Utrudnione powroty do domu izraelskich turystów

data_2023-10-10 20:48:59 2023-10-10 20:48:59

Terrorystyczny atak Hamasu na Izrael oraz eskalacja działań militarnych obu stron konfliktu spowodowało odwołanie lotów między Heraklionem na Krecie a Tel Awiwem. Niestety skutkuje to tym, że na dzień dzisiejszy około 1500 izraelskich turystów, którzy spędzali wakacje na Krecie, nie może wrócić do swojego kraju.

Lotnisko w Heraklionie

Jeszcze w sobotę, już po ataku na Izrael, połączenia lotnicze z Krety funkcjonowały normalnie. Izraelscy turyści, którzy mieli tego dnia zaplanowany lot, mogli bez przeszkód wrócić do swoich domów. W sobotę jednak nie wszyscy się zdecydowali na powrót. Z grupy 350 osób, która miała wrócić do Tel Awiwu, około 20 obywateli Izraela zdecydowało o pozostaniu na Krecie. Ludzie ci opuścili lotnisko, wynajęli hotele w Heraklionie i czekają na rozwój sytuacji.

Obecnie jednak pozostali turyści nie mają już wyboru, ponieważ zostały odwołane wszystkie loty rejsowe i czarterowe z Krety do Izraela. Swoje kursy na tamtejsze lotniska zawiesił także grecki przewoźnik Aegean Airlines. Połączenia odwołało wiele głównych linii lotniczych z innych krajów odcinając tym samym możliwość powrotu nawet okrężną drogą. Turyści, których wakacje już się skończyły, są zmuszeni do wynajęcia pokoi i czekania na przywrócenie połączeń lotniczych. Można się więc spodziewać, że liczba „przymusowych” turystów na Krecie będzie się zwiększać. Z tego co mówi przedstawiciel jednego z największych izraelskich touroperatorów wiele osób chce wyjechać, inni boją się i wolą zostać. Problemem jednak jest to, że część z tych osób nie ma już pieniędzy na dalszy pobyt na Krecie. Ludzie ci próbują kontaktować się z Izraelczykami, którzy kupili domy na wyspie, prosząc ich o udzielenie gościny.

Obecnie połączenia z Tel Awiwem na najbliższe dni oferują jedynie cypryjskie linie lotnicze. TUS Airways ogłosił kilkanaście dodatkowych połączeń, ale są one realizowane tylko z Aten.

Warto zauważyć, że w 2022 roku wakacje na Krecie spędziło 134 000 turystów z Izraela, dane z tegorocznego sezonu nie są jeszcze kompletne ale szacuje się liczbę około 150 000 osób.

Gosia,  data_2023-10-10 20:48:59 2023-10-10 20:48:59
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/707448431429424

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Akurat jestem na Krecie id wczoraj. Pogoda cudna. Niecale 30C
Dla wczasowiczów super
Strach pomyśleć co się bedzie działo w lipcu i sierpniu.
Niestety nie tylko tam nie dba się o zwierzęta jest wiele takich państw, byłam niedawno w Egipcie i serce mi pękało na widok tych wszystkich biednych chudych zaniedbanych zwierząt, niby turystyka rozwinięta w tych krajach a Ciemnogród Totalny
To nie wydarzyło się w rejonie Rethymno na Krecie ,a na wyspie Paros .Najważniejsze że piesek został uratowany
Nie odnoszę się do tego konkretnego przypadku ale to smutne, na Krecie nie szanuje się psów i kotów. Pomimo, że widzimy je wszędzie (koty), są karmione odpadkami, zarobaczone z ropiejącymi oczami, zaniedbane. Wiem o czym piszę, mam koty w domu od kilkunastu lat. Osobiście widziałem jak zabito psa łopatą i zakopano, tylko dlatego, że przychodził na teren hotelu. Tym bardziej szacunek dla tego Pana o dużym sercu. (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera