Kreta Reiseführer

Die beste polnische Website, die der griechischen Insel Kreta und zu einem kleinen Teil des kontinentalen Griechenlands gewidmet ist. Sie finden nützliche Informationen zum Besuch von Kreta , die über das Angebot optionaler Touren hinausgehen. Auf der Website finden Sie auch Beschreibungen der interessantesten Orte, die wir besuchten, als wir diese größte griechische Insel besuchten. Der Inhalt ergänzt die aktuellen Nachrichten, Fotos und Rezepte der griechischen Küche.

Samaria noch offen

data_2022-09-20 20:20:52 2022-09-20 20:20:52

Die letzten Tage des Kalendersommers und der Herbstanfang auf Kreta sind eine gute Zeit zum Wandern. Niedrigere Temperaturen und weniger sengende Sonne sind förderlich für Spaziergänge entlang der Pfade und Schluchten. Das einzige Anzeichen für das Ende des Sommers ist ein deutlich kürzerer Tag, was bei der Planung von Exkursionen berücksichtigt werden sollte.

Wenn also jemand gerade auf Kreta ist und plant, die beliebteste Schlucht der Insel zu durchqueren, ist dies ein guter Zeitpunkt. Samaria ist weiterhin auf der gesamten Strecke geöffnet. Beide Eingänge sind offen, sowohl in Xyloskalo als auch von Agia Roumeli.

Samaria - Das Eiserne Tor

Samaria bleibt normalerweise bis Ende Oktober für Besucher geöffnet, aber der Schließtermin für die Schlucht hängt im Allgemeinen vom Wetter ab. Auch jetzt haben die Schluchtbehörden angekündigt, dass Samaria sofort geschlossen wird, wenn das Wetter instabil wird. Wenn Sie also vorhaben, diese Schlucht dieses Jahr zu durchqueren, verschieben Sie die Reise nicht bis zur letzten Minute.

Siehe auch:

Ein Ausflug in die Samaria-Schlucht

Rezepte zur Selbstorganisation einer Reise in die Samaria-Schlucht

Gosia,  data_2022-09-20 20:20:52 2022-09-20 20:20:52
Średnia: 0
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Weitere Nachrichten von diesem Monat »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

2022-09-20 18:35:18

Polecam!

2
2022-09-20 18:53:06

Jest w planach na niedzielę :)

1
2022-09-20 19:51:46

Przepiękne i trudne miejsce w sierpniowym skwarze. Niezapomniane godziny uroczych widoków i potu

2022-09-20 20:24:02

Pojadę jeszcze we wrześniu
Taka reklama. Wąwóz!!!

 gość}
gość Anna
2022-10-09 12:26:01

Samaria -krótka trasa

Ze względu na moje problemy zdrowotne  , które wyskoczyły już po zabukowaniu biletów i opłaceniu noclegu w Omalos przejście całego wąwozu jest niemożliwe. Szukam sposobu, aby choć w minimalnym stopniu zrealizować swoje marzenie zobaczenia wąwozu. Jednocześnie chciałabym, aby dzień spędzony w tych okolicach był dla moich współtowarzyszek atrakcyjny. Proszę o jakieś cenne wskazówki, sugestie odnośnie moich planów, czy są one realne, czy może jakoś je skorygować. 

Plan jest taki :

dojazd wczesnym rankiem z Chanii do Sougi wynajętym autem (ile to może zabrać czasu ?) 

prom  z Sogia do Agia Roumeli (z tego co znalazłam na stronie wypływa o 9.00 lub 9,20 -zależy od przewoźnika) 

wejście do wąwozu od Agia R.(przejście do żelazny wrót ) nie wiem czy to daleko i czy pod górę ,ile wynosi trasa w obie strony ,  itp. ) 

powrót promem do Sougii (17.00/17.30 zależy od przewoźnika) 

przejazd autem na nocleg do Omalos

Na koniec jeszcze pytanie, czy w ogóle warto na siłę realizować ten plan, czy może raczej odpuścić i zobaczyć coś innego .

 

Gosia | crete.pl
Gosia | crete.pl
2022-10-09 19:57:50

Na dojazd z Chanii do Sougia trzeba liczyć minimum 1,5 godziny. Drugi etap trasy to przejazd górskimi drogami więc prędkość mniejsza, a droga kręta. Jeśli chodzi o prom to raczej wybierz ANENDYKA. Z Agia Roumieli do wejścia na teren Samarii jest jeszcze około 2 km do przejścia po płaskim terenie, po kamieniach, ewentualnie można podjechać busem. Od samego wejścia na teren parku do Żelaznych Wrót jest relatywnie mała odległość, na mniej więcej 45 minut marszu. Raczej po płaskim czyli po kamieniach, podchodzenia pod górę na tym etapie już nie ma.

Jednak oprócz słynnych żelaznych wrót to niezbyt atrakcyjna część szlaku. Najciekawiej jest bowiem na wyższych odcinkach. Kiedyś z ciekawości zrobiliśmy taki trip i szczerze mówiąc to taki sobie pomysł, bo zbyt wiele nie zobaczysz. Na pewnym etapie staje się to dość męczące z tego powodu, że zaczyna się spotykać osoby schodzące z góry. Wymusza to postoje bo trzeba się przepuszczać w węższych miejscach.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158719344082551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie  Jeździliśmy na Kretę od 2008r, bywały lata że byliśmy w kilku kawałkach w sumie czterdzieści kilka dni ( samoloty z Wrocławia latały w piątek wieczorem tak że można było polecieć po pracy, powrotem był w poniedziałek w nocy więc za 11 dni urlopu można było być 17 dni, jak się zaplanowało z  jakimś świętem to można było być 2 x 17 dni i raz 10 dni) i z roku na rok było coraz więcej ludzi - nie tylko na plażach ale ... (...)
 Czy wyspa jest w stanie pomieścić 15 mln turystów, zapewne tak. Pytanie moje: skąd będzie woda?! Jak już brakuje, tama na Aposelemis sucha, gdzie ścieki popłyną, gdzie będą składowane śmieci??? Smutne, że wyspa zamienia się na globalną destynację.. rozumiem, że pieniądze są ważne ale żeby dewastować naturalne tereny np.triopetra, plakias etc... przykro
 Dwa lata temu mnie zaatakowały trzy po zejściu z wawozu Chochlakies. Jedna ugryzła mnie w kostke. Byly bardzo agresywne. Otoczyly mnie i szarżowaly
 
 Można próbować zrozumieć ludzi, którzy z tego żyją. Można też puścić ludzi na żywioł i nie zajmować się takimi głupotami, jak ofiary śmiertelne. Samaria nie jest szlakiem w 100% bezpiecznym (który szlak jest), to głęboki wąwóz, narażony na erozyjne osunięcia skał. Poza ty, to jest region aktywny sejsmicznie i dość kapryśny pogodowo. Myślę, że tu nie ma miejsca na ustępstwa. (...)
gość PiotrWie  Dziś po raz pierwszy ( a jeździmy dużo od 2008 roku i dużo chodzimy po szlakach) widzieliśmy w Grecji ekipę przygotowującą szlak do sezonu. Nie była to co prawda zbyt duża ekipa - dwie osoby z motyką, sekatorem i niewielką piłą ręczną - ale zawsze coś - na wyspach Kanaryjskich ekipa to pierwszy z kosą spalinową a zanim kilka osób zmiatających resztki na bok. (...)
 Miejsce 14 Ladotyri z Mytilene oddam za bezcen ;)
CRETE Copyright © 2009-26 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera