Plany rewitalizacji twierdzy Kazarma w Sitia

Mimo że twierdza Kazarma to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w mieście Sitia, to jednak stan tej budowli pozostawia wiele do życzenia. Wkrótce jednak ulegnie to zmianie, ponieważ dzisiaj Stavros Arnaotakis, gubernator regionalny Krety podpisał włączenie tej twierdzy do programu rewitalizacyjnego. Projekty realizowane w ramach tej inwestycji finansowane są przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Dzięki środkom finansowym z tego funduszu będzie możliwe odbudowanie Kazarmy oraz późniejsza promocja tego miejsca.

Kazarma w SitiaTwierdza Kazarma w Sitia

Twierdza Kazarma powstała w XIII wieku w czasach bizantyjskich i wybudowana została na wzgórzu obok portu w Sitia. Obecnie jest to jedyny fragment dawnych fortyfikacji tego miasta, który dotrwał do naszych czasów. Kazarma była główną fortyfikacją obronną Sitii ale została uszkodzona podczas częstych najazdów piratów oraz trzęsień ziemi. Gdy Wenecjanie przejęli panowanie nad wyspą postanowili przebudować istniejące tu fortyfikacje. Częściowo zburzyli mury by docelowo je odbudować w nowej silniejszej formie. Ostatecznie jednak nie zdążyli zrealizować tych planów, ponieważ wkrótce po tym Turcja przejęła panowanie nad wyspą. Tureccy okupanci po przejęciu Kazarmy dokonali przebudowy wnętrza i przekształcili ją w fort.

Obecnie Kazarma jest wykorzystywana do lokalnych zdarzeń kulturalnych. Można także wejść na jej teren, jednak nie oferuje niczego poza pustymi ogołoconymi murami oraz pięknym widokiem na miasto Sitia. Mamy jednak nadzieję, że po odnowieniu i odpowiednim wypromowaniu stanie się ważnym turystycznym punktem na mapie Krety.

Widok z Kazarma na SitięWidok z twierdzy Kazarma na miasto Sitia

Gosia,  data_2021-11-22 19:10:23 2021-11-22 19:10:23
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158281103882551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość gosia: witam panią,mam pytanko zawitamy na KRETĘ pod koniec SIERPNIA, stacjonować będziemy w : Kato Gouves 700 14, Grecja czy z tamtąd jest jakiś autobus do Iraklion pozdrawiam
gość @Kajdowy: Kwietniowy i króciutki wypad do Georgioupolis to był świetny pomysł. Miejscowość bardzo klimatyczna i urocza. Restauracje i tawerny w świetnym klimacie a regionalne jedzenie przepyszne. Długa plaża, fajna zabudowa, ciekawi ludzie i rewelacyjny barman w hotelu. (...)
Alimony Zaheio: Jolanta Cieślak Kasia Franielczyk Edyta Godlewicz Mirela Sz Iwona Adamiec Sylwia Krajewska Magdalena Wygoda Jacek Maciek Alicja Zaremba Pamela La Marca Beata Niedźwiedź Please check it Out Your confirm T-shirt Mug Hoodie Order
gość PiotrWie : Dziś jest niesamowita widoczność - po zewnętrznej stronie wyspy widzieliśmy większość Cyklady, a teraz z brzegu kaldery w Oi widać Kretę - z dużą plamą śniegu w masywie Gór Idajskich.
Artur Kiwa: Byłem. Raz. I to wystarczy. Duży lokal, głośny, pełno ludzi, bo popularność robi swoje. Personel zabiegany i, szczerze mówiąc, chyba zestresowany, bo nie ma mowy o sympatycznej pogawędce. Mało w tym typowo greckiej gościnności i sympatycznej atmosfery. Miejsce z typowymi chorobami dużego lokalu z dużą ilością klientów. Jedzenie - górna strefa stanów średnich, nic mnie nie powaliło na kolana. (...)
Wojtek Arciszewski: Za duża …
Joanna Gadomska: Nie,ale jest szansa ,że niedługo bede⛱️
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera