Kreta Reiseführer

Die beste polnische Website, die der griechischen Insel Kreta und zu einem kleinen Teil des kontinentalen Griechenlands gewidmet ist. Sie finden nützliche Informationen zum Besuch von Kreta , die über das Angebot optionaler Touren hinausgehen. Auf der Website finden Sie auch Beschreibungen der interessantesten Orte, die wir besuchten, als wir diese größte griechische Insel besuchten. Der Inhalt ergänzt die aktuellen Nachrichten, Fotos und Rezepte der griechischen Küche.

Vathi Beach

Südkreta bietet viele versteckte Ecken. Nur entschlossene Jäger kretischer "Schätze" sollen hier ankommen. Einer dieser Orte ist Vathi Beach , den Sie im Video von Nikos Sarantos unten sehen können . Es liegt weit entfernt von städtischen Zentren im südlichsten Punkt Kretas, dem Kap Lithino .

Der Beginn der Straße zu diesem Strand ist durch das Odigitrias-Kloster gekennzeichnet . Ab diesem Zeitpunkt ist die Straße nach Vathi Schotter und erfordert ein Auto, das die Strapazen einer zehn Kilometer langen Fahrt über Schlaglöcher aushält. Am Ende dieser Straße befinden Sie sich an einem fabelhaften Ort. Mit etwas Glück sind Sie hier die einzigen "Entdecker". Wenn Sie jedoch kein Glück haben, müssen Sie dieses schöne Stück Kreta mit einigen anderen Menschen teilen, die ihre Ferien hier in einem Zelt oder in Wohnmobilen verbringen können.

Vathi liegt in einer natürlichen Bucht, die vor Jahrhunderten bei Stürmen ein Paradies für Piraten war. Die windgeschützte Bucht lässt das Wasser hier fast immer ruhig werden. Es ist nur durch den Wind aus Südwesten bedroht. Sand, ein paar Tamarisken, die am Strand wachsen, schaffen ein kleines Paradies auf Erden. Es ist eine wunderschöne Landschaft aus weißen Kalksteinfelsen, kombiniert mit der wahnsinnigen Farbe des Meeres. Vathi ist der perfekte Ort für Menschen, die Ruhe und Erholung von der Hektik suchen.

Gosia i Piotrek,  data_2021-04-05 19:46:25 2021-04-05 19:46:25
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
Weitere Nachrichten von diesem Monat »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Magda Kruzel
Magda Kruzel
2021-04-05 19:15:49

Czy wiadomo coś na temat luzowania obostrzen na terenie Krety od maja?

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2021-04-06 08:40:51

Magda Kruzel Na razie niewiele. Od dziś mają działać sklepy ale na dość specyficznych zasadach. Podobno mają też być otwarte wszystkie hotele, a nie tak jak rok temu tylko niektóre.

 Magda Kruzel
Magda Kruzel
2021-04-06 11:23:36

CRETE - Kreta dziękuję za informację. A gdzie najlepiej sprawdzać bieżącą sytuację i zmiany. Chce się wybrać na własną rękę na kilka dni na początku maja.

 gość}
gość PiotrWie
2021-04-05 22:04:21

Z klasztoru Odigitrias na Vathi jest 2 godziny spokojnego spaceru, nie przesadzajmy z tym samochodem.

Gosia | crete.pl
Gosia | crete.pl
2021-04-06 12:37:33

W dwie strony to prawie 20 km. Nie każdy chce iść taki dystans, zwłaszcza latem.

 gość}
gość PiotrWie
2021-04-06 20:11:16

https://www.gov.pl/web/grecja/informacje-o-koronawirusie

To oficjalna strona rządowa o ograniczeniach w Grecji. jak na razie jest tylko orientacyjna data otwarcia podana przez ministra turystyki, po 14 maja, obawiam się że raczej będzie to później niż wcześniej, na początek maja my się nie nastawiamy.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157852562362551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Irena Zygmunt Pampuch: 
gość PiotrWie: Albania jest całkiem ciekawa, jest co zwiedzać, góry do pochodzenia, tam bym pojechał. Turcja - wczoraj oglądałem specjalnie Tour of Turkey ba jechali wzdłuż wybrzeża. mi nie pasuje - wygląda jak większość śródziemnomorskiego wybrzeża Hiszpanii kontynentalnej - plaża, za nią wielkie hoteliszcza, potem szosa a za nią kolejne wieżowce. (...)
gość Arturrro: Mi głównie nie pasują testy na lotnisku. Na Majorce konieczny jest obecnie test przed wylotem  i żadne drugie testy wyrywkowe. Na plaży nie trzeba mieć maski(chcieli to wprowadzić ale Baleary się nie zgodziły), do pływania tym bardziej bo tam maska nie była konieczna do uprawiania sportu np. bieganie. Oprócz Zanzibaru, Dominikany(tutaj chyba wyrywkowe) i Meksyku testy nie są wymagane w Albanii. (...)
gość PiotrWie: Sprawdziłem wymagania innych krajów - Hiszpanii, Francji, Włoch czy Chorwacji - wymagają testów przed wyjazdem, kwarantanny po przybyciu i noszenia masek na świeżym powietrzu. Ostatnio Hiszpania poluzowała i pozwala pływać bez maski - ale podejść do wody musisz w masce. (...)
gość PiotrWie: Nie twierdzę że mi pasują testy - ale póki co bez testów to tylko Zanzibar. Jak będzie latem - zobaczymy. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. I tyle.
gość Arturrro: Piotrze, oczywiście możemy się dostosować ale tez wybrać inna destynacje. To nie jest narzekanie przed klawiatura tylko wyrażenie swojej opinii, tak samo jak to Ty robisz. Tobie pasują testy w Polsce, później testy na lotnisku i ewentualna kwarantanna. Mi nie. Porównanie do tego, ze kiedyś to było drożej jest całkowicie bezzasadne. (...)
gość PiotrWie: To kraje boją się o bezpieczeństwo swoich obywateli - ja wiem jak unikać zakażenia i przez rok pracy z pacjentami udało mi się uniknąć. Podróżowanie bez żadnych ograniczeń w dobrych układach wróci za co najmniej kilka lat - a więc albo możemy się dostosować albo siedzieć przed klawiatura i narzekać. (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera