Wypożyczenie samochodu na Krecie

Popularny samochód kategorii A - Chevrolet Matiz Chevrolet Matiz - Popularny samochód kategorii A

Dostępność wypożyczalni samochodów

W zależności od rejonu Krety, w którym będziecie przebywać, dostępność wypożyczalni samochodów może być bardzo różna. W przypadku mniejszych miejscowości nie skażonych jeszcze przemysłową turystyką może to być nieco bardziej problematyczne. Oczywiście nie zmienia to faktu, że zawsze możecie skorzystać z rezerwacji za pośrednictwem Internetu lub też wykonanej telefonicznie. Warto jednak pamiętać, że w przypadku rezerwacji do odległej miejscowości dostawa samochodu może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Może również zdarzyć się tak, że w szczycie sezonu wypożyczalnia odmówi dostarczenia samochodu do takich lokalizacji. Generalnie jednak w większości wypadków wypożyczenie samochodu na Krecie jest stosunkowo łatwe i relatywnie tanie (szczególnie, jeśli zestawimy cenniki greckich wypożyczalni z cennikami z innych krajów).

Samodzielni turyści mogą również liczyć na sieciowe wypożyczalnie samochodów obecne bezpośrednio na lotniskach. W hali przylotów znajdują się przedstawicielstwa takich firm jak Hertz czy Avis.

Wypożyczenie samochodu na Krecie

Rezerwacja pojazdu za pośrednictwem Internetu zazwyczaj oznacza niewiadomą. Zamawiany jest bowiem samochód z danej kategorii obejmującej zazwyczaj określoną grupę aut kilku marek mieszczących się w podobnej kategorii wielkości oraz ceny. Oznacza to, że w szczycie sezonu nie macie gwarancji otrzymania dokładnie takiego pojazdu, jaki chcieliście wypożyczyć. Na pewno będzie to jednak samochód z danej kategorii, którą wybierzecie.

Czasami w szczycie sezonu może się zdarzyć taka sytuacja, że w chwili rozpoczęcia się rezerwacji wypożyczalnia nie dysponuje pojazdem takiej kategorii jaką wybraliście. W takich wypadkach podstawiony samochód może być klasy wyższej, co nie wiąże się jednak z dodatkowymi opłatami.

W przypadku, gdy będziecie wypoczywać w typowo turystycznej miejscowości na północnym wybrzeżu Krety z pewnością będziecie mogli przebierać bezpośrednio na miejscu w pokaźnej ilości wypożyczalni. W większości oferty cenowe w obrębie danej miejscowości są do siebie dosyć podobne. Super atrakcyjne propozycje powinny się spotkać z Waszej strony ze wzmożoną uwagą i rezerwą, ponieważ zazwyczaj odznaczają się one odstępstwem w zakresie ubezpieczenia lub jakości i stanu samochodu.

Zakres ubezpieczenia

Jedną z najważniejszych kwestii jest to aby ubezpieczenie obejmowało jak największy zakres zdarzeń i uszkodzeń. Warto jednak pamiętać, że nawet najpełniejsze ubezpieczenie nie zwalnia użytkownika z odpowiedzialności za wypożyczony samochód. Rażąca nieodpowiedzialność oraz lekkomyślność będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Z własnej kieszeni klient musi najczęściej zapłacić za uszkodzenia podwozia lub opon jakie mogą powstać przy jeżdżeniu po drogach szutrowych. Ryzyko poruszania się po nich spada na Wasze barki i portfele. Oczywiście nie chcemy tu demonizować jazdy po takich drogach, tym bardziej, że sami pokonywaliśmy nawet całkiem długie odcinki szutrowe, warto jednak mieć świadomość takiego ograniczenia i czasem zastanowić się, czy aby na pewno wypożyczony przez nas samochód jest w stanie poradzić sobie z tego typu drogą, którą zamierzamy przejechać. Generalnie najlepiej trzymać się zasady, że nie pojedziemy tam gdzie nie pojechalibyśmy własnym samochodem.

VW Up!

Drugą istotną kwestią przy podpisywaniu umowy jest brak udziału własnego w zakresie ubezpieczenia. To bardzo ważny punkt umowy, który łatwo przeoczyć. Może się on pojawić szczególnie często w przypadku wypożyczeń atrakcyjnych cenowo, bo wiąże się on z niższą stawką ubezpieczenia, która wpływa na obniżenie kosztu wynajęcia samochodu.

Czym w takim razie jest udział własny, czyli self risk?

Podpisanie umowy wypożyczenia samochodu z ubezpieczeniem zawierającym udział własny (self-risk) wiąże się z określonym (zazwyczaj kwotowo) współudziałem w kosztach naprawy samochodu. Może to oznaczać, że w przypadku stłuczki lub innego zdarzenia losowego wszelkie lub część kosztów będzie przeniesiona na osobę wypożyczającą samochód.

Przykładowo: jeśli udział własny jest określony na poziomie 300 €, a zniszczenia w samochodzie zostaną wycenione na kwotę 250 € to całość kosztów naprawy samochodu będzie musiała być pokryta przez klienta. Oceńcie zatem sami, czy warto podpisywać umowę zawierającą udział własny. Naszym zdaniem, nie warto decydować się na tak ryzykowny krok, by oszczędzić stosunkowo niewielką kwotę. Czasami bowiem chwila nieuwagi lub też drobne niedopatrzenie może być powodem kosztownych uszkodzeń.

Czas urlopu nie powinien być okresem w którym będziemy sobie zaprzątać myśli "bezpieczeństwem" wypożyczonego samochodu tym bardziej, że przypadki losowe są nie do przewidzenia.

Na koniec zasada najbardziej oczywista o której jednak warto pamiętać. Wypożyczenie samochodu musi się odbyć bezwzględnie na zasadzie podpisania umowy, w której znajduje się pełny regulamin. Z wypożyczalni wychodzicie z kluczykami do samochodu i umową w ręku.

Atos

Czynniki kształtujące koszt doby wypożyczenia samochodu

Podstawowym czynnikiem kształtującym koszt wypożyczenia samochodu jest jego kategoria oraz marka. Z zasady droższe jest również wynajęcie samochodów sportowych, kabrioletów oraz pojazdów określanych jako terenowe. Doba wynajęcia tego typu pojazdu może być kilka razy większa niż doba wypożyczenia typowego samochodu kompaktowego.

Kolejnym czynnikiem wpływającym bezpośrednio na cenę jest długość okresu, na jaki wypożyczacie samochód. Im będzie to dłuższy okres, tym cena za pojedynczą dobę będzie niższa. Przy wypożyczeniu samochodu na ponad 10 dni opłata za dobę może być o ponad połowę mniejsza niż opłata przy okresie wypożyczenia wynoszącym np. 2 dni. Dlatego jeśli jesteście zdecydowani na to, że będziecie sporo zwiedzać to lepiej skorzystać z ciągłego jednokrotnego wypożyczenia, niż dzielenia tego okresu na dwa krótsze.

Krótki okres wypożyczenia samochodu, rzędu jedna lub dwie doby może powodować, że w umowie pojawi się zapis o limicie kilometrów, jakie mogą być przejechane w tym czasie. Warto zwrócić na to uwagę, czy w umowie nie macie takiego ograniczenia.

Oczywiście na koszt wypożyczenia wpływa również opisywany wcześniej zakres ubezpieczenia.

Drugi kierowca zazwyczaj nie zwiększa opłaty za wypożyczony samochód, jednak musi być on uwzględniony w umowie jako osoba uprawniona do kierowania tym pojazdem. Warto pamiętać, że oddanie kluczyków do samochodu każdej innej osobie stanowi wyłączeni z zakresu ubezpieczenia.

Dodatkowe akcesoria takie jak foteliki dla dzieci, nawigacja i tym podobne rzeczy mogą być zawarte w cenie umowy lub wiązać się z dodatkowymi kosztami. Warto doprecyzować to przed podpisaniem umowy. Wypożyczalnie na ogół dodają "gratisową" mapę wyspy, którą trzeba jednak traktować bardziej w kategorii mało przydatnego gadżetu. Jeśli zamierzacie dużo jeździć to warto zaopatrzyć się we własną porządną samochodową mapę.

Fiat Panda

Zwrot samochodu do wypożyczalni

Godzina zwrotu samochodu jest zazwyczaj ustalana już w momencie wypożyczenia samochodu. W większości wypożyczalni obowiązuje również zasada, że bak samochodu musi być wypełniony w nie mniejszym stopniu, niż w momencie, w którym otrzymaliście pojazd. Dlatego warto również skontrolować tę zgodność w momencie odbioru samochodu w wypożyczalni tak, aby nie narazić się na dodatkowe koszty związane z uzupełnianiem brakującej ilości paliwa. Pamiętajcie aby sprawdzić również czy informacja ta została oznaczona na umowie.

Przed oddaniem samochodu warto na spokojnie skontrolować, czy w jego kabinie oraz bagażniku nie zostały jakieś osobiste rzeczy. W historii naszych wyjazdów do Grecji mieliśmy przypadek kiedy dzień przed odlotem oddaliśmy samochód wraz z naszymi dokumentami w środku.

Samodzielne zwiedzanie Krety to naszym zdaniem najlepsza forma na poznanie tej wyspy. Natomiast to czy wybierzecie samochód, skuter czy motor ma mniejsze znaczenie. Zdecydowanie polecamy ten sposób turystyki.

Gdzie wypożyczyć samochód

W czasie naszych wyjazdów korzystaliśmy z wielu różnych lokalnych wypożyczalni. Jak do tej pory zawsze byliśmy zadowoleni z ich usług a cena z pewnością była dużo niższa w stosunku do "sieciowych" wypożyczalni. Wiele z tego typu firm posiada swoje własne witryny pozwalające na skalkulowanie ceny wynajmu samochodu. Jeśli chcielibyście skorzystać z usług tego typu lokalnej wypożyczalni to chcielibyśmy polecić Wam wypożyczalnię www.justrentals.gr/ gdzie dodatkowo dla naszych czytelników została przygotowane 5% zniżki - wystarczy że kliknięcie w powyższy link lub po prostu w czasie rezerwacji użyjecie kuponu o treści cretepl .

Jeśli szukacie wypożyczalni w rejonie zachodniej Krety to zachęcamy Was do skorzystania sprawdzonej przez nas firmy gokissamos.gr. Kierowana jest ona przez Dimitrisa, który posiada przeszło 25 lat doświadczenia pracy w branży turystycznej. O solidności tej firmy niech świadczy również to, że samochody z gokissamos to stanowią podstawowy środek komunikacyjny w górskich wycieczkach organizowanych przez kreta24.pl.

Data publikacji:
Data modyfikacji:
Średnia: 4.4
Liczba ocen: 47
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 4.4 na 5 (0) liczba ocen 47
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Maciej Bogacz
Maciej Bogacz
2011-09-30 12:54:31

Nie tylko samochodem

Te wakacje spędziłem na krecie i chciałem dodać, że dobrym sposobem na zwiedzenie tej wyspy może być również skuter lub jeśli ma ktoś prawojazdy kat. A motocykl. Razem z dziewczyną zwiedziliśmy większą część Krety zachodniej właśnie za pomocą tej maszyny która przez spotykanych przez nas turystów była nazywana "Torpedą" :) Zdecydowaliśmy się na taki środek transportu ponieważ zmusiły nas do tego finanse- koszt skutera dla dwóch osób wynosił 9€ za dobę a spalanie wachało się między 3 a 4 lirty na 100km. Oczywiście czas podróży z naszego miasteczka na przykłąd do Knossos (około 110km w jedną stronę) wynosił 2,5h a nie 1,5h jak by to było w przypadku samochodu ale zaoszczędzone pieniądze mogliśmy wydać na inne wycieczki :) Wydaje mi się, że jest to dobry sposób na podróżowanie dla dwóch osób, można wszędzie się zatrzymać co nie jest możliwe przy używaniu samochodu a tym bardziej autobusu i podziwiać piękno morza widziane ze szczytów malowniczych gór! :)

Piotrek | www.crete.pl
Piotrek | www.crete.pl
2011-10-05 09:23:54

Oczywiście że tak ...

Jasne że można zwiedzać nie tylko samochodem. Ogólnie jestem po prostu za ruszenie się poza hotel i miejscowości typowo turystyczne nieważnie jakim sposobem będzie to wykonane. Jeśli ktoś ma świetną kondycję i dobrze znosi geckie upały to pojazdem do zwiedzania najbliższej okolicy może być nawet rower. Ważne jest to aby zobaczyć choć trochę "prawdziwej" Krety a nie tylko basen, hotelowe leżaki i zapchane plaże.  Choć w dobie kryzysu to ostatnie również może być atrakcją ;).

Anna Gajowniczek
Anna Gajowniczek
2012-09-12 15:25:07

Samochód podstawa ale nie zawsze

Samochód samochodem ale do Balos nie dojedziesz :) prędzej do/pod  Red Beach .

Wcześniej na forum wspomniałam o tym że kuzynka miała ślub z Grekiem i właśnie Balos jest rajem do którego nie dojedziesz a przejść (zejść musisz) lub popłynąć.

Samochód, skuter cokolwiek - zależy co chcesz zwiedzać. Wyspa jest niesamowita i samochód warto mieć.

2016-06-14 19:17:00

Ja osobiście polecam AUTOWAY POLSKA nic nie czytam niczym sie nie przejmmuje,zamawiam w Polsce,a autko mam pod hotelem o wyznaczonej godz, auta praktycznie nowe zawsze sie od nich trafiają.

2
2016-06-14 19:34:18

polecam Europeo Cars

1
2016-06-14 19:46:41

zgadzam się z tym, normalnie płaci się gotówką bez żadnych blokad.

2
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2016-06-14 19:54:28

Blokad zdecydowanie nie polecamy a nawet wręcz odradzamy. Jeśli wypożyczalnia proponuje założenie blokady na karcie kredytowej to proponujemy zdecydować się na inną firmę. Bardzo często blokada jest również połączona z wkładem własnym w zakresie ubezpieczenia. Naszym zdaniem niezbyt szczęśliwa kombinacja.

2
2017-07-05 16:29:03

Bardzo proszę o kontakt na priv - pilnie potrzebujemy wynając samochód na tydzień 10.07-17.07. Proszę o pomoc, gdzie najlepiej i najbezpieczniej.

2017-07-05 16:31:05

Europeo cars

2017-07-05 16:31:33

Kamila Miętkiewska http://www.europeocars.com/pl/

1
2018-08-09 19:10:09

A jaka jest cena na tydzien autka z europeuo cars i jak zalatwic wypozyczenie , z gory dziekuje

2018-08-09 19:11:44

zależy jaki model - tu można sobie zrobić symulację i rezerwację https://www.europeocars.com/

2016-06-14 19:37:25

Tak właśnie robimy juz po raz drugi. Tu jest tyle cudownych miejsce do odkrycia a siedzenie przy hotelowej plaży nie dostarczy tylu wrażeń.

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2016-06-14 19:57:44

Brawo! (y) Naszym zdaniem samodzielne zwiedzanie (niezależnie od sposobu) to obowiązkowy punkt programu pobytu na Krecie. Zresztą taki jest główny cel działania naszej strony :)

2016-06-14 19:49:21

Ja zawsze znajduję samochód na miejscu, bo nie lubię internetowo rezerwować "kota w worku" i nigdy nie miałem z tym problemu. Samochód wypożyczam zawsze na cały pobyt, czyli z reguły wychodzi 12 dni. Mam taką swoją "technikę", że jak w wypożyczalni proponują mi (najczęściej) Pandę, czy coś w tym stylu ... udaję zażenowanego i mówię - ależ to nie jest samochód? Ten z wypożyczalni też zawsze się dziwi i pyta - dlaczego?. No to mówię, że dla mnie idealnym samochodem na Kretę jest cabrio i koniecznie musi mieć co najmniej 200 koni :P
To zawsze rozbraja napięcie, rozluźnia atmosferę ... i Pan z wypożyczalni załatwia mi coś ekstra ;) Nigdy nie płaciłem więcej jak 50-parę € za dobę :)

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2016-06-14 20:03:32

Kiedyś najczęściej korzystaliśmy z miejscowych wypożyczalni, które naszym zdaniem też sprawdzają się całkiem dobrze. Nigdy nie mieliśmy kłopotów i zazwyczaj byliśmy bardzo zadowoleni. Teraz jednak szkoda nam na miejscu czasu na szukanie i zdajemy się na internetowe "niespodzianki". Zresztą nasz budżet jest jednak zazwyczaj zdecydowanie skromniejszy niż Twój i bierzemy coś z kategorii Pandy :) ważne byle było to wozidło w dobrym stanie technicznym i przy naszych przebiegach nie paliło jak smok!

2016-06-14 20:07:12

He, he ... dlatego właśnie te mocniejsze paliwożerne auta nie do końca mają popyt i można sporo utargować. Spokojnie ze 120 - 150€/doba ... na 50/doba :)

2016-06-14 21:00:39

nie każdego stać na wydatek na auto 2500zł licząc 12 dni po 50E. Pozatym na krecie Panda sobie spokojnie poradzi.

2
2016-06-15 21:53:29

Zgadzam się.Pandą zwiedzaliśmy Fuerteventurę i śmigała całkiem spoko.

2016-06-14 19:53:34

Go Kissamos

4
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2016-06-14 20:07:44

Ewa oczywiście jak najbardziej Go Kissamos polecamy. W tym roku samochody z tej wypożyczalni doskonale sprawdziły się w czasie wiosennej wyprawy kreta24.pl na Psiloritis :)

3
2016-06-14 20:16:29

Zdecydowanie polecam! :)

2016-06-14 20:31:52

Go Kissamos

2016-06-14 21:26:43

A my zawsze wynajmujemy w internecie - dużo wcześniej niż jedziemy, a jeśli coś się zmienia np. godzina, bez problemu informujemy i jest OK. Raz dostaliśmy inny samochód (lepszy) bez dopłaty. Jeździmy wszędzie, oczywiście po drodze szutrowej bez szaleństw, ale ich nie mijamy (a nawet się pchamy) :)

1
2016-06-15 05:36:00

Polecam Sfakia Cars. W maju bralismy auto na 8 dni.pełne ubezp. Dziewiąty dzien dostalismy w prezencie, zeby spokojnie donechac na lotnisko.Ostatecznie wyszło ok 27euro/dobe. Tyle ze sporo jeździlismy po górach i nasz Kia Picanto ledwo dawała radę. Na góry polecam coś mocniejszego...

1
2016-06-15 06:33:20

Jolanta A Gniazdowska

2016-06-15 08:16:21

Jak najbardziej współpracujemy z GOKISSAMOS od kilku lat , naszym turystom zawsze zapewniamy dobre auta z odpowiednim ubezpieczeniem. Na naszych wyjazdach integracyjnych korzystamy jednorazowo z ponad 10-ciu samochodów GOKISSAMOS . Co istotne przy takiej grupie i napiętym programie nie możemy sobie pozwolić na przestój , zawsze czujemy się bezpieczni.

1
2016-06-15 09:09:55

absolutnie tak - tylko samodzielne zwiedzanie !!

1
 gość}
gość PiotrWie
2016-06-15 09:26:24

My powoli odchodzimy od wypożyczania samochodu - przechodzimy na KTEL + taksówki, dużo chodzimy po górach i wąwozach Krety, wada samochodu jest to, ze musisz wrócić do punktu wyjścia. Ktel uruchamia ostatnio więcej połączeń małymi busami, np. w tym roku jeździliśmy typowym, ośmioosobowym busem na porannej trasie Chora Sfakion - Fragokastello, po drodze sa punkty wyjścia wąwozów Kallikratis czy Asfendu, można pójść do Askifu i stamtąd wrócić innym autobusem do Chora Sfakion. Oczywiście przy turystyce objazdowej samochód jest najlepszym wyjściem.

 

2016-06-15 11:48:08

Autoway !!!

2016-06-15 18:31:18

Tak,absolutnie samodzielnie zwiedzanie wypożyczony autem. A pandzik na zdjęciu jest w sam raz dla 2 osób i ma wyższe zawieszenie.Dobry na kretenskie drogi.

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2016-06-15 18:36:58

Dodajmy jeszcze do tego, że to również mistrzyni jazdy na "kropelce" paliwa. Z naszych wyliczeń wychodzi, że zazwyczaj spalała nam niewiele więcej niż 5 litrów na 100 kilometrów. A jako, że wakacyjne przebiegi mamy całkiem znaczne to pomiary są całkiem wiarygodne. Niestety jedyny minusem tych samochodów jest to, że są coraz starsze i coraz bardziej wiekowe :(

2016-06-16 05:11:11

Należy korzystać z nowych pand włoskich 1200.

2018-08-09 19:13:36

A skutery sa w ofercie ?

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2018-08-09 19:15:53

Są. Nie w każdej wypożyczalni ale większość ma.

2018-08-09 19:20:19

15 jedziemy po raz pierwszy na Kretę, 4 km od Chani , prosze o polecenie miejsc ktore mozna samemu zwiedzic a ktore raczej z przewodnikiem. Z gory dziekuje za podpowiedz ... moze jest jakas trona godna polecenia ktora podpowie co gdzie i jak ;)

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2018-08-09 19:34:01

Może zajrzyj po prostu na naszą stronę: http://www.crete.pl/kreta-co-warto-zobaczyc/

2018-08-09 19:34:23

Dziekuje

 gość}
gość Basia
2018-08-12 21:54:58

Wypożyczalnia Rethymno

Będziemy na Krecie 2 pierwsze tygodnie września, chcielibyśmy wypożyczyć samochód na 10 dni, dla 6 osób dorosłych. Hotel mamy 3km od Rethymnonu. Gdzie najlepiej wypożyczyć auto? Dziękujemy za podpowiedź i pozdrawiamy

2018-09-05 16:44:03

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o możliwościach płatności za wynajem auta.

Czy wynajmując samochód na krecie bezpośrednio w wypożyczalni na miejscu trzeba płacić za wynajem kartą kredytową czy można również płacić gotówką lub kartą debetową?

Z góry dzięki za odpowiedź!

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2018-09-05 18:16:11

To zależy od wypożyczalni, ale można płacić i gotówką i kartą debetową. Tylko niektóre z nich chcą kartę kredytową.

1
 gość}
gość paweł
2018-09-05 18:41:55

płatność

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o możliwościach płatności za wynajem auta. 

Czy wynajmując samochód na krecie bezpośrednio w wypożyczalni na miejscu trzeba płacić za wynajem kartą kredytową czy można również płacić gotówką lub kartą debetową?

Z góry dzięki za odpowiedź!

Gosia | crete.pl
Gosia | crete.pl
2018-09-05 19:22:08

odp. płatność

W zasadzie to zależy od wypożyczalni, ale można płacić i gotówką i kartą debetową. Tylko niektóre wypożyczalnie chcą kartę kredytową.

2019-09-18 19:17:57

Cześć. Mam pytanie do osób korzystających z Europeocars.com Jaki jest zakres ubezpieczenia, czy w przypadku zdarzenia nie z mojej winy nie ponoszę dodatkowych kosztów ("udziału własnego")? Niby ze strony tak wynika ale wychodzi to znacznie taniej od innych wypożyczalni.

 gość}
gość Anna
2020-08-03 19:17:19

My wynajmujemy zawsze auto w Autoway

Polecam wwww.autoway-polska.com

Zawsze niezawodni i bez karty kredytowej.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10153666132992551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz

Inne strony tej kategorii

Mandaty drogowe na Krecie

Mandaty drogowe na Krecie

Jeszcze kilka lat temu większość przepisów drogowych była traktowana na Krecie w sposób bardzo opieszały. Sporej części wykroczeń zupełnie nie rejestrowano, a wiele z wystawianych mandatów, przez różnorakie koneksje anulowano w ten, czy inny sposób. Od kilku lat daje się jednak zauważyć zdecydowanie bardziej restrykcyjne podejście do przestrzegania zasad ruchu drogowego na Krecie. W szczególności tyczy się to kontroli szybkości, zapinania pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach oraz korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy.

Samochodem po Krecie

Samochodem po Krecie

Górskie drogi na Krecie wymagają od kierowcy pewnej ręki. Zdarzają się miejsca, gdzie droga wcina się w górskie zbocze, a jej granicę z jednej strony wyznacza pionowa ściana z osypującymi się skałami, a z drugiej strony przepaść opadająca stromym zboczem. W większości takich miejsc standardem są bariery energochłonne zabezpieczające pojazdy przed upadkiem, jednak są również miejsca, gdzie jedynymi środkami zabezpieczeń są ustawione gęsto betonowe słupki.

Drogi na Krecie ... czyli jak sprawnie poruszać się po wyspie

Drogi na Krecie ... czyli jak sprawnie poruszać się po wyspie

Zbiór porad jak poruszać się samochodem po Krecie tak aby sprawnie zwiedzić tę grecką wyspę.

 

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Nawet nie wiem jak to skomentować. Sam dzięki pomocy przyjaciół z wielkim trudem tam dotarłem i wróciłem na statek. Gdybym wiedział, że tam na Balos są takie problemy z wejściem na ląd, to nigdy bym się nie zdecydował. Koszt tej wyprawy też nie jest mały. Zraziłem sie bardzo do Krety. Wybierajcie Elafonisi. Tam jest cywilizowane przejście, dojazd.
A czym władze tłumaczyły taki zakaz? Bo to totalny nonsens... Rozumiem żeby był zakaz że tak powiem od czoła laguny ale większe statki i tak podpływały "od tyłu" i tam wysadzały ludzi (chyba że się coś zmieniło) i żadnego zagrożenia nie było dla nikogo i niczego....
Bardzo dobrze. Byliśmy w tym roku świadkami wielu przykrych zdarzeń przy schodzeniu na ląd::stłuczone kolana, skręcone kostki itp.
gość dodekanezowiec: Lubię wyspy greckie za wiatr. Uważam pod tym względem - choć bardziej Rodos i Kos - za przypominające nieco Wyspy Kanaryjskie. Różnicę widać nawet jak się popłynie z Kos do Bodrum czy z Rodos do Marmaris.  Piszę natomiast o tym, że mimo wysokich temperatur łatwiej się je znosi jak jest wiaterek. Alanya czy Cypr to duchota przy wyspach greckich.   Zmiany klimatu są, np. w Heraklionie średnia roczna bywała w XX w. (...)
Gosia | crete.pl : Tak, to prawda. 
gość Tomek: czy to prawda że statki wycieczkowe desantują turystów  prosto do wody ?  w sumie też jakaś atrakcja. ;)  
Dommage on a raté cette festivité......
Pokazy będą odbywały się do końca sierpnia czy do końca września?
gość PiotrWie: Prognoza pogody na tydzień dla Samos:  38/28, 38/27,  36/26, 34/26,  35/25, 36/26. ( dzień/ noc ) Wiatr 15- 20 km/ h. Powodzenia!!!
Gosia | crete.pl : W dwóch punktach na trzy powołujesz się na przypadkowe pojedyncze dane sprzed 18 i 15 lat. My też możemy powiedzieć że w 2008 roku w Stalidzie przez dwa tygodnie fajnie wiało i nie potrzebna była klima. Naukowcy z Obserwatorium w Atenach analizują jednak dużo więcej danych i podają średnie odnotowanych temperatur oraz trend.
Joanna Radziwiłowicz wracajcie
gość dodekanezowiec: 1. W 2006 r. Rodos w sierpniu (30 stopni z wietrzykiem) był odpoczynkiem od polskiego lipcowego upału (35 nierzadko w duzym mieście)  2. Trzecia dekada sierpnia 2009 r. - Kreta - hotel przy plaży i niepotrzebna klima  3. Lipiec 2022 r. - Kos - upał ale na plązy wiaterek  Wszystko zasługą meltemi.   
gość PiotrWie : Pierwszy raz byliśmy na Krecie w 2008 - we wrześniu. Było przyjemnie - ale po 20 września zaczęły się chmury i deszcz. Po roku postanowiliśmy pojechać w czerwcu - w drugim i trzecim tygodniu. Drugi był przyjemny śle w trzecim jak powiało z południa zrobiło się za gorąco. Od tego czasu zaczęliśmy jeździć na przełomie maja i czerwca i we wrześniu - nasze dzieci były już na tyle duże że jeździły same. (...)
Za to lipiec pogoda bajka, okolice Milatos ok 30 stopni. Tymczasem wczoraj w Trójmieście temperatura późnym wieczorem była niemalże identyczna jak tu
Gosia | crete.pl : Dzięki za podrzucenie swoich propozycji :) Każde z tych miejsc zasługuje na uwagę.
Hej jak sytuacja pożarowa dzisiaj na Krecie? Okolice Chanii i Hersonissos bezpieczne? Ciężko przewidzieć, co będzie się działo pod koniec lipca i z początkiem sierpnia?
gość Piterek: Jak dla mnie całkiem ciekawe są wioski powyżej Chersonissos, w szczególności wieczorem, tj. od zachodu: Stare Chersonissos, Piskopiano, Koutouloufari, z Chersonissos można spokojnie zajść piechotką. Brakuje mi też uroczej wioski Sisi z całkiem fotogieniczną zatoczką. Wg. mnie jedna z ładniejszych plaż na północnej Krecie jest Voulisma w Istro (trochę za Agios Nicolas).
Tak pomijając pożary to chyba ziemia sie delikatnie zatrzęsła właśnie...
Czyli kupować na wynos do swojego kubka.Widzę, ze niektórzy juz to praktykują.
Jak obecnie wygląda sytuacja pożarowa na Krecie?
Będą rozruchy
Ale musze przyznac ze ta kawa z lodem to jest petarda
A może ktoś może powiedzieć jaka sytuacja jest w Heraklionie?
Jak obecnie wygląda sytuacja? Czy dojazd Paralia Preveli jest bezpieczny czy lepiej odpuścić zwiedzanie tych rejonów?
gość Kowalyc: pali się jeszcze? Które obszary są zamknięte?
Parklot

Ciekawe miejsca na Krecie

CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera