Ograniczenia w dostępie do pieszych szlaków w regionie Heraklion

Nomos Heraklion jest kolejnym regionem Krety, w którym uchwalone zostały przepisy ograniczające dostępność niektórych pieszych szlaków w okresach wysokiego zagrożenia pożarowego. Zakaz wstępu w szczególności ma dotyczyć lasów oraz tak zwanych obszarów wrażliwych. W regionie Heraklion są to takie miejsca jak: Symi (Σύμης) w gminie Viannos, rejon Rouvas – Zaros (Ρούβα-Ζαρού) w gminach Fajstos i Gortyna, Juhta (Γιούχτα – Φουρνί) – Fourni w gminie Archanes – Asterousia, Keris (Κέρης) w gminie Malewizi.

Rouvas

Zgodnie z uchwalonymi przepisami decyzja o wprowadzeniu zakazu wstępu jest uzależniona od bieżącej prognozy widocznej na mapie zagrożenia pożarowego. Ograniczenia dostępności szlaków obowiązują w tych dniach przez 24 godziny począwszy od godziny 6.00 rano. Zakaz ten dotyczy zarówno ruchu pojazdów, jak i wstępu osób poruszających się pieszo. Z ograniczeń tych wyłączone są oczywiście pojazdy oraz osoby nadzorujące przestrzeganie tych przepisów.

Warto zwrócić uwagę, że w odróżnieniu od regionu Chania w Heraklionie został przyjęte nieco inne progi zagrożenia pożarowego wyłączające piesze szlaki z ruchu turystycznego. W sierpniu wstęp do obszarów wrażliwych będzie niemożliwy w przypadku prognozowania 3 stopnia zagrożenia, natomiast w pozostałych miesiącach zakaz wstępu będzie dotyczył dni z 4 i 5 poziomem zagrożenia pożarowego.

Kreta - mapa zagrożenia pożarowego

Gminy, na terenie których znajdują się wskazane obszary zobligowane są do ustawienia odpowiedniego oznakowania oraz instalację tablic informacyjnych. Warto więc wypatrywać ich wybierając się w te rejony Krety. Polecamy również sprawdzanie bieżących prognoz zagrożenia pożarowego:
https://www.civilprotection.gr/el/daily-fire-prediction-map

My ze swojej strony również uruchomiliśmy nową podstronę w naszym serwisie, gdzie będziecie mieć dostępną bieżącą mapę zagrożenia pożarowego Krety. Prognoza jest aktualizowana o godzinie 20.
http://www.crete.pl/kreta-informacje-turystyczne/mapa-zagrozen-pozarowych.html

Gosia i Piotrek,  data_2018-08-30 19:03:36 2018-08-30 19:03:36
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155649840397551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Fajny filmik,ale się rozmarzyłam
super film
po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera