XV Targi Turystyki i Wypoczynku - LATO 2010

data_2010-04-26 20:32:30 2010-04-26 20:32:30

XV Targi Turystyki i Wypoczynku

W ostatni weekend na terenie hal wystawowych firmy MT Targi w Warszawie odbyły się XV Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2010. Wśród wielu stanowisk kilka było zajętych przez organizacje turystyczne niektórych państw europejskich. Warto tu wspomnieć o naprawdę dobrze przygotowanej ofercie, jaką prezentowała Norwegia, Węgry oraz Chorwacja. Trochę zdziwiła nas zupełna nieobecność na tych targach przedstawicieli greckiego Ministerstwa Turystyki (EOT).

Jest to tym bardziej zaskakujące, że po dosyć chłodnym przyjęciu greckiej oferty na niemieckich targach turystycznych zapowiedzieli oni chęć powalczenia o turystów z Europy środkowo-wschodniej. Niestety jak widać Grecy na razie zupełnie oddają pole przeciwnikom (np. wspomnianym wyżej Chorwatom).

XV Targi Turystyki i Wypoczynku
Osoby odwiedzające XV Targi Turystyki i Wypoczynku - LATO 2010

Promocja oraz informacja to dobre sposoby, jakimi Grecja może w tej chwili przyciągnąć turystów z naszego regionu. Od momentu przyjęcia waluty europejskiej kraj ten ma niestety ograniczone możliwości konkurencji cenowej ze swym odwiecznym rywalem - Turcją, której nieobecność na targach nie zadziwia. Atrakcyjna cenowo Turcja w zasadzie nie wymaga zbytniej promocji, gdyż sporą część pracy wykonały za nią już biura podróży. Przeglądając pobieżnie katalogi największych polskich touroperatorów łatwo daje się zauważyć, że wielu z nich w tym roku zdecydowanie wzmocniło ofertę hoteli w Turcji, kosztem greckich ofert. Mimo wszystko miejmy nadzieję, że powoli rozkręcający się tegoroczny sezon wakacyjny będzie lepszy dla Grecji niż ubiegłoroczny, w którym kraj ten zaliczył kilkunastoprocentowy spadek liczby odwiedzających turystów.

Gosia i Piotrek,  data_2010-04-26 20:32:30 2010-04-26 20:32:30
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

To dobra prognoza dla polskich rolników...ceny rzepaku pójdą w górę. Tak szczerze to nie lubię smaku oliwy, wolę oleje - rzepakowy, słonecznikowy
Jakich obszarach? Przecież Kreta to w większości łyse góry a na wąskich pasemkach wybrzeża niewiele jest upraw
gość dodekanezowiec: """Najmniejsze straty zanotowali rolnicy ekologiczni""" Najmniejsze straty może dlatego że produkują mniej i mają większe marże.   
Niestety jest masakra , u wszystkich moich partnerów w całej Grecji jest podobnie, część nie ma w ogóle oliwy spełniającej kryterium jakości. Ceny tydzień w tydzień lecą w górę. Najmniejsze straty zanotowali rolnicy ekologiczni.
Kreta ponosi jedną z najdotkliwszych „cen” szybkich zmian klimatu
Życie. Wszystko się kiedyś kończy.
gość PiotrWie : Nie jest to niemożliwe, po kilku pożarach moi sąsiedzi odzwyczaili się od wypalania traw więc i Grecy mogą się odzwyczaić od marnowania wody
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera