Kreta - aktualności z lipca 2010 r.

Nikt nie ma prawa paraliżować tego kraju

Ulice zablokowane przez ciężarówki - źródło ekathimeriniPo kilku monotematycznych newsach, jakie zamieściłem na portalu, niestety treść tej aktualności również będzie dotyczyć strajków. Tym razem jednak pojawia się nadzieja, że być może w końcu temat ten przestanie być aż tak istotny dla turystów.

Pierwszą dobrą wiadomością jest fakt, że w chwilowo został przerwany strajk włoski podjęty przez Stowarzyszenie Greckich Kontrolerów Ruchu Lotniczego (EEEKE). Dalsze ewentualne protesty podejmowane przez te związki zawodowe uzależnione są od wyników rozmów prowadzonych ze stroną rządową. W przypadku fiaska lub zerwania dialogu EEEKE zapowiada strajk już w najbliższy weekend ... miejmy nadzieję, że nie dojdzie do takiej sytuacji.

Drugą dobrą (i złą) wiadomością jest to, że strona rządowa wymusiła zakończenie akcji strajkowej, jaka prowadzona była od kilku dni przez kierowców ciężarówek. Początkowo w poniedziałek protest ten dotyczył jedynie kierowców cystern, jednak w ciągu następnych kilku dni przerodził się w ogólnokrajowy strajk, w którym czynny udział brała większość kierowców firm spedycyjnych. Wszystko to jest wynikiem zapowiedzi liberalizacji tego sektora gospodarki, jaka została zapowiedziana przez rząd George Papandreou oraz uzgodniona z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (w ramach programu naprawczego greckiej gospodarki).

Piotrek,  data_2010-07-29 20:15:47 2010-07-29 20:15:47 Liczba komentarzy: brak

Włoski strajk Greków

Niestety strajki greckich kontrolerów zdają się nie mieć końca, a praktycznie każdy dzień pisze kolejny niezbyt miły rozdział do tej przydługiej, nudnej, ale niepokojącej powieści. Zapowiadana w poprzednim newsie kolejna faza protestu opierająca się na strajku włoskim nieoczekiwanie została wprowadzona w życie przez greckich kontrolerów ruchu lotniczego w dniu wczorajszym. Niestety jak donosi strona alert24.pl było to równoznaczne z sięgającymi nawet kilku godzin opóźnieniami samolotów czarterowych lecących do Grecji lub przelatujących w jej przestrzeni powietrznej. Opóźnionych było 120 lotów w tym również kilka do Egiptu. Rekordowe poślizgi w wylotach dotknęły podróżnych udających się na Rodos. Samolot, którego start miał odbyć się wieczorem w niedzielę, wystartował dopiero dziś ok. godziny 7, inny zaś z 6 godzinnym opóźnieniem wystartował w poniedziałek o 13.

Piotrek,  data_2010-07-26 20:31:39 2010-07-26 20:31:39 Liczba komentarzy: brak

Kolejne problemy w podróżach lotniczych do Grecji

Samolot podchodzący do lądowania

Zgodnie z wyrokiem sądu w Atenach strajk, który miał odbyć się w dniu dzisiejszym, został uznany za nielegalny. Na razie nie wiadomo, czy będą podejmowane kolejne próby ogłaszania takiej formy akcji protestacyjnej, gdyż związkowcy nie są zgodni co do decyzji w tej sprawie. Według informacji pochodzących z niektórych źródeł akcja protestacyjna nie jest planowana w nadchodzącym tygodniu, jednak inne osoby twierdzą, że rozważany jest strajk, który mógłby odbyć się w następny weekend.

Piotrek,  data_2010-07-24 22:19:54 2010-07-24 22:19:54 Liczba komentarzy: brak

Bankructwo brytyjskiego biura podróży Goldtrail

Samolot starujący z KorfuOkoło 4000 brytyjskich turystów spędzających urlop w Grecji (w tym część wypoczywająca na Krecie) znalazło się w tarapatach po tym, jak zbankrutowało biuro podróży Goldtrail (znane również pod nazwami Goldtrail Holidays, Goldtrail Travel i Sunmar). Ta zaskakująca "rewelacja" została ogłoszona przez touroperatora raptem godzinę przed rozpoczęciem weekendu i zamknięciem przedstawicielstw tego przedsiębiorstwa. Wszystkie wyloty czarterowe z Wielkiej Brytani realizowane przez to biuro zostały automatycznie anulowane. Wiadomość ta wywołała spore zamieszanie wśród osób, które w najbliższym czasie miały rozpocząć swoje wakacje realizowane przez Goldtrail. Niestety ta część klientów biura musi od nowa planować swoje zrujnowane wakacje.

Piotrek,  data_2010-07-19 21:39:34 2010-07-19 21:39:34 Liczba komentarzy: brak

Strajk greckich kontrolerów ruchu powietrznego

EEEKA logo8 lipca br. Greckie Stowarzyszenie Kontrolerów Ruchu Lotniczego (EEEKE-GATCA) zadecydowało o podjęciu akcji strajkowej polegającej na wstrzymaniu pracy przez 4 godziny (od 10.00 do 14.00 czasu polskiego). Osoby podróżujące samolotami łączącymi Grecję z Polską powinny liczyć się z trudnościami oraz sporymi przesunięciami godzin wylotów. Większość biur podróży o zaistniałej sytuacji poinformowała swoich klientów z odpowiednim wyprzedzeniem.

Piotrek,  data_2010-07-15 11:12:58 2010-07-15 11:12:58 Liczba komentarzy: brak

Zobacz aktualności z innych miesięcy

Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Rok temu byłam w czerwcu, południu wyspy wypalone, silny gorący wiatr powodujący burze piaskową. Podziwiam ludzi tam mieszkających, duży szacunek. Ja bym nie dała rady tam żyć
gość Alicja rainka : A jaki to Grek użyje masła, oliwa i jeszcze raz oliwa.Zadnego masła. 1199
Będzie się jarać to na bank
Mam ogromny sentyment do Krety i jego mieszkańców. Zawsze cudowne wakacje :) jednak po tygodniu w maju horror. Ogromne temperatury, zimne morze i baseny.
Ciekawi mnie, skąd Kretenczycy mają slodką wodę? Czy są tu jakies zrodla gruntowe? Własciciel naszego miejsca urlopowego pobytu nie wiedzial, ale mowil, że deszcz tej zimy padal dwa razy.
Parklot

Ciekawe miejsca na Krecie

CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera