Crete tourist guide

The best Polish website dedicated to the Greek island Crete and to a small extent of continental Greece. You will find useful information related to visiting Crete that goes beyond the offer of optional tours. On the website you will also find descriptions of the most interesting places that we visited by visiting this largest Greek island. The content complements the current news, photographs and recipes of Greek cuisine.

Summer ascent to the summit of Psiloritis

In the morning we wrote today that the first snow appeared in the mountains of Crete. Staying on the mountain theme we would like to invite you to watch our film from the next, this summer, climbing to the highest massif of Crete, which is known under the name Psiloritis or Timios Stavros. On the recording you can see the upper part of the trail and the peak located at an altitude of 2456 m.

If you are interested in organizing your entrance to Psiloritis on your own, we encourage you to read our article on this topic:
http://www.crete.pl/aktywnie-na-krecie/psiloritis-wejscie-na-najwyzszy-szczyt-krety.html

Gosia i Piotrek,  data_2019-12-29 19:57:01 2019-12-29 19:57:01
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
see other news from this month »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 gość}
gość m_gro
2019-12-30 11:33:00

W zeszłym, roku zalegajacy śnieg odstraszył nas od podjecia próby. W 2020 planujemy ponownie :)

 gość}
gość PiotrWie
2019-12-31 09:07:49

z moich kilkunastoletnich obserwacji wynika że na Krecie śnieg w dużych ilościach jest co 2-gi rok, więc w tym roku jest szansa że będzie go mniej. Ale najbezpieczniej zaplanować podejście w drugiej połowie roku - dla nas też pierwsza próba ( koniec maja 2014 ) skończyła się powrotem z trawersu Agathiasa - nawet nie było dużo śniegu ale był bardzo zmrożony i baliśmy sie zjechania kilkadziesiąt metrów w dół na skałki - w efekcie z Lakkos Mygreu podeszliśmy na koniec sierpnia 2015, a pod koniec sierpnia 2016 przeszliśmy z Fourfuras na Nidę z noclegiem na szczycie.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156724474887551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

W Norwegii na wybrzeżu, najczęściej latem gdy zapowiadana jest słoneczna pogoda mamy podobne mgły, ale to mgły adwekcyjne, gdzie jest odwrotnie, chłodne morze i ciepłe powietrze. Potrafi takie dziadostwo przyjść z morza na cały dzień, a kilometrów dalej w głąb lądu świeci słoneczko
gość PiotrWie : Nie trzeba iść eksponowanym klifem. Jest inna droga, która jeszcze jakieś 8 lat temu była opisana na kamieniu jako Easy to Loutro, nie rozumiem czemu ktoś ten napis zamalował. Jakieś kilkaset metrów od plaży Marmara odchodzi prosto w górę dróga do Livaniany, krętymi naturalnymi schodami. Dochodzi do drogi Loutro - Livaniany i jest zdecydowanie łatwiejszy od oficjalnego szlaku. (...)
Zawsze doradzamy osobom wybierajacym się na Kretę: - Bądź realistą. Oceniaj swoje możliwości. Zerknij w swoją metrykę urodzenia i kartę zdrowia. Wąwóz Samaria i niektóre piesze trasy są groźne ( szczególnie w upale), strome, kamieniste.
Tawerna Grecka: Będziemy
Gosia | crete.pl : Tak, są takie biura które organizują wycieczki do Sfendoni. Zwiedzanie jaskini jest zazwyczaj połączone ze wizytą w  okolicznych wioskach.
gość Marek: Witam, ja też właśnie jestem w Agios, delektuje się capucino,widokami oraz niesamowitymi skokami do wody. A pogoda to poprostu bajka, błękitne niebo i słoneczko, poprostu super:)
gość Angie: Właśnie popijamy kawkę z widokiem na jezioro i skaczących. Pełen relaks i pogoda wspaniała. Do tego cudowne widoki.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera