Zdjęcia zimowej Krety z satelity

data_2024-02-04 18:23:44 2024-02-04 18:23:44

2 lutego nad Kretą przeleciał satelita Landsat-8, który zarejestrował aktualny obraz pokrywy śnieżnej gór w rejonie masywu Psiloritis oraz rejonu wokół płaskowyżu Lassithi.

Płaskowyż Dikti
Płaskowyż Dikti z widoczną pokrywą śnieżną - źródło: https://www.kriti24.gr/ - meteo.gr

Jak widać na zdjęciach satelitarnych pokrywa śnieżna jest w zasadzie tylko w rejonie wyższych partii gór. Front Avgi, który miał przynieść śnieg, w zasadzie spowodował przede wszystkim duże ilości, również bezcennego, deszczu. Kilkucentymetrowa warstwa świeżego śniegu pojawiła się tylko na znacznych wysokościach.

Psilorotis - widok z satelity
Masyw Psiloritis z widoczną pokrywą śnieżną - źródło: https://www.kriti24.gr/ - meteo.gr

Jednak tak intensywne opady spowodowały kolejne kłopoty. Obecnie na płaskowyżu Lassithi śnieg stopniał, a sam płaskowyż zamienił się w wielki błotnisty obszar. Rolnicy, którzy wyjechali samochodami i maszynami w ten rejon, ugrzęźli tu na dobre. Obszar płaskowyżu został zamknięty na 15 dni, aby ziemia trochę wyschła. Kierowcy mimo to ignorują zakazy, wjeżdżają w podmokły teren po czym zakopują się w błocie, w wyniku czego konieczne jest mobilizowanie służb ratunkowych. Burmistrz tego regionu apeluje do mieszkańców, aby stosowali się do poleceń. Dodamy tylko, że na płaskowyżu Lassithi obecnie realizowany jest program przeciwpowodziowy, który ma w przyszłości rozwiązać problemy związane z opadami deszczu i śniegu.


Zakopane pojazdy na jednej z dróg poprowadzonych przez płaskowyż - źródła zdjęcia creta24.gr

Gosia,  data_2024-02-04 18:23:44 2024-02-04 18:23:44
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/775880381252895

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Mam ogromny sentyment do Krety i jego mieszkańców. Zawsze cudowne wakacje :) jednak po tygodniu w maju horror. Ogromne temperatury, zimne morze i baseny.
Ciekawi mnie, skąd Kretenczycy mają slodką wodę? Czy są tu jakies zrodla gruntowe? Własciciel naszego miejsca urlopowego pobytu nie wiedzial, ale mowil, że deszcz tej zimy padal dwa razy.
Kreta ogranicza dostęp do wielu innych atrakcji-Balos ,Chrisi, Elafonisi, Samaria itd.To fakt że trzeba chronić te miejsca, tylko czym zainteresują się turyści chcący poznać wszystkie zakątki tej cudowniej wyspy. Wielu z nich będzie zmieniać kierunek wakacji, a za tym idzie odpływ finansów dla tubylców,
Tak: już 5 lat temu mowili ze wchodzi limit odwiedzających: wolno im to idzie;)
Ta patoturysyyka zabiła Santorini jako miejsce do życia. Stała się wyspą na której mogą mieszkać bogacze, których stać na wyśrubowane ceny lub wycieczki statkiem do sklepu. Poza sezonem to martwe miejsce. Tak umierają miasteczka wszędzie tam, gdzie drożyzną goli się turystów jak owce. Mają w powarzaniu, że dla Ciebie mała butelka wody za dwa euro to majątek. Przypłynie stonka i wszystko wykupi. (...)
Trzeba zacząć od tego, że te wycieczki 1 dniowe na Santorini mijają się z celem... są kosztowne, kilka godzin spędza się na transferze. Ludzie wyrzucani są w najgorszy upał i tłumy na Santo...wyścig do najbardziej fotogenicznych miejscówek i tyle... strata pieniędzy i czasu. Santorini zasługuje na dłuższą eksploracje, spokój chwilę zadumy... (...)
Gosia | crete.pl : Cześć, dziękujemy za informację. Artykuł pisaliśmy kilka lat temu ale świat się zmienia jak widać. Pozdrawiamy serdecznie :)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera