Kreteński sęp płowy odzyskuje wolność

data_2023-02-19 20:16:51 2023-02-19 20:16:51

Takie wiadomości cieszą najbardziej! Wczoraj wypuszczono na wolność młodego sępa płowego, który od września ubiegłego roku znajdował się w klasztorze Kapsa na południu Krety. Ten potężny ptak trafił pod opiekę ludzi w bardzo złym stanie, jednak po kilku miesiącach troskliwej rehabilitacji ponownie mógł rozprostować swoje ogromne skrzydła i wzbić się w przestworza.

Sęp odleciał na wolność na szczycie wzgórza w starej jednostce wojskowej w Mysirio w Sitia. Jak mówią świadkowie była to bardzo emocjonująca chwila gdy dziki ptak przygotował się do lotu i nieśpiesznie odleciał. Dotychczasowi opiekunowie z jednej strony podkreślają swoją radość iż udało się wyleczyć dzikie zwierzę i zwrócić mu wolność, z drugiej strony niepokoją się czy sęp da sobie radę.

Zdjęcia z tej magicznej chwili dołączone do osadzonego postu na facebooku wykonał Nikos Pandermalis.

Niestety nie wiemy z jakiego powodu sępem musieli zaopiekować się ludzie, jednak w ubiegłym roku kreteńskie media alarmowały, że ocieplający się klimat na Krecie stwarza niekorzystne warunki zwłaszcza dla młodych osobników. Podczas coraz bardziej gorących i suchych dni w trakcie lata te majestatyczne ptaki mają problem ze znalezieniem wody oraz pożywienia i szybko odwadniają. Jeśli coraz gorętsze lata staną się regularnym zjawiskiem to konieczne będzie wybudowanie w wysokich górach Krety specjalnych wodopojów, aby zwierzęta te przetrwały w zmieniających się warunkach.

Gosia,  data_2023-02-19 20:16:51 2023-02-19 20:16:51
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/570822965091972

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Lotnisko w Hanii jest o niebo lepsze ,Heraklion to małe piekiełko .
Wspominam koszmarnie, popsute pasy transmisyjne do transportu walizek, galop wokół budynku żeby zdać walizkę ręcznie, gigantyczna kolejka na zewnątrz, w upale, bez wody. W ogole kolejki wszędzie, potem kilka odlotow z jednej bramki, totalny bałagan, tłok, brak miejsca żeby usiąść, nawet na podłodze.
Ma swój urok
Ja się zgadzam to lotnisko nie ogarnia .Jest za małe na tak dużą rzesze turystów . Tylko tam siedzieliśmy w samolocie a byliśmy z 15 do startu z tego samego pasa co inne samoloty. A jak przylecieliśmy to krążyliśmy nad lotniskiem bo też wszyscy na jednym pasie wylądować nie mogli .
Super
Może miałam szczęście, ale zawsze było w porządku.
Ja to się tak czasem zastanawiam, jakich wodotryków oczekuje turysta po lotnisku.. czysty kibel, sprawna obsługa podróżnych, dobry dojazd - także transportem publicznym - i działająca klimatyzacja (w krajach południowych) lub ogrzewanie (na północy) to zupełnie wystarczające udogodnienia.. przecież lotnisko to nie hotel..
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera