Rosnące zainteresowanie Kretą wśród Niemców

data_2024-02-15 19:42:26 2024-02-15 19:42:26

Kilka dni temu niektóre kreteńskie media zwróciły uwagę na oficjalną wizytę niemieckiego ambasadora na Krecie. Jak się okazuje powodem oficjalnych odwiedzin polityka na wyspie jest stale powiększająca się społeczność niemiecka. Tylko w samej jednostce regionalnej Heraklionu na stałe mieszka około 3000 obywateli niemieckich, niestety jednak na obecną chwilę brakuje danych dotyczących całej wyspy.

Niemiecka społeczność na Krecie

Do tej pory byli na wyspę przenosili się najczęściej niemieccy emeryci, którzy kupowali stare podupadające budynki i przeprowadzali generalne remonty. Tendencja ta do tej pory najwyraźniej widoczna była we wschodniej części Krety, w prefekturach Heraklion i Lassithi. Przykładem może być wioska Agios Ioannis niedaleko Ierapetra, w które dominują niemieckojęzyczni mieszkańcy. Obecnie trend ten zaczął rozprzestrzeniać się na całą wyspę. Przy czym w ostatnim czasie zainteresowanie przeprowadzką na stałe stało się coraz częstsze u osób młodych w wieku produkcyjnym.

Możliwość pracy zdalnej na większą skalę pojawiła się podczas pandemii, co spowodowało pojawienie się tzw. cyfrowych nomadów. Ludzie ci zazwyczaj mają podpisane umowy o pracę z pracodawcami w swoich krajach, ale nie mają konieczności świadczenia pracy w konkretnym miejscu. W związku z tym wybrali właśnie Kretę jako idealne miejsce do życia. Co przyciąga cyfrowych nomadów oprócz dobrej pogody? Nie bez znaczenia są znacznie niższe koszty życia niż te które trzeba ponosić mieszkając w dużych europejskich miastach Europy Środkowej lub Zachodniej. To powoduje, że nowy styl życia w regionie Morza Śródziemnego staje się coraz bardziej atrakcyjny dla osób młodych.

Gosia,  data_2024-02-15 19:42:26 2024-02-15 19:42:26
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/782822000558733

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Akurat jestem na Krecie id wczoraj. Pogoda cudna. Niecale 30C
Dla wczasowiczów super
Strach pomyśleć co się bedzie działo w lipcu i sierpniu.
Niestety nie tylko tam nie dba się o zwierzęta jest wiele takich państw, byłam niedawno w Egipcie i serce mi pękało na widok tych wszystkich biednych chudych zaniedbanych zwierząt, niby turystyka rozwinięta w tych krajach a Ciemnogród Totalny
To nie wydarzyło się w rejonie Rethymno na Krecie ,a na wyspie Paros .Najważniejsze że piesek został uratowany
Nie odnoszę się do tego konkretnego przypadku ale to smutne, na Krecie nie szanuje się psów i kotów. Pomimo, że widzimy je wszędzie (koty), są karmione odpadkami, zarobaczone z ropiejącymi oczami, zaniedbane. Wiem o czym piszę, mam koty w domu od kilkunastu lat. Osobiście widziałem jak zabito psa łopatą i zakopano, tylko dlatego, że przychodził na teren hotelu. Tym bardziej szacunek dla tego Pana o dużym sercu. (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera