Aktualny cennik biletów wstępu do muzeów i na wykopaliska

data_2016-05-16 20:02:54 2016-05-16 20:02:54

Jak już pisaliśmy kilkukrotnie od 1 kwietnia 2016 roku Greckie Ministerstwo Kultury podniosło ceny biletów wstępu do muzeów oraz na stanowiska archeologiczne. W porównaniu do cen biletów w innych krajach, dotychczasowe koszty zwiedzania w Grecji były przyjemnie niskie co według nas stanowiło oczywistą zachętę do tego aby poznawać jak najwięcej znanych oraz tych mniej popularnych miejsc.W końcu Grecja to kolebka naszej kultury, więc warto wykorzystać pobyt w tym kraju na poznawanie jej historii.

Bilety do muzeum w Grecji

Po stopniowym wzroście podatków sytuacja gospodarcza i polityczna zmusiła Greków do wprowadzenia podwyżek także i na tym froncie. Koszt wejścia na najbardziej znane greckie stanowiska archeologiczne oraz muzea poszybował w górę nawet o 400%. Na pocieszenie możemy dodać jednak, że ceny wstępu do części mniej znanych miejsc nie uległy aż tak drastycznym podwyżkom.

Aby ułatwić Wam planowanie wakacyjnego budżetu, postanowiliśmy zebrać w całość dostępne informacje dotyczące aktualnych cen biletów, jakie udało nam się wyszukać w internecie. Nie było to łatwe zadanie, gdyż na oficjalnych stronach muzeów i wykopalisk (o ile w ogóle takie strony istnieją) najczęściej pojawiają się jeszcze wciąż nie zaktualizowane dane. Mamy nadzieję jednak, że to co udało nam się zebrać jest jak najbardziej na czasie. Jeśli ktoś z Was będąc na miejscu spotkałby się z innymi kosztami wstępu to prosilibyśmy o wysłanie do nas wiadomości.

Warto zauważyć jednak, że wraz z tą podwyżką Grecy wprowadzili także zapowiadane jeszcze w ubiegłym roku pakiety biletów pozwalających na zwiedzenie kilku odgórnie wyznaczonych miejsc. Za tego typu łączne zwiedzanie zapłacimy relatywnie mniej niż gdybyśmy kupowali osobno pojedyncze bilety wstępu. Pakiety te obejmują miejsca znajdujące w danym rejonie Krety i są ważne tylko przez określoną ilość dni. Szczegółowe informacje o takich biletach znajdziecie w poniższym zestawieniu.

KnossosOd 2016 roku Knossos będzie jedną z najdroższych atrakcji na Krecie

Region Heraklionu

Tu najwyższe podwyżki dotyczą największych i najpopularniejszych atrakcji tego regionu, czyli Knossos oraz Muzeum Archeologicznego w Heraklionie. Warto zauważyć jednak że zwiedzanie tych miejsc jest również dostępne w ramach korzystnego pakietu. Jeśli więc planujecie zobaczyć zarówno muzeum, jak i pałac to bilet łączony będzie najtańszą opcją.

Bilet łączony do Knossos oraz Muzeum 16 €, bilet ulgowy 8 €. Bilet ważny jest przez 3 dni.

Region Chanii

Możliwość kupienia biletu łączonego do wymienionych wyżej obiektów. Koszt biletu w regularnej cenie: 6 €, bilet ulgowy 3 €. Bilet ważny jest przez 3 dni.

Region Rethymno

SpinalongaOd tego roku koszt biletów wejścia na wyspę Spinalonga będzie cztery razy wyższy

Region Lasithii

W przypadku tego regionu Krety najważniejsza zmiana dotknęła Spinalogę. To jedno z kluczowych miejsc na Krecie, pod względem ilości odwiedzających turystów ustępujące jedynie pałacowi w Knossos. Cena biletu wstępu na wyspę wzrosła czterokrotnie: z 2 € do 8 €. Jednak trzeba pamiętać, że nie jest to całkowity koszt, gdyż do biletu wstępu na wyspę należy doliczyć kwotę za rejs statkiem (10 €/osobę).

możliwość kupienia pakietu biletów do 6 atrakcji w rejonie Lassithi za 7 €, bilet ulgowy 4 € ważnego przez 5 dni. Atrakcje wchodzące w skład pakietu 6 w 1 to: Muzeum Archeologiczne w Sitia, wstęp do fortecy Kazarma w Sitia, wykopaliska w Petras, wykopaliska w Itanos, pałac minojski w Palaikastro, kolekcja archeologiczna w Ierapetra

Gosia,  data_2016-05-16 20:02:54 2016-05-16 20:02:54
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Agnieszka Wołejko
Agnieszka Wołejko
2016-05-16 18:17:08

Do Muzeum w Chani legitymujac sie legitymacja studencka wchodziilam bezplatnie podoobnie do twierdzy w Rethymnonie

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2016-05-16 18:18:17

Studenci wszędzie mają lepiej :)

 Agnieszka Wołejko
Agnieszka Wołejko
2016-05-16 18:19:50

Tyle że jestem studentką +30 ;) warto brać legitymacje studencką ze sobą

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2016-05-16 18:22:06

Agnieszka Wołejko Jasne że tak. Zresztą muzea i wykopaliska rządzą się swoimi prawami. W jednych za darmo wchodzą studenci, gdzie indziej tylko małe dzieci. Co miejsce to różne zasady.

 Mirosław Kozłowski
Mirosław Kozłowski
2016-05-16 19:40:48

ciekawe jaka będzie frekwencja przy takich podwyżkach...

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2016-05-16 19:48:52

Zobaczymy. Sami się nad tym zastanawiamy. Zresztą lokalni Grecy też nie cieszą się z tych podwyżek. Na szczęście niektóre bilety nie podrożały aż tak dużo a ceny niektórych pozostały bez zmian. To jednak dotyczy głównie tych atrakcji wycenianych najniżej. Ciekawe ile zapłacilibyśmy teraz za nasze pierwsze zwiedzanie Krety, wiedząc, że w 2008 roku wydaliśmy blisko 100€ na bilety dla dwóch osób ... aż strach myśleć.

 gość}
gość Beata
2016-05-17 06:23:24

Muzea ceny

Jaskinia Melidoni 4 euro, Moni Arkadi   3 euro,byliśmy wczoraj.

 Adam Mickiewicz
Adam Mickiewicz
2016-05-17 09:53:20

A nauczyciele mają jakąś zniżkę?

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2016-05-17 10:11:03

Tylko gdy towarzyszą wycieczkom szkolnym w niektórych muzeach.

 Adam Mickiewicz
Adam Mickiewicz
2016-05-17 10:18:01

Hmm żona jest nauczycielką ale tylko ja będę jej towarzyszył :-)

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2016-05-17 10:21:42

To trochę za mała wycieczka ;-) Polecamy w takim razie te bilety łączone o których piszemy w artykule. W przypadku Knossos i Muzeum Archeologicznego w Heraklionie to bardzo się opłaca.

1
 gość}
gość ADAM GRZELAK
2018-01-03 22:37:50

creta

Wspaniała wyspa dlatego zabieram żonę na wycieczkę na Kretę zakochałem się w tej wyspie

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10153608743382551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Kreta ogranicza dostęp do wielu innych atrakcji-Balos ,Chrisi, Elafonisi, Samaria itd.To fakt że trzeba chronić te miejsca, tylko czym zainteresują się turyści chcący poznać wszystkie zakątki tej cudowniej wyspy. Wielu z nich będzie zmieniać kierunek wakacji, a za tym idzie odpływ finansów dla tubylców,
Tak: już 5 lat temu mowili ze wchodzi limit odwiedzających: wolno im to idzie;)
Ta patoturysyyka zabiła Santorini jako miejsce do życia. Stała się wyspą na której mogą mieszkać bogacze, których stać na wyśrubowane ceny lub wycieczki statkiem do sklepu. Poza sezonem to martwe miejsce. Tak umierają miasteczka wszędzie tam, gdzie drożyzną goli się turystów jak owce. Mają w powarzaniu, że dla Ciebie mała butelka wody za dwa euro to majątek. Przypłynie stonka i wszystko wykupi. (...)
Trzeba zacząć od tego, że te wycieczki 1 dniowe na Santorini mijają się z celem... są kosztowne, kilka godzin spędza się na transferze. Ludzie wyrzucani są w najgorszy upał i tłumy na Santo...wyścig do najbardziej fotogenicznych miejscówek i tyle... strata pieniędzy i czasu. Santorini zasługuje na dłuższą eksploracje, spokój chwilę zadumy... (...)
Gosia | crete.pl : Cześć, dziękujemy za informację. Artykuł pisaliśmy kilka lat temu ale świat się zmienia jak widać. Pozdrawiamy serdecznie :)
gość eizo: Cześć. Informuję, że od tego roku TUI organizuje wczasy prznajmniej w 2 hotelach w Matali: Matala Bay Hotel i Zafiria. Byliśmy tydzień w czerwcu br w Zafirii. Hotel czasy świetności ma już za sobą ale jest czysty z super obsługą. (...)
gość Rigilkent: Kreta oddzieliła się od kontynentu europejskiego już ok. 15 mln lat temu. Natomiast ok. 6 mln lat temu faktycznie nie była wyspą, mając nie tylko połączenie z Peoponezem, ale praktycznie z każdym zakątkiem ląduów otaczającch morze Śródniemne, gdyż tego wtedy... (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera