
Liczba komentarzy: 3
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: Bez przesady- Samaria jest mniej więcej tak niebezpieczna jak Droga Pod Reglami w Karkonoszach Szlak jest wyrównany, co kilkadziesiąt minut drogi są źródła wody, a w razie skręcenie nogi obsługa zawiezie delikwenta na koniu. Widziałam tam takich co szli w butach do wody i jakoś doszli. Jak dla kogoś Samaria jest bardzo niebezpieczna to niech lepiej nie opuszcza nadmorskiej promenady. (...)
gość PiotrWie: My dzisiaj byliśmy na okrężnej trasie przez wąwozy Kato Poros i Moundros. Pierwszy bardzo ładny ale bardzo niejasny szlak - spore odcinki szliśmy po prostu strumieniem. Było dość trudno, ale przeszliśmy. Drugi dużo łatwiejszy - ale też ciekawy, przez całą drogę wzdłuż strumienia rosną platany. 11 km zajęło nam 6 godzin.
Niesamowita wyprawa...
Bardzo niebezpieczny. Nie dla każdego
Obowiązkowy punkt wyprawy na Kretę
Dla turystów nadal obowiązuje jedynie test PCR czy dopuszczą antygenowe?
Magdalena Chojnacka
Rozumiem że co do wpuszczania ozdrowieńców ciągle nic się nie zmieniło?
Czy to prawda, że mają być losowe testy, nawet dla osób zaszczepionych?
Byliśmy z mężem rok temu w Heraklionie. Powiem tak, brzydszego miasta nie widziałam.
gość PiotrWie: Na lotnisku we Wrocławiu przedstawiliśmy zaświadczenie o szczepieniu - wydrukowane z pacjent.gov.pl ( z IKE) dwa zaświadczenia w językach polskim i angielskim oraz kod QR i grecki PLF, nasz miał numer zaczynający się od 7. Nikt nikogo nie testował. W Chanii nikt nas nie sprawdzał - w zeszłym roku oglądali PLF - ale może coś zorganizują od 15 mają gdy ruszy oficjalny sezon, póki co w Chanii 3 samoloty na krzyż. (...)
Adam Wyspiański : Planuję wylot z Wrocławia do Chanii na sierpień. Na pewno dużo się zmieni do tego czasu. Piotrze mam pytanie odnośnie procedur na lotnisku we Wrocławiu. (...)
Gosia | crete.pl : Piotrze a tak z ciekawości.... gdzie zatrzymaliście się we Frangokastello?
gość PiotrWie: My też wczoraj przylecieliśmy do Chanii. Testy lub szczepienia oraz PLF sprawdzano na lotnisku we Wrocławiu, zresztą słusznie bo co by zrobili z kimś kto przyleciał bez - trzymali na lotnisku?  W maskach chodzili w miejscowościach - tu w Frankokastelo tylko w sklepach i w recepcji. O systemie SMS zapomnieli chyba jakiś czas temu. Nie wiem jak w większych skupiskach ludzi - może tam coś wymagają. (...)
Ile kosztuje mniej więcej rejs takim statkiem?
Wylądowałem wczoraj w Chanii. Zero jakiegokolwiek testu lub zainteresowania władz. Bajki o angielskich testach itd, to nie w Chanii.
Magdalena Dudek Damian Konieczny pamiętacie tą jaskinię?
gość PiotrWie: Byliśmy, polecamy. Ale rzeczywiście trzeba mieć przynajmniej buty trekkingowe
gość PiotrWie: Po pierwsze - ciekawe kto? Póki co bez testu to tylko Albania, Meksyk, Dominikana,Kostaryka i Macedonia. Turcja obiecywała znieść od 15 kwietnia, po wzroście ilości zachorowań już przedłużyła co najmniej do końca maja, ale pod warunkiem że im spadną zakażenia - póki co rosną. (...)
Inni skorzystają
Parklot

Ciekawe miejsca na Krecie

CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera