Itaka - lider wyjazdów zorganizowanych

Logo ItakaBiuro podróży Itaka powstało w 1989 roku. Dwadzieścia lat stabilnego i konsekwentnego rozwoju spowodowało, że Itaka stała się największym biurem podróży spośród wszystkich firm zajmujących się obsługą masowej turystyki w Polsce. Od 2011 roku, po spektakularnym upadku biura podróży Triada/SkyClub - jednego z głównych konkurentów, pozycja Itaki jako niekwestionowanego lidera polskiego rynku wydaje się niezagrożona. Zresztą potwierdzeniem tego niech będzie blisko 30-procentowy udział w całym zeszłorocznym rynku wyjazdów zorganizowanych w Polsce.

Itaka na Krecie

W tegorocznym katalogu biura podróży Itaka znalazły się 73 hotele znajdujące się na Krecie. Trzon oferty, podobnie jak w przypadku innych polskich biur podróży stanowią hotele średniego standardu, począwszy od prostszych obiektów kategoryzowanych na 3-gwiazdki, a skończywszy na hotelach 5-gwiazdkowych. W zdecydowanej większości przeważa w nich wyżywienie typu all inclusive lub HB. Oczywiście w katalogu tej firmy pośród najpopularniejszych hoteli znajdziecie również takie, które zagwarantują wypoczynek w najwyższym standardzie zadowalający nawet najbardziej wymagające  osoby. Oczywiście jest to oferta skierowana do klientów łaknących luksusu oraz dysponujących odpowiednio zasobnym wakacyjnym budżetem. Jeśli jednak nastawiacie się na aktywne zwiedzanie, a hotel ma Wam zapewnić jedynie wygodny nocleg oraz solidne śniadanie, to w takim wypadku również powinniście dać radę wybrać coś spośród szerokiego wachlarza hoteli oferowanych przez Itakę.

Alianthos Beach - jeden z hoteli znajdujących się na południu Krety
Alianthos Beach w Plakias - jeden z hoteli znajdujących się na południu Krety

Przy wyborze hotelu warto jednak pamiętać, że w przypadku Grecji kategoryzacja gwiazdkowa nie zawsze wiernie odzwierciadla faktyczny poziom zakwaterowania. Osobiście proponujemy zapoznać się z naszym artykułem na temat sposobu kategoryzacji greckich hoteli. Zdecydowanie polecamy również by przed ostatecznym wyborem miejsca wakacyjnego wypoczynku sprawdzać opinię o danym hotelu w takich serwisach jak booking.com, czy też tripadvisor. Znajdziecie tam wiele pomocnych informacji, których próżno szukać na stronach biur podróży.

Północne wybrzeże Krety stanowi główny rejon, w którym znajduje się zdecydowana większość hoteli oferowanych przez Itakę. Tym jednak, co wyróżnia to biuro podróży na tle konkurencji, jest wyraźna obecność oferty wypoczynku na południu Krety. W ostatnich latach można było wybierać spośród hoteli znajdujących się w rejonie miejscowości Plakias, Damnoni, czy też Ierapetra.

W tym roku wyloty na dwa kreteńskie lotniska (Chania i Heraklion) Itaka realizuje z dziewięciu polskich miast: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław. Przeloty obsługiwane są przez popularne linie czarterowe takie jak Enter Air, Travel Service, czy też Small Planet. Duża liczba lotów realizowanych z lotniska Okęcie pozwala również na wybranie nieco mniej standardowej długości wypoczynku, która może również wynosić 1,5 tygodnia. Jeśli więc nie możecie pozwolić sobie na pełny dwutygodniowy urlop, a chcielibyście spędzić więcej niż tydzień na Krecie to w takim wypadku oferta Itaki może odpowiadać Waszym potrzebom.

Travel Service
Travel Service - jeden z przewoźników obsługujących loty na Kretę

Garść statystyk

Trzeba przyznać, że w przypadku tego biura podróży liczby robią wrażenie. W czasie zeszłorocznego sezonu turystycznego Itaka wysłała na Kretę ponad 50 tysięcy turystów, a łącznie w 2014 roku z usług tej firmy skorzystało około 620 tysięcy osób. Obsługa tak dużej liczby klientów musi być oczywiście poparta odpowiednią sumą gwarancyjną, która w przypadku tego biura podróży w sezonie 2014/2015 wynosi przeszło 183 mln zł.

Listę kreteńskich hoteli znajdujących się w ofercie biura podróży Itaka znajdziecie na poniższej stronie:
http://www.itaka.pl/nasze-kierunki/grecja/kreta.html

Data publikacji:
Data modyfikacji:
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Aga Renabzi
Aga Renabzi
2015-05-24 18:07:24

Ja byłam z biurem w georgioupolis. ..
Najlepsze wakacje zycia

1
 Marcin Kowalczyk
Marcin Kowalczyk
2018-07-11 12:01:10

Ja z Itaką byłem pierwszy raz na Krecie, nie mam większych zastrzeżeń oprócz niekompetencji rezydentek. Niesympatyczne i z małą wiedzą o wyspie, zależy im tylko na sprzedaży wycieczek fakultatywnych, które są w kosmicznych cenach.
Ja skorzystałem z usług lokalnego biura podróży Holidea - Wycieczki fakultatywne Kreta i jestem zadowolony. Kompetentne przewodniczki i niskie ceny. https://www.holidea.eu

2
 Tomasz Kowalski
Tomasz Kowalski
2015-05-24 18:15:27

W 2014 roku byliśmy za pośrednictwem biura Itaka na Krecie, w rejonie Kissamos, na zachód od Chania. Hotel Chrispy World.
Moja opinia dotycząca obsługi biura, organizacji dojazdu, opieki rezydenta i animatorów to 6/6 !
Będę wszystkim zawsze gorąco polecał to biuro, a szczególnie osobom starszym, które nie znają żadnego języka obcego i mogą być "zagubione" w dzisiejszym świecie (np. Lotniska).

Rok wcześniej jechaliśmy z Neckermanem do Bułgarii. My sobie poradziliśmy bez problemu, ale moim rodzice (ponad 60 lat) to by na 100% nie dotarli do hotelu. Ogólnie było zero opieki ze strony biura.

Ogólnie z Itaką byłem wczesniej na 4 wyjazdach po Europie. Każdy pozytywnie.

2
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2015-05-24 18:26:52

Dziękujemy za tak obszerną opinię. Faktycznie dobra organizacja i opieka rezydenta jest szczególnie ważna dla starszych osób które często nie znają języka, lub pierwszy raz są na takim wyjeździe. Aczkolwiek nie chcemy też generalizować :) jest wiele starszych turystów doskonale sobie radzących na tego typu wakacyjnych wyjazdach.

 Hanna Pogodzińska
Hanna Pogodzińska
2015-05-24 18:18:27

Nie korzystałam z usług tego biura, ale bardzo chętnie skorzystam z opinii na temat Itaki i innych biur podróży.

1
 Klaudia Bielska
Klaudia Bielska
2015-05-24 18:30:30

byłam w ub.roku na Krecie z Rainbow...nie narzekam! :)
a na Itakę niestety "nacięłam się"...:(

2
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2015-05-24 18:33:59

O Rainbow Tours z pewnością napiszemy w przyszłości. Natomiast zaciekawiło nas pod jakim względem nacięłaś się na Itakę. Czy możesz napisać coś więcej?

 Klaudia Bielska
Klaudia Bielska
2015-05-24 18:41:45

ale tutaj nie chodzi o pobyt na Krecie...tylko o Cypr...po prostu "obraziłam się" na tę firmę i zmieniłam operatora...wykupiłam wczasy w hotelu 4* all inclusive...a chodziłam prawie codziennie na obiad do pobliskiego miasteczka, bo jedzenie w hotelu było tak okropne...:(
a reklamacji (kilku uczestników pisało) nam nie uwzględniono z adnotacją, "że właściciele hotelu bardzo się starali" :D

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2015-05-24 18:50:39

Oj to faktycznie słabo.

1
 Paulina Sobańska
Paulina Sobańska
2015-05-24 18:41:55

Rok temu z Itaką na Krecie bylismy. W okolicy Chania. Bez zastrzezen ;) Polecam jak najbardziej!

2
 Artur Nowak
Artur Nowak
2015-05-24 18:46:04

ja korzystałem wielokrotnie 3 RAZY TYLKO Z ITAKĄ , Itaka ma świetną ofertę Solimar Aquamarine Hotel, opcje z prywatnymi basenami, Polska obsługa w barze, niedaleko Polski supersam prowadzony przez sympatyczną Agatkę - blisko Chani, polecam. KRETKA TO MOJE UKOCHANE MIEJSCE !!! https://www.youtube.com/watch?v=6AKjyVlWKBQ

2
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2015-05-24 18:52:43

Miło Cię widzieć ponownie :). Dawno się u nas nie pokazywałeś.

1
 Artur Nowak
Artur Nowak
2015-05-24 19:25:37

ALE CIĄGLE CZYTAM I OBSERWUJE WASZE POSTY :)

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2015-05-24 19:35:51

Prawidłowo (y)

 Artur Nowak
Artur Nowak
2015-05-24 19:36:52

JESTEŚCIE NAKLEPSZYM ŹRÓDŁEM POLSKIM INFORMACJI Z KRETKI ;) BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE JESTEŚCIE !!!

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2015-05-24 19:42:46

Arturro, lejesz kreteński miód wprost na nasze serca :)

 Artur Nowak
Artur Nowak
2015-05-24 19:43:43

POLSKA DLA POLAKÓW - KRETA DLA KRETYNÓW :) JA JESTEM KRETYNEM, LUBIĘ KRETĘ I LUDZI I TEN SPOKÓJ

1
 Danuta Mróz
Danuta Mróz
2015-05-24 18:56:15

Dwa lata temu byłam z Itaką w okolicach Chanii. Hotel Louis Creta Princess. Super hotel, polecam! :) Z Itaką jeżdżę co rok i nie mam żadnych zastrzeżeń.

1
 Marzenna Kawecka
Marzenna Kawecka
2015-05-24 18:59:16

Byłam w ubiegłym roku na Krecie. Zakwaterowanie mieliśmy w hotelu 3 gwiazdkowym. Cena można by powiedzieć że adekwatna do warunków. Pokój dość duży, sprzątanie co dziennie, jedzenie także ok. Ale było jednak ale. Miałyśmy pokój 3 2 os. z dostawką. Na zdjęciu dostawka była rozkładanym tapczanem a na miejscu dostawka okazała się murkiem z materacem. Reklamacji nie przyjęto bo powinno zgłosić się to odrazu rezydentce której nie było. A gdzieś trzeba się było ulokować.

1
 Andrzej Lenart
Andrzej Lenart
2015-05-24 18:59:45

Trzykrotnie z Itaki i dwa razy porażka. Porażka odnosi się wyłącznie do rezydentów (rezydentek). Jako osoby nie specjalnie wymagające pod kątem hotelu i samodzielnie organizowanego wypoczynku, nie możemy specjalnie pochwalić opieki na miejscu. Niestety ( a może to przypadek) rezydentki miłe w zasadzie wyłącznie kiedy przez nie korzystamy z usług dodatkowych - wypożyczenie samochodu, wycieczki fakultatywne etc. Jeśli nie korzystamy, jesteśmy traktowani jak turyści drugiej kategorii. Ja rozumiem, że biuro jest monopolistą ale chyba nie powinno się aż tak nastawiać tylko i wyłącznie na zysk. A może tylko powinno staranniej dobierać rezydentów. Nie sądzę aby moja opinia była odosobniona albo żebym się nad sobą użalał. Podam przykład - wycieczka fakultatywna z Heraklionu na Santorini. Wyspa piękna i warta zobaczenia, Na wycieczce osoby w różnym wieku również 60+. Parking u podnóża miasteczka Oia. Dość strome podejście do "punktu widokowego" (kto był, ten wie) Rezydentka ma tylko dwa cele - doprowadzić grupę tylko do sklepiku z winami, bakaliami, pamiątkami oraz na górę do chodnika wzdłuż trasy widokowej na kalderę.Wszystko prawie biegiem tylko po to aby powiedzieć gdzie i za ile się spotykamy i tyle ją było widać. A starsze osoby dopiero w połowie podejścia. Zachowanie co najmniej niegrzeczne, żeby nie użyć mocniejszych słów. To tylko jeden z przykładów. Kolejna sprawa - długości pobytów z Itaki - oferowane 8 i 15 dniowe. Dokładnie przed zakupem sprawdzajcie godziny wylotów. Często jest tak, że biuro sprzedaje imprezę 8 dniową gdzie wylot z Polski jest o 23:20 np i jest traktowany jako pierwszy dzień a wyjazd z hotelu np o 5:30 rano i jest to dzień 8. Faktycznie jesteśmy na wakacjach 6,5 dnia. Zdarza się, że jest to 7 dni. Przez kilkanaście lat korzystaliśmy z około 7-8 biur i niestety poza jednym pozytywnym wyjazdem z Itaką (i to akurat do Bułgarii), oceniamy to biuro dużo niżej poniżej średniej. Polecam dokładnie czytać warunki pobytu, daty, godziny wylotów a przede wszystkim niezależne opinie na niezależnych portalach. Pozdrawiam (i sorki, że tak się rozpisałem :) )

2
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2015-05-24 19:15:04

Andrzeju, właśnie na szczerych opiniach nam zależy :) Niestety ale takie praktyki stosuje nie jeden organizator więc jedyna rada to czytać uważnie warunki umowy i sprawdzać opinie.

1
 Brygida Cieślik
Brygida Cieślik
2015-05-24 20:09:03

Co do dni pobytu na wakacjach to prawda.Rezydentki nastawione na sprzedaż wycieczek i wynajem samochodów.

1
 Mirosław Komisarz
Mirosław Komisarz
2015-05-24 20:15:20

Niestety nie zawsze się da się sprawdzić godziny przy podpisywaniu umowy. Ja wykupowałem w lutym (Alfa Star) to nie było jeszcze podanych godzin. Pojawiły się dopiero na stronie biura chyba w kwietniu. Fakt że prawdopodobne godziny poznałem wcześniej, wiedząc kto im czarteruje samolot ( Small Planet) i sprawdzając na stronie innego biura (ta sama firma czarterowa). Nam się udało wylot 4:40(4 VII) powrót 1:10 (20 VII)

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2015-05-24 20:19:34

Niestety godziny narzuca przewoźnik. Takie zmiany mogą dotknąć również wyjazdów organizowanych indywidualnie.

 Łukasz Nowakowski
Łukasz Nowakowski
2015-05-24 19:26:03

Najlepszy jest moim zdaniem Grecos .....specjalizują się tylko w greckich kierunkach i ja "latam"z nimi od wielu lat każdego roku.

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2015-05-24 19:33:41

W ubiegłych latach mieli też w ofercie Turcję, teraz z innych kierunków pozostała im jeszcze Majorka.

 Łukasz Nowakowski
Łukasz Nowakowski
2015-05-24 19:30:20

Ja osobiście niestety nie mam dobrego zdania o Itace....
Mają najsłabsze pokoje wykupione w hotelach,a ceny dość wysokie.Ogólnie mają zamieszanie odnośnie kategorii pokoi...
Wiem coś o tym,bo siostra pracuje w biurze turystycznym :)

1
 Andrzej Lenart
Andrzej Lenart
2015-05-24 19:32:56

Dzięki. Nie chcę wybiegać przed szereg i przedwcześnie "reklamować" innych biur. Myślę, że to fajny pomysł, który realizujecie z opiniami o różnych biurach. Chętnie się podzielę nimi ale przy okazji poszczególnych aby nie wprowadzać zamieszania i aby każdy mógł w miarę szybko odnalezć coś dla siebie

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2015-05-24 19:36:58

Super! Dokładnie o to nam chodzi.

 Łukasz Nowakowski
Łukasz Nowakowski
2015-05-24 19:37:24

Grecos ...fakt ma Majorkę,ale traktowałbym to jako "dodatek"do oferty greckiej:)choć hotele na Majorce mają rzeczywiście przednie.

1
 Ewelina Sałata-Grudzień
Ewelina Sałata-Grudzień
2015-05-24 20:04:18

W zeszłym roku byłam z rodzina na Krecie z Itaki wszystko w porządku tylko gwiazdki hoteli powinny byc bardziej sprawdzane bo to co jest zawsze minus jedna. Zawsze latamy z Itaką.

2
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2015-05-24 20:16:01

Niestety taka jest specyfika greckich hoteli. Gwiazdki są przydzielane na nieco innych zasadach.

 Ewelina Sałata-Grudzień
Ewelina Sałata-Grudzień
2015-05-24 20:17:27

Ja o tym wiem latam juz od paru lat ale inni nie wiedza a pozniej wypisują same negatywy na temat hoteli na wyspach greckich.

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2015-05-24 20:21:39

Fakt. Ale cóż można powiedzieć... zawsze warto szukać informacji przed wyjazdem.

 Stavroula Kissamos
Stavroula Kissamos
2015-05-24 20:22:46

Itaka nie zawiodła. Trzy razy Kreta.trzy razy ok.

1
 Robert Maciak
Robert Maciak
2015-05-25 07:56:59

Pierwszy raz z Itaką w ubiegłym roku (hotel Chrispy World) i niestety rozczarowanie. Kompletny brak organizacji przy opóźnionym wylocie (opóźnienie prawie 15 godzin z Katowic) i również opóźnionym powrocie. Brak zainteresowania ze strony rezydentki i słaba znajomość atrakcji na Krecie. Hotel w porządku ale w tym roku jeżeli Grecja to raczej nie z Itaki.

1
 Ewa Kowalska
Ewa Kowalska
2015-05-25 13:08:43

W tym roku pierwszy raz z Itaką i mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

1
 Wiesława Warzycha
Wiesława Warzycha
2015-05-25 16:58:11

Witam.
Jestem świeżo upieczoną urlopowiczką z Itaką (nie po raz pierwszy zresztą). Wczoraj wróciłam z dwutygodniowego pobytu w świetnym hotelu Kakkos Bay na południowo wschodniej części Krety.
Wyjazd zorganizowany idealnie. Hotel leży na uboczu, co było świadomym naszym wyborem, świetna uczynna obsługa hotelowa, jedzenie urozmaicone po prostu świetni ludzie, świetnie utrzymany ogród i ta plaża cudowna.
Moje doświadczenie z Itaką zawsze było pozytywne i mam nadzieję, że takie zostanie. Nie jestem malkontentką i nie wymyślam problemów tam gdzie ich nie ma! Zawsze wiem gdzie jadę, w jakiej okolicy znajduje się hotel i jakie atrakcje są w okolicy i nie tylko (gdyż zazwyczaj zwiedzam okolicę tę bliższa i dalszą na własną rękę), chodź zdarzyło mi się korzystać z wycieczek i zawsze trafiłam na kompetentnego rezydenta. Na wyspie Zakynthos rezydentka przeszła samą siebie, aby dogodzić wczasowiczom a i tak znaleźli się tacy, którzy narzekali. Cóż wczasowicze tak mają – obojętnie, z jakiego biura lecą!•Celowo piszę o atrakcjach gdyż czytałam powyższe wpisy i nie wyobrażam sobie, aby jechać gdziekolwiek czy to w Polsce czy zagranicę i nie zrobić rozeznania najbliższej okolicy dla mnie to niepojęte! Wczoraj wracając natomiast Pani narzekała, że pojechała do świetnego hotelu Ostria Beach, lecz położenie hotelu fatalne nie było w okolicy deptaku ze sklepami i przez to jej się wyjazd nie podobał można się załamać!
Reasumując ITAKA to świetny wybór! Byli, są i mam nadzieję, że będą moim number one!

2
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2015-05-25 17:32:56

Bardzo cieszymy się, że znalazła się również osoba, która napisała relację już z tegorocznych wakacji :). Całkowicie zgadzamy się również z Twoją opinią (i osób piszących wcześniej), że każdą rezerwacje warto poprzedzić odpowiednim rozeznaniem. W internecie można znaleźć wiele przydatnych informacji.

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10152930091012551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz

Inne strony tej kategorii

Rainbow Tours na Krecie

Rainbow Tours na Krecie

Rainbow Tours to jedno z dłużej działających i zarazem jedno z największych polskich biur podróży. Firma ta jest obecna na naszym rodzimym rynku turystycznym od 1990 roku. Od kilku lat Rainbow Tours plasuje się w ścisłej czołówce największych krajowych touroperatorów. W ubiegłym roku firma ta znacznie zwiększyła swoją sprzedaż. Sukces ten pozwolił Rainbow Tours wyprzedzić TUI Polska, czyli jednego ze swoich największych konkurentów. Dzięki temu biuro to jest obecnym wiceliderem na polskim rynku.

Grecos Holiday

Grecos Holiday

Grecos Holiday to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się firm branży turystycznej. Chociaż dzięki ciekawym reklamom telewizyjnym jest to obecnie dosyć rozpoznawalne biuro podróży, to jego historia nie jest zbyt długa, a inauguracja działalności miała miejsce w 2006 roku. Po zaledwie kilku latach pracy Grecos awansował do grona dziesięciu największych touroperatorów działających w Polsce. Dzięki mocno sprofilowanej ofercie, biuro to jest silnie kojarzone z wypoczynkiem w Grecji.

Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Mam ogromny sentyment do Krety i jego mieszkańców. Zawsze cudowne wakacje :) jednak po tygodniu w maju horror. Ogromne temperatury, zimne morze i baseny.
Ciekawi mnie, skąd Kretenczycy mają slodką wodę? Czy są tu jakies zrodla gruntowe? Własciciel naszego miejsca urlopowego pobytu nie wiedzial, ale mowil, że deszcz tej zimy padal dwa razy.
Kreta ogranicza dostęp do wielu innych atrakcji-Balos ,Chrisi, Elafonisi, Samaria itd.To fakt że trzeba chronić te miejsca, tylko czym zainteresują się turyści chcący poznać wszystkie zakątki tej cudowniej wyspy. Wielu z nich będzie zmieniać kierunek wakacji, a za tym idzie odpływ finansów dla tubylców,
Tak: już 5 lat temu mowili ze wchodzi limit odwiedzających: wolno im to idzie;)
Ta patoturysyyka zabiła Santorini jako miejsce do życia. Stała się wyspą na której mogą mieszkać bogacze, których stać na wyśrubowane ceny lub wycieczki statkiem do sklepu. Poza sezonem to martwe miejsce. Tak umierają miasteczka wszędzie tam, gdzie drożyzną goli się turystów jak owce. Mają w powarzaniu, że dla Ciebie mała butelka wody za dwa euro to majątek. Przypłynie stonka i wszystko wykupi. (...)
Trzeba zacząć od tego, że te wycieczki 1 dniowe na Santorini mijają się z celem... są kosztowne, kilka godzin spędza się na transferze. Ludzie wyrzucani są w najgorszy upał i tłumy na Santo...wyścig do najbardziej fotogenicznych miejscówek i tyle... strata pieniędzy i czasu. Santorini zasługuje na dłuższą eksploracje, spokój chwilę zadumy... (...)
Gosia | crete.pl : Cześć, dziękujemy za informację. Artykuł pisaliśmy kilka lat temu ale świat się zmienia jak widać. Pozdrawiamy serdecznie :)
gość eizo: Cześć. Informuję, że od tego roku TUI organizuje wczasy prznajmniej w 2 hotelach w Matali: Matala Bay Hotel i Zafiria. Byliśmy tydzień w czerwcu br w Zafirii. Hotel czasy świetności ma już za sobą ale jest czysty z super obsługą. (...)
gość Rigilkent: Kreta oddzieliła się od kontynentu europejskiego już ok. 15 mln lat temu. Natomiast ok. 6 mln lat temu faktycznie nie była wyspą, mając nie tylko połączenie z Peoponezem, ale praktycznie z każdym zakątkiem ląduów otaczającch morze Śródniemne, gdyż tego wtedy... (...)
najlepsza jest droga do tego obserwatorium, niezapomniane widoki i totalne pustkowie
Byłam I polecam. Fantastyczna droga z szczyptą adrenaliny i ten widok I wiatr we włosach
Tomek : wybieram się do Agia Marina w połowie lipca 2024, jak działa Ktel i połączenia do Chania i Kissamos ? A komunikacja na południe wyspy?  
gość Slawek: Witam.  W jakim zakresie przewodnik był niedokładny / nierzetelny / nieaktualny? Informacje praktyczne np. hotele, atrakcje turystyczne, dojazdy, mapy itd? Pozdrawiam 
Top ,is zo mooi dat mensen ze markeren
Potwierdzam. Wspaniałe, spokojne miejsce.
Popieram
Jak najbardziej❤️ piękne miejsce, byliśmy w drodze na elafonissi
I dobrze. Piękne miejsce I niech tak zostanie
Mam wrażenie, że wody jest mniej niż kilka lat wstecz.
Muzeum posiada największe na świecie zbiory kultury minojskiej. Spędziłem w nim kilka godzin, a i tak miałem niedosyt.
gość Majk: Hala dalej zamknięta ? Ech robiliśmy tam zakupy 10 lt temu  :)
Akurat jestem na Krecie id wczoraj. Pogoda cudna. Niecale 30C
Dla wczasowiczów super
Strach pomyśleć co się bedzie działo w lipcu i sierpniu.
Niestety nie tylko tam nie dba się o zwierzęta jest wiele takich państw, byłam niedawno w Egipcie i serce mi pękało na widok tych wszystkich biednych chudych zaniedbanych zwierząt, niby turystyka rozwinięta w tych krajach a Ciemnogród Totalny
Parklot

Ciekawe miejsca na Krecie

CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera