Nowy zasady turystyki morskiej i żeglugi przybrzeżnej w Grecji

Greckie Ministerstwo Żeglugi opracowało wytyczne odnośnie żeglugi przybrzeżnej oraz turystyki morskiej, które będą obowiązywały od najbliższego poniedziałku, czyli 18 maja do 15 czerwca. Można się jednak spodziewać, że część tych zasad będzie także obowiązywać w trakcie sezonu. Zaplanowane procedury mają na celu ochronę zdrowia pasażerów oraz załóg statków, a także zdrowia mieszkańców wysp. Dalsze znoszenie ograniczeń dotyczących środków transportu będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej.

Prom w Heraklionie

Promy i żegluga międzynarodowa

Poniższe wytyczne dotyczą podróżowania promami pasażerskimi oraz pasażersko-samochodowymi oraz statkami pływającymi na wodach międzynarodowych pod banderą Grecji.

Najistotniejsze ograniczenie dotyczy maksymalnej liczby pasażerów, którą ustalono na poziomie 50% całkowitej liczby pasażerów określonej dla każdego statku. W przypadku, gdy statek dysponuje kabinami, liczba pasażerów jest określona na poziomie 55%.

Każdy pasażer wchodzący na pokład oprócz wypełnienia specjalnego kwestionariusza będzie miał także zmierzoną temperaturę. W przypadku rejsów grecko-włoskich będzie wymagana specjalna deklaracja zdrowotna. Konieczne będzie utrzymywanie 1,5 metrowych odstępów pomiędzy pasażerami podczas wchodzenia i schodzenia z pokładu oraz we wszystkich obszarach statków.

W każdej kabinie będzie zaokrętowana tylko jedna osoba. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy podróżuje najbliższa rodzina. W takim przypadku w kajucie będzie mogło przebywać maksimum czterech pasażerów. W przypadku osób niepełnosprawnych, mogą one podróżować w kajucie z opiekunem.

Obowiązkowe będzie noszenie maski zarówno przez pasażerów, jak i członków załogi statku.

Na otwartych pokładach pasażerowie będą mogli zajmować co drugie siedzenie.

Wymagane będzie stosowanie zasad higieny, statki zaś będą musiały stworzyć stacje antyseptyczne w różnych miejscach. Załogi będą musiały przejść specjalne szkolenia, będą bowiem odpowiadać za dezynfekcję statków oraz zapewnianie wentylacji. W przypadku, gdy podczas rejsu u podróżujących pojawią się podejrzane objawy, nakazana będzie izolacja w wyznaczonymi obszarze oraz zejście na ląd w najbliższym porcie przygotowanym do zarządzania osobami chorymi.

Także funkcjonowanie punktów obsługi pasażerów typu bary, restauracje, jadalnie, będzie podlegać ścisłym wytycznym. Na statkach będą dostępne też specjalne broszury instruktażowe, mają być też odtwarzane komunikaty oraz spoty informacyjne.

Marina w Heraklionie

Prywatne łodzie i jachty

Nieco inne wytyczne opracowano dla zagranicznych prywatnych jachtów i niewielkich łodzi rekreacyjnych wpływających do greckich portów i marin.

Będzie to między innymi przestrzeganie zasad sanitarnych oraz uzyskanie zgody na wpłynięcie, obowiązkowa kontrola stanu zdrowia załóg i pasażerów w certyfikowanym laboratorium (na koszt pasażerów), wdrożenie wytycznych WHO dotyczących statków długotrwale cumujących w portach, przekazywanie pasażerom informacji o przepisach dotyczących COVID-19 obowiązujących w poszczególnych portach. W przypadku zachorowania wśród pasażerów bądź załogi łodzi konieczne będzie odizolowanie chorego na pokładzie w wyznaczonym miejscu.

Gosia,  data_2020-05-15 21:11:02 2020-05-15 21:11:02
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157123648152551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Fajny filmik,ale się rozmarzyłam
super film
po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera