Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Wykopaliska w Grecji witają ponownie

Od 18 maja nastąpi w Grecji kolejny krok zdejmowania ograniczeń. Oprócz ponownego uruchomienia rozmaitych usług i sklepów, dostępnych będzie także ponad dwieście różnych stanowisk archeologicznych. Zatem jeśli ktoś miałby ochotę odwiedzić na Kreciem na przykład Knossos, Fajstos czy Elefthernę to od jutra będzie to ponownie możliwe.

Ruiny Knossos

Otwarcie wykopalisk to pierwszy krok do pełnego uruchomienia infrastruktury kulturalnej po kryzysie koronawirusowym. Stanowiska będą działały od razu w „letnich” wydłużonych godzinach otwarcia, czyli między godziną 8 a 20. Wprowadzone także będą wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa, czyli przestrzeganie odległości 1,5 metra, ograniczenie liczby odwiedzających, oddzielenie wejścia i wyjścia, oznakowanie bezpiecznych tras turystycznych oraz wprowadzenie zasłon z pleksi tam gdzie to konieczne i możliwe. Zalecane jest także noszenie maseczek oraz stosowanie środków do dezynfekcji.

Na terenie wykopalisk uruchomione zostaną także działające dotychczas sklepy, oczywiście w nich także będą obowiązywać wszelkie reguły sanitarne.

Gosia,  data_2020-05-17 19:35:26 2020-05-17 19:35:26
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Marieclaude Surquin
Marieclaude Surquin
2020-05-17 18:00:40

tout simplement ...superbe !!

 Piotr Piotrowski
Piotr Piotrowski
2020-05-17 18:07:47

Jako fan takich klimatów bardzo się cieszę

 Mariola Dudzinska
Mariola Dudzinska
2020-05-17 18:51:08

 Iwona Burakowska
Iwona Burakowska
2020-05-17 20:03:18

Last holidays

 Agnieszka Malanowska
Agnieszka Malanowska
2020-05-18 07:55:22

Ostatnie wakacje

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157129067682551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Irena Zygmunt Pampuch: 
gość PiotrWie: Albania jest całkiem ciekawa, jest co zwiedzać, góry do pochodzenia, tam bym pojechał. Turcja - wczoraj oglądałem specjalnie Tour of Turkey ba jechali wzdłuż wybrzeża. mi nie pasuje - wygląda jak większość śródziemnomorskiego wybrzeża Hiszpanii kontynentalnej - plaża, za nią wielkie hoteliszcza, potem szosa a za nią kolejne wieżowce. (...)
gość Arturrro: Mi głównie nie pasują testy na lotnisku. Na Majorce konieczny jest obecnie test przed wylotem  i żadne drugie testy wyrywkowe. Na plaży nie trzeba mieć maski(chcieli to wprowadzić ale Baleary się nie zgodziły), do pływania tym bardziej bo tam maska nie była konieczna do uprawiania sportu np. bieganie. Oprócz Zanzibaru, Dominikany(tutaj chyba wyrywkowe) i Meksyku testy nie są wymagane w Albanii. (...)
gość PiotrWie: Sprawdziłem wymagania innych krajów - Hiszpanii, Francji, Włoch czy Chorwacji - wymagają testów przed wyjazdem, kwarantanny po przybyciu i noszenia masek na świeżym powietrzu. Ostatnio Hiszpania poluzowała i pozwala pływać bez maski - ale podejść do wody musisz w masce. (...)
gość PiotrWie: Nie twierdzę że mi pasują testy - ale póki co bez testów to tylko Zanzibar. Jak będzie latem - zobaczymy. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. I tyle.
gość Arturrro: Piotrze, oczywiście możemy się dostosować ale tez wybrać inna destynacje. To nie jest narzekanie przed klawiatura tylko wyrażenie swojej opinii, tak samo jak to Ty robisz. Tobie pasują testy w Polsce, później testy na lotnisku i ewentualna kwarantanna. Mi nie. Porównanie do tego, ze kiedyś to było drożej jest całkowicie bezzasadne. (...)
gość PiotrWie: To kraje boją się o bezpieczeństwo swoich obywateli - ja wiem jak unikać zakażenia i przez rok pracy z pacjentami udało mi się uniknąć. Podróżowanie bez żadnych ograniczeń w dobrych układach wróci za co najmniej kilka lat - a więc albo możemy się dostosować albo siedzieć przed klawiatura i narzekać. (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera