Wodospady w wąwozie Ha

data_2024-02-18 19:07:36 2024-02-18 19:07:36

Powolne napełnianie się zbiorników retencyjnych to nie jedyne korzyści z kilkudniowych intensywnych opadów deszczu na Krecie. Dzięki nim w wąwozie Ha na wschodzie Krety znowu pojawiły się charakterystyczne niewielkie wodospady.

Imponujący wąwóz Ha najłatwiej dostrzec z drogi łączącej miejscowość Pachia Ammos na północnym wybrzeżu z miastem Ierapetra leżącym na południu Krety. Podczas jazdy tą drogą nie sposób przeoczyć charakterystycznie pękniętej skały widocznej nawet ze znacznej odległości. Aby przyjrzeć się mu nieco bliżej warto zboczyć kilka kilometrów od głównej drogi, by przejeżdżając za miejscowość Monastiraki, znaleźć się u podnóża stromych skalnych ścian, które w miejscu tym wznoszą się kilkaset metrów w górę.

Wąwóz Ha

Wąwóz Ha jest położony na zachodnim zboczu masywu Thriptis i jego całkowita długość wynosi zaledwie 1,5 kilometra. Wejście do wąwozu Ha znajduje się na wysokości 370 m, zaś wyjście z niego leży na wysokości 140 m. Nie jest to jednak wąwóz przeznaczony dla tak zwanych zwykłych turystów. Ha jest bowiem uważany jest za jeden z najdzikszych wąwozów w Grecji i jeden z najtrudniejszych do przejścia, ale też za jeden z dziesięciu najpiękniejszych wąwozów w całej Europie. Podczas przejścia wąwozu jest do pokonania 26 technicznych zjazdów, z których najdłuższy ma aż 30 m. Zatem do jego pokonania nie wystarczą tylko buty i trochę kondycji. W tym przypadku niezbędny jest też sprzęt wspinaczkowy oraz odpowiednie umiejętności oraz doświadczenie.

Gosia,  data_2024-02-18 19:07:36 2024-02-18 19:07:36
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/784544050386528

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie : Nam się podoba - może znowu da się jeździć na Kretę. Miłośników leżaków zapraszamy z powrotem na północne wybrzeże.
Bardzo się cieszę. Mnie to odpowiada, bo nie znoszę głośnej muzyki na plaży i coraz trudniej było znaleźć miejsce bez leżaków. Jak ktoś chce leżaki to zapewne znajdzie odpowiednie miejsce.
W Falasarnie byłam ostatnio jakieś 2-3 lata temu. Leżak na leżaku, głośna muzyka z baru, co najmniej dwa kłady, kursujące tam i z powrotem co kilka minut, generujace niesamowity hałas i smród.... a pamiętam jeszcze czasy, jak można było na tej plaży rozłożyć się z kocykiem w ciszy i spokoju, eh... no cóż może i szkoda miejsc pracy, ale ludzie wszystko potrafią zniszczyć i nie znają umiaru jeśli chodzi o kasę, ... (...)
Bardzo dobrze. Jak ktoś nie chce wypożyczać leżaka, to miejsca musi szukać na drugim końcu wyspy i w najbrzydszej okolicy.
Małe sprostowanie. Określenie "Fałszywe plaże" jest błędne. Chodzi tu o "Niezadeptane plaże" (gr. Απάτητες παραλίες) ;)
To znaczy, że z Falasarny znikną baldachimy do leżenia? Trochę rewolucja.
Szkoda. Ale wiadomo, gdzie człowiek tam szkody. Na szczęście miałem przyjemność plażować na wyspie. Jest mega pięknie. Plaże zwłaszcza Golden beach zostaje na zawsze w pamięci.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera