Początek rejsów na Balos, Chrissi i Koufonissi

data_2021-05-15 19:52:21 2021-05-15 19:52:21

Wraz z oficjalnym startem sezonu turystycznego na Krecie, znana firma Cretan Daily Cruises uruchamia swoje standardowe trzy trasy całodziennych rejsów wycieczkowych. Są to rejsy w bardzo dobrze znane miejsca takie, jak laguna Balos, wyspa Chrissi oraz wyspa Koufonissi. Najszybciej wystartują najchętniej wybierane przez turystów rejsy na Balos i Gramvousę oraz na wyspę Chrissi. Kilkanaście dni później uruchomiony zostanie rejs na wyspę Koufunissi.

Laguna BalosNiezapomniane rejsy na Balos

Rejs na Balos i Gramvousę

Rejs na Balos oraz Gramvousę można polecić przede wszystkim osobom wypoczywającym w zachodniej cześci Krety. Dojazd z odleglejszych regionów wyspy jest możliwy, jednak bardzo wydłuża ogólny czas wycieczki. Pierwszy w tym roku rejs zaplanowano na 23 maja. Statek wyrusza z portu w Kissamos o godzinie 10:40, zaś jego powrót zaplanowano na 17:45.

Cena za bilet dla osoby dorosłej wynosi 25 €, dla dzieci w wieku 3-12 lat - 12€, zaś najmniejsze dzieci podróżują za darmo. Należy jednak pamiętać, że wszyscy turyści powyżej 13 roku życia muszą wnieść dodatkową opłatę administracyjną w wysokości 1€. Opłata ta jest naliczana także podczas dojazdu samochodem.
Jest to niewątpliwie najpopularniejsza wycieczka do miejsca, które jest wizytówką Krety. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się nieco więcej na ten temat o polecamy nasz artykuł o lagunie Balos. W przypadku gdy planujecie zobaczyć Balos, ale zastanawiacie się czy wybrać rejs, czy też może pojechać samochodem polecamy nasz archiwalny artykuł  Balos samochodem czy statkiem?

Rejs na Chrissi

Także od 23 maja osoby wypoczywające w rejonie Ierapetra na południowym wschodzie Krety będą mogły wybrać się w rejs na przepiękną „złotą” wyspę Chrissi. Statek odpływa o godzinie 11:10 z portu w Ierapetra.

W przypadku tego rejsu koszt biletów jest nieco niższy. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 23 €, dla dzieci w wieku 3-12 lat – 11 €. Tak jak w przypadku rejsu na Balos najmłodsze dzieci podróżują za darmo. W przypadku rejsu na Chrissi także jest pobierana dodatkowa opłata administracyjna w wysokości 1 € od każdego turysty powyżej 4 roku życia.

Rejs na Koufonissi

Najpóźniej, bo 4 czerwca, zaczną się rejsy na malowniczą i dziką wysepkę Koufonissi. To propozycja dla osób, które będą w okolicach Makry Gialos – Ierapetra na dalekim wschodzie Krety. W pierwszy w tym roku rejs statek wyruszy z przystani w porcie w Makry Gialos o godzinie 10:45. Powrót zaplanowano na godzinę 17:15. Koszty biletów są identyczne jak w przypadku rejsu na Chrissi. To najmniej popularny rejs ze względu na odległe położenie wysepki, choć naszym zdaniem Koufonissi jest warta zobaczenia. Z naszą relacją z tego rejsu możecie zapoznać się tutaj: Rejs na wyspę Koufonissi

Rejs na KoufonissiRejs na Koufonissi

W koszcie biletów na wszystkie rejsy nie jest zawarty posiłek, ale podczas każdego z nich na pokładzie statku można zakupić lunch cenie 8 € za osobę.

Jeśli te wycieczki planujecie zorganizować sobie samodzielnie to już teraz można zakupić bilety za pośrednictwem strony internetowej przewoźnika. Cretan Daily Cruises

Gosia,  data_2021-05-15 19:52:21 2021-05-15 19:52:21
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

2021-05-16 06:46:03

Czy wiadomo czy na rejs pomiędzy Kretą a Balos też będzie trzeba mieć test lub jakieś zaświadczenie? Bo zaczynam popadać w paranoję

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2021-05-16 08:18:19

Justyna Szałek Nie, to jest rejs w obrębie jednej wyspy.

2021-05-16 09:02:16

CRETE - Kreta dziękuję

2021-05-16 10:07:45

Oskar Wróbel

 gość}
gość PiotrWie
2021-05-16 19:17:18

Ale nie jest wykluczone że ofiarą obostrzeń będą popularne wycieczki na Santorini - to już inna wyspa.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157960471127551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Muzeum posiada największe na świecie zbiory kultury minojskiej. Spędziłem w nim kilka godzin, a i tak miałem niedosyt.
gość Majk: Hala dalej zamknięta ? Ech robiliśmy tam zakupy 10 lt temu  :)
Akurat jestem na Krecie id wczoraj. Pogoda cudna. Niecale 30C
Dla wczasowiczów super
Strach pomyśleć co się bedzie działo w lipcu i sierpniu.
Niestety nie tylko tam nie dba się o zwierzęta jest wiele takich państw, byłam niedawno w Egipcie i serce mi pękało na widok tych wszystkich biednych chudych zaniedbanych zwierząt, niby turystyka rozwinięta w tych krajach a Ciemnogród Totalny
To nie wydarzyło się w rejonie Rethymno na Krecie ,a na wyspie Paros .Najważniejsze że piesek został uratowany
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera