Kreta - aktualności z września 2023 r.

Samaria odrabia tegoroczne straty

Samaria to najchętniej odwiedzany wąwóz na Krecie i jednocześnie jedna z kluczowych wycieczek oferowanych w biurach podróży. W ubiegłym sezonie ten unikalny park odwiedziło blisko 170 tys. turystów. W tym roku mimo, że Samaria była zamykana dwukrotnie na dłuższy czas, to mimo to wciąż udaje się utrzymać trend rosnący jeśli chodzi o liczbę odwiedzających osób.

Samaria odrabia straty

Gosia,  data_2023-09-19 20:26:34 2023-09-19 20:26:34 Liczba komentarzy: brak

Najem krótkoterminowy rośnie w siłę

Wczoraj w rejonie Chania odbyło się spotkanie informacyjne „Wyspy – atrakcyjne kierunki Morza Śródziemnego”, na marginesie którego podano interesującą informację. Zastępca Regionalnego Gubernatora ds. Turystyki, Kyriakos Kotsoglou, potwierdził, że liczba kwater wynajmu krótkoterminowego w Chanii typu Airbnb szybko rośnie i już znacznie przekroczyła liczbę dostępnych łóżek dostępnych w hotelach jednostki regionalnej.

Agia Galini

Gosia,  data_2023-09-16 20:41:01 2023-09-16 20:41:01 Liczba komentarzy: brak

Remont w wąwozie Kotsifou

Wąwóz Kotsifou można zaliczyć do listy najciekawszych miejsc znajdujących się w południowej części prefektury Rethymno. Wąska droga wije się tu pomiędzy stromymi skałami, a dodatkowego uroku dodaje mała kaplica św. Mikołaja wbudowana bezpośrednio w skalną niszę. Przez Kotsifou prowadzi też jedna z głównych dróg dojazdowych do Plakias.

Kapliczka w wąwozie Kotsifou

Gosia,  data_2023-09-13 20:30:08 2023-09-13 20:30:08 Liczba komentarzy: brak

Udany koniec sezonu

Po niezbyt zadowalającym początku sezonu turystycznego, znacznie lepiej oceniana jest jego końcówka. Sierpień wypadł bardzo dobrze, a zaplanowana na wrzesień liczba przyjazdów turystów zagranicznych do popularnych destynacji w Grecji jest wyższa niż ta odnotowana w ubiegłym roku.

Udany koniec sezonu

Gosia,  data_2023-09-11 20:56:56 2023-09-11 20:56:56 Liczba komentarzy: brak

Po tragedii w porcie w Pireusie

Wszystkimi wstrząsnęła śmierć 36-letniego Antonisa Kargiota, mieszkańca Krety, który we wtorkowy wieczór został wepchnięty do morza przez marynarzy promu Blue Horizon. Nikt nawet nie próbował udzielić mu pomocy a statek jak gdyby nic się nie wydarzyło odbił od brzegu i wyruszył w rejs. Po tym zdarzeniu przez Grecję przetoczyły się liczne protesty. Mieszkańców Krety ogarnął gniew, a internet zalała fala gorzkich komentarzy. Wszyscy zastanawiają się jak mogło w ogóle dojść do takiej sytuacji i dlaczego marynarze popełnili tak okrutny czyn. W związku z bardzo dużym odzewem z Waszej strony po publikacji tego artykułu przekazujemy dalsze informacje.

Prom Blue Horizon

Gosia,  data_2023-09-09 20:23:48 2023-09-09 20:23:48 Liczba komentarzy: brak

Dramat na promie płynącym na Kretę

Do wręcz niewiarygodnego zdarzenia doszło wczoraj w porcie w Pireusie. Na prom Blue Horizon należący do Attica Group, którego celem był port w Heraklionie, chciał wejść 36-letni mieszkaniec Agios Nikolaos na Krecie. Niestety w momencie kiedy znajdował się on już na furcie statku kilku członków załogi statku zaczęło popychać mężczyznę, uniemożliwiając mu dalsze wejście na pokład. Po krótkiej szarpaninie do której doszło pomiędzy Kreteńczykiem a marynarzami, został on przez nich zepchnięty z furty w momencie, w którym statek zaczął odbijać od brzegu. Mężczyzna stracił równowagę, wpadł do wody i utonął na oczach pasażerów znajdujących się na pokładach innych statków, które w tym czasie stały w porcie. Pomimo tego że ofiara próbowała utrzymać się przez chwilę na powierzchni wody, walcząc cały czas z falami, to to nikt ze sprawców nie podjął nawet próby wyłowienia tego człowieka z wody. Statek po prostu powoli oddalał się od brzegu zamykając furtę jakby nic się nie stało, a w tym czasie mieszkaniec Agios Nikolaos utonął.

Gosia,  data_2023-09-06 20:34:29 2023-09-06 20:34:29 Liczba komentarzy: brak

Zobacz aktualności z innych miesięcy

Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: PS. Dodekanez to kilkanaście wysp, nie tylko Rodos i Kos.
gość PiotrWie : Na Balos, Elafonisi czy Vai jeżdżą obecnie ci, którzy lubią plaże zastawione łóżkami, z barami z agresywną muzyką i tłumem ludzi, na Majorkę czy Fuerteventurę też . (...)
Gosia | crete.pl : Nie tylko o plaże chodzi, raczej o całokształt. Kwestia gustu? Może. Co tam komu w duszy gra.
gość dodekanezowiec: @ zaryzykujemy nawet twierdzenie, że nie ma tak pięknego drugiego kraju.treść pochodzi z: http://www.crete.plwww.CRETE. (...)
Zobaczę za parę dni i ciekawa jestem czy mnie też tak zauroczy...
Parklot

Ciekawe miejsca na Krecie

CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera