Noc Naukowców 2014 na Krecie

data_2014-09-23 19:57:04 2014-09-23 19:57:04

Od 2005 roku w ostatni piątek września pod patronatem Komisji Europejskiej organizowana jest Noc Naukowców. W tym roku w imprezie tej uczestniczy około 300 europejskich miast, Wśród nich znalazło się również dziewięć greckich miast: Ateny, Saloniki, Patras, Larissa, Korynt, Pylos, Rodos, Heraklion i Rethymnon.

Noc Naukowców

W Heraklionie oraz w Rethymnonie Noc Naukowców organizowana jest  przez Fundację Badań i Technologii. Początek imprezy przewidziano na godzinę 18, a koniec około 23. W stolicy Krety, odwiedzający zapoznają się z osiągnięciami badawczymi naukowców. Prezentowane będą różnego rodzaju aktualne zagadnienia użyteczności publicznej. Będzie można zapoznać się również  z szeregiem interaktywnych systemów informatycznych oraz zaawansowaną technologią laserową. W Rethymnonie w ramach Noc Naukowców zostanie zaprezentowany film o życiu El Greco. Pokazana zostanie także wystawa fotografii, na których uwiecznione zostało postrzeganie czasu oraz sposoby jego pomiaru począwszy od XVIII, a skończywszy na XX wieku. Więcej informacji (w języku greckim) na temat tej imprezy oraz miejscu organizacji znajdziecie na stronie: http://www.rengreece.gr/.

Jeśli jednak nie przebywacie obecnie na Krecie to warto pamiętać, że w tym roku również dziewięć polskich miast uczestniczy w na Nocy Naukowców. Impreza ta jest organizowana w Szczecinie, Olsztynie, Poznaniu, Niepołomicach, Tarnowie, Krakowie, Nowym Sączu, Skawinie oraz Andrychowie. Szczegółowy program oraz wykaz miejsc, które można zwiedzić znajdziecie na stronie: http://www.nocnaukowcow.pl/.

Noc Naukowców to impreza współfinasowana z środków programu ramowego "Horyzont 2020" w ramach działań Marie Curie-Skłodowskiej. Jest to największy w historii program finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej, którego budżet to około 77 mld.

Piotrek,  data_2014-09-23 19:57:04 2014-09-23 19:57:04
Średnia: 5
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

To dobra prognoza dla polskich rolników...ceny rzepaku pójdą w górę. Tak szczerze to nie lubię smaku oliwy, wolę oleje - rzepakowy, słonecznikowy
Jakich obszarach? Przecież Kreta to w większości łyse góry a na wąskich pasemkach wybrzeża niewiele jest upraw
gość dodekanezowiec: """Najmniejsze straty zanotowali rolnicy ekologiczni""" Najmniejsze straty może dlatego że produkują mniej i mają większe marże.   
Niestety jest masakra , u wszystkich moich partnerów w całej Grecji jest podobnie, część nie ma w ogóle oliwy spełniającej kryterium jakości. Ceny tydzień w tydzień lecą w górę. Najmniejsze straty zanotowali rolnicy ekologiczni.
Kreta ponosi jedną z najdotkliwszych „cen” szybkich zmian klimatu
Życie. Wszystko się kiedyś kończy.
gość PiotrWie : Nie jest to niemożliwe, po kilku pożarach moi sąsiedzi odzwyczaili się od wypalania traw więc i Grecy mogą się odzwyczaić od marnowania wody
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera