Crete tourist guide

The best Polish website dedicated to the Greek island Crete and to a small extent of continental Greece. You will find useful information related to visiting Crete that goes beyond the offer of optional tours. On the website you will also find descriptions of the most interesting places that we visited by visiting this largest Greek island. The content complements the current news, photographs and recipes of Greek cuisine.

Vathi Beach

South Crete offers many hidden spots. Only determined hunters of Cretan "treasures" are to arrive here. One of such places is Vathi Beach , which you can see in the video by Nikos Sarantos below . It is located far from urban centers in the southernmost point of Crete called Cape Lithino .

The beginning of the road to this beach is marked by the Odigitrias Monastery . From this point on, the road to Vathi is gravel and requires a car that can endure the hardships of a ten kilometer journey over potholes. At the end of this road, you will find yourself in a fabulous place. With a bit of luck, you'll be the only "explorers" here. However, if you are not lucky, you will have to share this beautiful piece of Crete with a few other people who may spend their holidays here in a tent or in motorhomes.

Vathi is situated in a natural bay that centuries ago was a haven for pirates during storms. The bay, well protected from winds, makes the water almost always calm here. It is only threatened by the wind blowing from the south-west. Sand, a few tamarisks growing by the beach create a little paradise on earth. It is a beautiful landscape of white limestone rocks combined with the insane color of the sea. Vathi is the perfect place for people looking for peace and respite from the hustle and bustle.

Gosia i Piotrek,  data_2021-04-05 19:46:25 2021-04-05 19:46:25
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
see other news from this month »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Magda Kruzel
Magda Kruzel
2021-04-05 19:15:49

Czy wiadomo coś na temat luzowania obostrzen na terenie Krety od maja?

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2021-04-06 08:40:51

Magda Kruzel Na razie niewiele. Od dziś mają działać sklepy ale na dość specyficznych zasadach. Podobno mają też być otwarte wszystkie hotele, a nie tak jak rok temu tylko niektóre.

 Magda Kruzel
Magda Kruzel
2021-04-06 11:23:36

CRETE - Kreta dziękuję za informację. A gdzie najlepiej sprawdzać bieżącą sytuację i zmiany. Chce się wybrać na własną rękę na kilka dni na początku maja.

 gość}
gość PiotrWie
2021-04-05 22:04:21

Z klasztoru Odigitrias na Vathi jest 2 godziny spokojnego spaceru, nie przesadzajmy z tym samochodem.

Gosia | crete.pl
Gosia | crete.pl
2021-04-06 12:37:33

W dwie strony to prawie 20 km. Nie każdy chce iść taki dystans, zwłaszcza latem.

 gość}
gość PiotrWie
2021-04-06 20:11:16

https://www.gov.pl/web/grecja/informacje-o-koronawirusie

To oficjalna strona rządowa o ograniczeniach w Grecji. jak na razie jest tylko orientacyjna data otwarcia podana przez ministra turystyki, po 14 maja, obawiam się że raczej będzie to później niż wcześniej, na początek maja my się nie nastawiamy.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157852562362551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Irena Zygmunt Pampuch: 
gość PiotrWie: Albania jest całkiem ciekawa, jest co zwiedzać, góry do pochodzenia, tam bym pojechał. Turcja - wczoraj oglądałem specjalnie Tour of Turkey ba jechali wzdłuż wybrzeża. mi nie pasuje - wygląda jak większość śródziemnomorskiego wybrzeża Hiszpanii kontynentalnej - plaża, za nią wielkie hoteliszcza, potem szosa a za nią kolejne wieżowce. (...)
gość Arturrro: Mi głównie nie pasują testy na lotnisku. Na Majorce konieczny jest obecnie test przed wylotem  i żadne drugie testy wyrywkowe. Na plaży nie trzeba mieć maski(chcieli to wprowadzić ale Baleary się nie zgodziły), do pływania tym bardziej bo tam maska nie była konieczna do uprawiania sportu np. bieganie. Oprócz Zanzibaru, Dominikany(tutaj chyba wyrywkowe) i Meksyku testy nie są wymagane w Albanii. (...)
gość PiotrWie: Sprawdziłem wymagania innych krajów - Hiszpanii, Francji, Włoch czy Chorwacji - wymagają testów przed wyjazdem, kwarantanny po przybyciu i noszenia masek na świeżym powietrzu. Ostatnio Hiszpania poluzowała i pozwala pływać bez maski - ale podejść do wody musisz w masce. (...)
gość PiotrWie: Nie twierdzę że mi pasują testy - ale póki co bez testów to tylko Zanzibar. Jak będzie latem - zobaczymy. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. I tyle.
gość Arturrro: Piotrze, oczywiście możemy się dostosować ale tez wybrać inna destynacje. To nie jest narzekanie przed klawiatura tylko wyrażenie swojej opinii, tak samo jak to Ty robisz. Tobie pasują testy w Polsce, później testy na lotnisku i ewentualna kwarantanna. Mi nie. Porównanie do tego, ze kiedyś to było drożej jest całkowicie bezzasadne. (...)
gość PiotrWie: To kraje boją się o bezpieczeństwo swoich obywateli - ja wiem jak unikać zakażenia i przez rok pracy z pacjentami udało mi się uniknąć. Podróżowanie bez żadnych ograniczeń w dobrych układach wróci za co najmniej kilka lat - a więc albo możemy się dostosować albo siedzieć przed klawiatura i narzekać. (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera