Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Szlak Sougia-Paleochora

Rejon Paleochory to świetne miejsce dla osób preferujących aktywny sposób spędzania czasu. Miasteczko to położone jest na trasie słynnego szlaku pieszego E4, który wiedzie wzdłuż całej Krety. Dzięki temu z Paleochory można łatwo zorganizować sobie wycieczki tym szlakiem zarówno w kierunku wschodnim, jak i zachodnim. Na dzisiejszym filmie zobaczycie wschodnią część tego szlaku między Sougią a Paleochorą. Pierwszy etap podróży to poranny rejs promem do Sougii, gdzie po zejściu na ląd można już zacząć pieszą wędrówkę w kierunku Paleochory.

 

Ten około 14-kilometrowy odcinek najpierw prowadzi przez malowniczy wąwóz Lissos. Po jego minięciu ścieżka wiedzie na górę wzniesienia zwanego patelnią. Latem to miejsce jest bardzo nasłonecznione, stąd też bierze się jego przydomek. Później zaś po zejściu z tego wzgórza w kolejnym wąwozie znajdują się pozostałości dawnej świątyni Asklepiosa, starych kościółków oraz innych archeologicznych odkryć.

Dalsza część szlaku poprowadzona jest malowniczym wybrzeżem skąd rozpościerające się widoki cieszą oczy podążających tędy piechurów. Już w oddali widoczny jest charakterystyczny cypel na którym znajduje się Paleochora. Końcówka szlaku to spora i przyjemna plaża Gialiskari, do której latem dojeżdżają turyści wypoczywający w tym rejonie Krety. Końcowy etap to szutrowa droga prowadząca prosto do Paleochory.

Szlak między Sougią a PalechorąW oddali widać charakterystyczny cypel, na którym znajduje się Paleochora

Gosia i Piotrek,  data_2020-11-17 19:57:19 2020-11-17 19:57:19
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 gość}
gość PiotrWie
2020-11-17 20:47:30

Odcinek Soughia - Paleochora jest przyjemny do przejścia i chyba najłatwiejszy na nadmorskiej wersji E4 w Górach Białych. Osobiście polecam ten odcinek, a także cały szlak nadmorski na majówkę - przyroda wtedy kwitnie w sposób wręcz agresywny by zdążyć przed brakiem opadów.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157557863187551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Dimitra Mavraki: Ο κύριος πέτσας και ο κουλής ,καθώς επίσης Χαρδαλιάς & ΣΙΑ ..καλα θα κάνουν να μην μας βάζουν όλους σε ένα σακί....ας κάνουν άνοιγμα με βάση τα νούμερα στην κάθε περιοχή και όχι όλοι ίσα κι όμοια... (...)
Ann Claydon: Of course ❤️
Monique Dert: Heel mooi ben er geweest met mijn echtgenoot een aanrader
Magda Biłka: 
Małgorzata Stańczak: 
gość PiotrWie: Tylko że jest to możliwość tylko dla freelancerów pracujących w oparciu o umowę o dzieło. Przy zatrudnieniu etatowym czy umowie - zleceniu praca zdalna za granicą jest traktowana jak oddelegowanie - co łączy się a wieloma obowiązkami dla pracodawcy, już całkiem sporo pracodawców zakazuje pracy zdalnej za granicą.
Agnieszka Paśnik-Noremberg: Bajka
Parklot
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera