Kreta - aktualności z kwietnia 2010 r.

XV Targi Turystyki i Wypoczynku - LATO 2010

XV Targi Turystyki i Wypoczynku

W ostatni weekend na terenie hal wystawowych firmy MT Targi w Warszawie odbyły się XV Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2010. Wśród wielu stanowisk kilka było zajętych przez organizacje turystyczne niektórych państw europejskich. Warto tu wspomnieć o naprawdę dobrze przygotowanej ofercie, jaką prezentowała Norwegia, Węgry oraz Chorwacja. Trochę zdziwiła nas zupełna nieobecność na tych targach przedstawicieli greckiego Ministerstwa Turystyki (EOT).

Gosia i Piotrek,  data_2010-04-26 20:32:30 2010-04-26 20:32:30 Liczba komentarzy: brak

Facebook nie dla księży

Facebook

Arcybiskup Krety - Irenaios wystosował do swoich biskupów pismo,  w którym przestrzega kapłanów przed nierozsądnym zachowaniem w przypadku korzystania z portali społecznościowych, takich jak Facebook. Proponuje on nawet,  aby po prostu nie zakładać swoich profili na tego typu stronach. Wszystko to ma pomóc w unikaniu sytuacji, w których księża mogliby być uwikłani w sytuacje krępujące Kościół. Przesłany okólnik "jest środkiem ostrożności, aby nasi kapłani nie zaangażowali się w sprawy, które nie są przez nich w pełni ogarniane" - powiedział dla gazety Kathimerini Arcybiskup Irenaios.

Piotrek,  data_2010-04-23 12:20:50 2010-04-23 12:20:50 Liczba komentarzy: brak

Strajk kiosków

Jeden z kiosków strajkujących w atenach
Jeden z kiosków strajkujących w Atenach COSTAS BALTAS/ICON PRESS

Po strajkach najróżniejszych grup zawodowych do grona osób niezadowolonych z obecnych zmian podatkowych i regulacji prawnych dołączyli właściciele około 40 tys. kiosków. W dniu wczorajszym rozpoczęli oni 24-godzinny strajk. Protest związany jest zmianami wysokości podatków nałożonych sprzedawane przez nich papierosy, co zdaniem sprzedawców uderzy w ich dochody. Myślę, że duże niezadowolenie wśród tych osób może również budzić program uszczelnienia systemu podatkowego, który nakłada na sprzedawców obowiązek wydawania rachunków. Jest to równoznaczne z obowiązkiem ewidencji wszystkich przychodów na kasie fiskalnej.


Piotr,  data_2010-04-21 11:17:00 2010-04-21 11:17:00 Liczba komentarzy: brak

Rośnie korupcja w Grecji

Szerząca się korupcja to jedna z większych bolączek,  z jakimi walczy grecka gospodarka. Walki z nią nie ułatwia obecny kryzys ekonomiczny, który spowodował drastyczną obniżkę płac w sektorze publicznym. Niestety pierwsze analizy pokazują, że wielu pracowników postanowiło za pomocą łapówek odrobić straty w wypłacanych im pensjach. Takie zachowanie przyczyniło się do jeszcze większego wzrostu nielegalnych transakcji finansowych. W ubiegłym roku zanotowano wzrost o przeszło 50 milionów € do łącznej kwoty 790 mln. €.

Piotrek,  data_2010-04-20 10:45:43 2010-04-20 10:45:43 Liczba komentarzy: brak

Co warto zobaczyć na Krecie ... Malia

Niewielka miejscowość Malia, znajdująca się w środkowej części Krety. Jest to jedna z większych typowych "imprezowni" jakie można znaleźć na północnym wybrzeżu. Malia tętni życiem do późnych godzin nocnych a ostatni klubowicze kończą zabawę dopiero o poranku. Każdego roku miasto to przeżywa istny najazd dziesiątek tysięcy angielskich turystów, którzy w trakcie swej wakacyjnej "przygody" na Krecie zostawiają tu mnóstwo pieniędzy. Jednak mimo oczywistych korzyści finansowych, rdzenni mieszkańcy Mali zauważają również negatywne skutki, aż tak dużego nagromadzenia brytyjskich obywateli w ich mieście. Turyści ci, dość często zachowują się zbyt swobodnie i bardzo odmiennie od ram kulturowych przyjętych w Grecji i na Krecie. Nie dziwi więc fakt, że budzi to sprzeciwy mieszkańców, którzy muszą znosić tego typu incydenty przez kilka miesięcy w roku, aż do zakończenia długiego sezonu letniego. Malia to miasto słynące również z unikalnych zabytkowych pozostałości minojskiego pałacu znajdującego się na jej obrzeżach.

Więcej informacji o Malii

Piotrek,  data_2010-04-12 19:52:52 2010-04-12 19:52:52 Liczba komentarzy: brak

Premier Grecji przekazał telegram kondolencyjny

Katastrofa samolotu RPPo tragedii, jaka wstrząsnęła Polską, grecki Prezes Rady Ministrów, George Papandreu wysłał do Premiera Donalda Tuska telegram kondolencyjny:

"Szanowny Panie, z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o tragicznym wypadku samolotu transportującego, między innymi Prezydenta i jego żonę, jaki miał miejsce dziś rano w Rosji. W tych trudnych chwilach, wyrażam szczere kondolencje dla rodzin tych, którzy zginęli oraz dla wszystkich Polaków. Podzielamy Wasz żal. Nasze myśli i modlitwy są z Wami."

Piotrek,  data_2010-04-10 18:50:26 2010-04-10 18:50:26 Liczba komentarzy: brak

Święta Wielkanocne na Krecie

Jajka wielkanocneŚwięta Wielkanocne to szczególny okres na Krecie. Coraz lepsza pogoda i bujnie rozwijająca się przyroda potęguje podniosły nastrój wypełniający w tych dniach domy w Grecji. Niestety w Polsce nie zawsze możemy liczyć na aż tak łaskawą aurę jak w tamtych rejonach Europy, ale mimo wszystko przesyłam wszystkim czytelnikom crete.pl najszczersze życzenia ciepłych i pogodnych Świąt Wielkanocnych. Przy okazji zapraszam do zapoznania się z opisem świątecznych tradycji kultywowanych w Grecji i na Krecie.

Καλό Πάσχα!!!

Piotrek,  data_2010-04-03 13:03:48 2010-04-03 13:03:48 Liczba komentarzy: brak

Zobacz aktualności z innych miesięcy

Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Serio?
Uwielbiam oliwki i oliwę z nich
Kreta z Sołtysową: Wczoraj w Falasarna
Parklot

Ciekawe miejsca na Krecie

CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera