Samaria - rozpoczęcie sezonu 2024

data_2024-05-06 20:22:11 2024-05-06 20:22:11

Z powodu tegorocznej dłuuugiej majówki zupełnie zapomnieliśmy poinformować Was o tym, że wąwóz Samaria został już otwarty. Nadrabiamy zatem zaległości.

Wycieczka do wąwozu Samaria

Tradycyjnie udostępniono najpierw pierwsze dwa kilometry szlaku od strony południowego wejścia do wąwozu. Z tej opcji można było skorzystać już 28 kwietnia. Otwarcie północnego wejścia od strony Xyloskalo i całego szlaku prowadzącego przez Samarię nastąpiło kilka dni później bo już 1 maja.

Zanim jednak nastąpiło otwarcie przez ostatnie półtora miesiąca w wąwozie trwały intensywne prace związane z odnowieniem infrastruktury i zabezpieczeniem szlaku. Remontowano mosty, ścieżki, balustrady a także usuwano drzewa sąsiadujące ze szlakiem, które uznano za potencjalne zagrożenie. Podreperowano także siatki chroniące przed odłamkami skalnymi. Prace te będą także prowadzone w miarę potrzeb również w trakcie trwania sezonu turystycznego.

Przypominamy też, że jeśli wybieracie się do Samarii to od 2022 roku bilety można zakupić także poprzez stronę internetową https://samaria-tickets.necca.gov.gr/checkout

Na szczęście ceny biletów zostały utrzymane i podobnie jak w poprzednich latach za wejście dla osoby dorosłej trzeba zapłacić 5 €. Pozostałe ceny można sprawdzić na powyższej stronie.

Jednocześnie uruchomiono połączenia autobusowe z Chanii do Xyloskalo, co pozwoli na samodzielne zaplanowanie wycieczki do wąwozu. Rano realizowane są dwa kursy, a autobusy odjeżdżają z dworca w Chanii o godzinach 5:00 oraz 7:45. Z Xyloskalo do Chanii autobus odjeżdża o 9:00 rano oraz o 19:00. Kursuje także autobus z miejscowości Sougia, który odjeżdża o godzinie 7:00 rano oraz 18:15 (po przypłynięciu promu z Agia Roumeli).

Gosia,  data_2024-05-06 20:22:11 2024-05-06 20:22:11
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/831408715700061

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Akurat jestem na Krecie id wczoraj. Pogoda cudna. Niecale 30C
Dla wczasowiczów super
Strach pomyśleć co się bedzie działo w lipcu i sierpniu.
Niestety nie tylko tam nie dba się o zwierzęta jest wiele takich państw, byłam niedawno w Egipcie i serce mi pękało na widok tych wszystkich biednych chudych zaniedbanych zwierząt, niby turystyka rozwinięta w tych krajach a Ciemnogród Totalny
To nie wydarzyło się w rejonie Rethymno na Krecie ,a na wyspie Paros .Najważniejsze że piesek został uratowany
Nie odnoszę się do tego konkretnego przypadku ale to smutne, na Krecie nie szanuje się psów i kotów. Pomimo, że widzimy je wszędzie (koty), są karmione odpadkami, zarobaczone z ropiejącymi oczami, zaniedbane. Wiem o czym piszę, mam koty w domu od kilkunastu lat. Osobiście widziałem jak zabito psa łopatą i zakopano, tylko dlatego, że przychodził na teren hotelu. Tym bardziej szacunek dla tego Pana o dużym sercu. (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera