Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Pasażerowie wracają na promy

Od wczoraj w Grecji obowiązują nowe przepisy regulujące możliwość swobodnego przemieszczania się na Kretę. Ich uruchomienie wpłynęło w znaczny sposób na frekwencję liczby osób podróżujących promami kursującymi na trasach pomiędzy Pireusem a portami na Krecie. W stosunku do ubiegłego tygodnia liczba podróżnych na poszczególnych połączeniach zwiększyła się nawet 10 razy.

Kreta - kobieta na promie

Według danych udostępnionych przez Centralny Zarząd Portu w Pireusie wczoraj dla promu Kydon Palace płynącego na trasie do ChaniiHeraklionu odnotowanych zostało 527 pasażerów oraz 92 samochody osobowe. Dla takiego samego połączenia realizowanego przez Hellenic Spirit frekwencja była jeszcze większa i wyniosła odpowiednio 792 pasażerów oraz 144 samochody.

Dla porównania w zeszły poniedziałek na analogicznych połączeniach liczba osób i samochodów transportowanych promami wynosiła odpowiednio: 103 pasażerów oraz 17 samochodów na pokładzie Festos Palace oraz 78 pasażerów i 21 samochodów na pokładzie Nissos Rodos. Jeszcze gorsza frekwencja była w przypadku promu Κρήτη 2, którym podróżowało zaledwie 43 pasażerów oraz przewożonych było 15 samochodów.

Jak widać pierwszy dzień otwartego ruchu promowego przyniósł dosyć duże ożywienie w liczbie podróżujących pasażerów. Warto tym miejscu przypomnieć, że wartości te uwzględniają konieczność dostosowania się do przepisów ograniczających liczbę podróżnych do około 50% możliwości promu. Grecki Minister Żeglugi, który w ramach kontroli środków bezpieczeństwa odwiedził wczoraj port w Pireusie zapowiedział, że ruch pasażerski oraz sytuacja epidemiologiczna będzie cały czas monitorowana. We współpracy z naukowcami będą podejmowane kolejne kroki pozwalające na dalsze luzowanie regulacji związanych z przemieszczaniem się drogą morską pomiędzy greckimi wyspami.

Gosia i Piotrek,  data_2020-05-19 19:53:46 2020-05-19 19:53:46
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157134315707551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Irena Zygmunt Pampuch: 
gość PiotrWie: Albania jest całkiem ciekawa, jest co zwiedzać, góry do pochodzenia, tam bym pojechał. Turcja - wczoraj oglądałem specjalnie Tour of Turkey ba jechali wzdłuż wybrzeża. mi nie pasuje - wygląda jak większość śródziemnomorskiego wybrzeża Hiszpanii kontynentalnej - plaża, za nią wielkie hoteliszcza, potem szosa a za nią kolejne wieżowce. (...)
gość Arturrro: Mi głównie nie pasują testy na lotnisku. Na Majorce konieczny jest obecnie test przed wylotem  i żadne drugie testy wyrywkowe. Na plaży nie trzeba mieć maski(chcieli to wprowadzić ale Baleary się nie zgodziły), do pływania tym bardziej bo tam maska nie była konieczna do uprawiania sportu np. bieganie. Oprócz Zanzibaru, Dominikany(tutaj chyba wyrywkowe) i Meksyku testy nie są wymagane w Albanii. (...)
gość PiotrWie: Sprawdziłem wymagania innych krajów - Hiszpanii, Francji, Włoch czy Chorwacji - wymagają testów przed wyjazdem, kwarantanny po przybyciu i noszenia masek na świeżym powietrzu. Ostatnio Hiszpania poluzowała i pozwala pływać bez maski - ale podejść do wody musisz w masce. (...)
gość PiotrWie: Nie twierdzę że mi pasują testy - ale póki co bez testów to tylko Zanzibar. Jak będzie latem - zobaczymy. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. I tyle.
gość Arturrro: Piotrze, oczywiście możemy się dostosować ale tez wybrać inna destynacje. To nie jest narzekanie przed klawiatura tylko wyrażenie swojej opinii, tak samo jak to Ty robisz. Tobie pasują testy w Polsce, później testy na lotnisku i ewentualna kwarantanna. Mi nie. Porównanie do tego, ze kiedyś to było drożej jest całkowicie bezzasadne. (...)
gość PiotrWie: To kraje boją się o bezpieczeństwo swoich obywateli - ja wiem jak unikać zakażenia i przez rok pracy z pacjentami udało mi się uniknąć. Podróżowanie bez żadnych ograniczeń w dobrych układach wróci za co najmniej kilka lat - a więc albo możemy się dostosować albo siedzieć przed klawiatura i narzekać. (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera