Plac Eleftherias w Heraklionie do remontu

data_2023-11-18 20:24:00 2023-11-18 20:24:00

Plac Eleftherias to jedno z bardziej charakterystycznych miejsc w Heraklionie. Położony na obrzeżach starego miasta i w bliskim sąsiedztwie Muzeum Archeologicznego stanowi doskonały punkt, z którego można rozpocząć zwiedzanie stolicy Krety. Niestety od przeszło 25 lat, czyli od ostatniego przeprowadzanego tu remontu, plac nie był w żaden sposób modernizowany, a jego obecny stan trzeba uznać za delikatnie ujmując mocno dyskusyjny. Wygląda jednak na to, że na przestrzeni najbliższych lat miejsce to gruntownie odmieni swój wizerunek. Wszystko za sprawą rozpoczynającego się właśnie remontu.

Plac Eleftherias w Heraklionie

Pierwsza część robót będzie realizowana w obrębie Pomnika Nieznanego Żołnierza oraz na obszarze do ulicy Anemogianni oraz znajdującego się tam postoju dla taksówek. Zdemontowane zostaną kamienne płyty z ciągów komunikacyjnych oraz usunięta zostanie cała infrastruktura. Konieczność sięgnięcia po aż tak drastyczne środki wynika nie tylko z faktu bardzo słabego stanu płyt, których około połowa jest popękana, ale również ze względu na konieczność gruntownej przebudowy tego miejsca.

Przebudowany Plac Eleftherias ma być miejscem o wiele bardziej przyjaznym dla mieszkańców, jak i dla odwiedzających Heraklion turystów. Zwiększona zostanie ilość zieleni, co sprawi, że plac w zdecydowanie lepszy sposób będzie pełnić nie tylko funkcję reprezentacyjnego punktu miasta, ale będzie również obszarem odpoczynku i spotkań towarzyskich mieszkańców.

Pomnik Nieznanego Żołnierza na Placu EleftheriasPomnik Nieznanego Żołnierza na Placu Eleftherias

Na koniec warto wspomnieć tylko, że wedle władz miasta przebudowa ta jest początkiem znacznie większego projektu. W kolejnych latach ma on objąć również rewitalizację placu Muzeum Archeologicznego, Placu Daskalogiannis oraz innych rejonów starego miasta. Już na tym etapie trwają konsultacje i uzgodnienia związane z doborem materiałów pozwalających nie tylko na uzyskanie spójnej koncepcji tych wszystkich projektów, ale również na ograniczenie ilości odpadów powstałych w związku z wykonywanymi pracami.

Chociaż wiemy, że wiele osób niezbyt przepada za stolicą Krety, to jednak my osobiście bardzo lubimy spacerować po Heraklionie. Tym bardziej mamy nadzieję, że projekt ten uda się poprowadzić w sprawny sposób i faktycznie spełnione zostaną opisywane założenia o większej dostępności tego obszaru dla ruchu pieszego.

Piotrek,  data_2023-11-18 20:24:00 2023-11-18 20:24:00
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/729936055847328

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Lotnisko w Hanii jest o niebo lepsze ,Heraklion to małe piekiełko .
Wspominam koszmarnie, popsute pasy transmisyjne do transportu walizek, galop wokół budynku żeby zdać walizkę ręcznie, gigantyczna kolejka na zewnątrz, w upale, bez wody. W ogole kolejki wszędzie, potem kilka odlotow z jednej bramki, totalny bałagan, tłok, brak miejsca żeby usiąść, nawet na podłodze.
Ma swój urok
Ja się zgadzam to lotnisko nie ogarnia .Jest za małe na tak dużą rzesze turystów . Tylko tam siedzieliśmy w samolocie a byliśmy z 15 do startu z tego samego pasa co inne samoloty. A jak przylecieliśmy to krążyliśmy nad lotniskiem bo też wszyscy na jednym pasie wylądować nie mogli .
Super
Może miałam szczęście, ale zawsze było w porządku.
Ja to się tak czasem zastanawiam, jakich wodotryków oczekuje turysta po lotnisku.. czysty kibel, sprawna obsługa podróżnych, dobry dojazd - także transportem publicznym - i działająca klimatyzacja (w krajach południowych) lub ogrzewanie (na północy) to zupełnie wystarczające udogodnienia.. przecież lotnisko to nie hotel..
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera