Samaria nadal otwarta

data_2022-09-20 20:20:52 2022-09-20 20:20:52

Ostatnie dni kalendarzowego lata i początek jesieni na Krecie to dobry czas na piesze wycieczki. Niższa temperatura i mniej palące słońce sprzyjają spacerom po szlakach i wąwozach. Jedyną oznaką kończącego się lata jest wyraźnie krótszy dzień co należy uwzględnić w planowaniu wypadów w teren.

Jeśli zatem ktoś właśnie teraz jest na Krecie i planuje jeszcze przejście tego najpopularniejszego wąwozu na wyspie to jest to dobry moment. Samaria jest nadal otwarta na całej długości trasy. Czynne są oba wejścia, zarówno w Xyloskalo oraz od strony Agia Roumeli.

Samaria - Żelazne Wrota

Samaria pozostaje dostępna dla odwiedzających zazwyczaj do końca października, jednak ostateczny termin zamknięcia wąwozu na ogół jest uzależniony od aktualnej pogody. Również teraz władze opiekujące się wąwozem zapowiedziały, że jeśli pogoda stanie się niestabilna to Samaria zostanie natychmiast zamknięta. Zatem jeśli macie w tegorocznych planach przejście tego wąwozu to nie odkładajcie wycieczki na ostatnią chwilę.

Zobacz też:

Wycieczka do wąwozu Samaria

Przepisy na samodzielną organizację wycieczki do wąwozu Samaria

Gosia,  data_2022-09-20 20:20:52 2022-09-20 20:20:52
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

2022-09-20 18:35:18

Polecam!

2
2022-09-20 18:53:06

Jest w planach na niedzielę :)

1
2022-09-20 19:51:46

Przepiękne i trudne miejsce w sierpniowym skwarze. Niezapomniane godziny uroczych widoków i potu

2022-09-20 20:24:02

Pojadę jeszcze we wrześniu
Taka reklama. Wąwóz!!!

 gość}
gość Anna
2022-10-09 12:26:01

Samaria -krótka trasa

Ze względu na moje problemy zdrowotne  , które wyskoczyły już po zabukowaniu biletów i opłaceniu noclegu w Omalos przejście całego wąwozu jest niemożliwe. Szukam sposobu, aby choć w minimalnym stopniu zrealizować swoje marzenie zobaczenia wąwozu. Jednocześnie chciałabym, aby dzień spędzony w tych okolicach był dla moich współtowarzyszek atrakcyjny. Proszę o jakieś cenne wskazówki, sugestie odnośnie moich planów, czy są one realne, czy może jakoś je skorygować. 

Plan jest taki :

dojazd wczesnym rankiem z Chanii do Sougi wynajętym autem (ile to może zabrać czasu ?) 

prom  z Sogia do Agia Roumeli (z tego co znalazłam na stronie wypływa o 9.00 lub 9,20 -zależy od przewoźnika) 

wejście do wąwozu od Agia R.(przejście do żelazny wrót ) nie wiem czy to daleko i czy pod górę ,ile wynosi trasa w obie strony ,  itp. ) 

powrót promem do Sougii (17.00/17.30 zależy od przewoźnika) 

przejazd autem na nocleg do Omalos

Na koniec jeszcze pytanie, czy w ogóle warto na siłę realizować ten plan, czy może raczej odpuścić i zobaczyć coś innego .

 

Gosia | crete.pl
Gosia | crete.pl
2022-10-09 19:57:50

Na dojazd z Chanii do Sougia trzeba liczyć minimum 1,5 godziny. Drugi etap trasy to przejazd górskimi drogami więc prędkość mniejsza, a droga kręta. Jeśli chodzi o prom to raczej wybierz ANENDYKA. Z Agia Roumieli do wejścia na teren Samarii jest jeszcze około 2 km do przejścia po płaskim terenie, po kamieniach, ewentualnie można podjechać busem. Od samego wejścia na teren parku do Żelaznych Wrót jest relatywnie mała odległość, na mniej więcej 45 minut marszu. Raczej po płaskim czyli po kamieniach, podchodzenia pod górę na tym etapie już nie ma.

Jednak oprócz słynnych żelaznych wrót to niezbyt atrakcyjna część szlaku. Najciekawiej jest bowiem na wyższych odcinkach. Kiedyś z ciekawości zrobiliśmy taki trip i szczerze mówiąc to taki sobie pomysł, bo zbyt wiele nie zobaczysz. Na pewnym etapie staje się to dość męczące z tego powodu, że zaczyna się spotykać osoby schodzące z góry. Wymusza to postoje bo trzeba się przepuszczać w węższych miejscach.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158719344082551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Gosia | crete.pl : Tak, niestety wiemy o tym. Planujemy artykuł o tej podwyżce.
gość Ceny: Wakacje w Grecji od 2024 roku będą droższe. Winne temu są wyższe podatki za pobyt w hotelu. Opłaty szczególnie mocno zabolą gości, którzy wybiorą nocleg w 5-gwiazdkowym obiekcie. Dlaczego władze podjęły decyzję o zwiększeniu opłat dla turystów? Odpowiedź na to pytanie związana jest z kataklizmami, które nawiedziły Grecję w tym sezonie. (...)
gość PiotrWie: PS. Dodekanez to kilkanaście wysp, nie tylko Rodos i Kos.
gość PiotrWie : Na Balos, Elafonisi czy Vai jeżdżą obecnie ci, którzy lubią plaże zastawione łóżkami, z barami z agresywną muzyką i tłumem ludzi, na Majorkę czy Fuerteventurę też . Na Krecie jak się chce poszukać to można jeszcze znaleźć plaże puste, bez infrastruktury i ryczących skuterów wodnych o co trudno np na Majorce. (...)
Gosia | crete.pl : Nie tylko o plaże chodzi, raczej o całokształt. Kwestia gustu? Może. Co tam komu w duszy gra.
gość dodekanezowiec: @ zaryzykujemy nawet twierdzenie, że nie ma tak pięknego drugiego kraju.treść pochodzi z: http://www.crete.plwww.CRETE.pl Jeśli chodzi o piękne plaże, to na Majorce, Fuerteventurze, Cyprze, Sardynii czy Kos bez problemu znajdzie się hotel i miasteczko z piękną zjawiskową piaszczystą plażą. Na Krecie trzeba specjalnie jechac na Elafonissi, Balos, Vai.    (...)
Zobaczę za parę dni i ciekawa jestem czy mnie też tak zauroczy...
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera