Kreteńczycy oddają krew dla rannych w katastrofie kolejowej

Uwagę dzisiejszych mediów w Grecji całkowicie przykuła największa katastrofa kolejowa, jaka wydarzyła się w Tempi w środkowej części Grecji kontynentalnej. Pociąg osobowy zderzył się czołowo ze składem towarowym. Oba pociągi wskutek złej decyzji zawiadowcy stacji poruszały się po tym samym torze z dużą prędkością. Do tej pory potwierdzono co najmniej 38 osób zmarłych oraz dziesiątki rannych. W Grecji ogłoszono trzydniową żałobę narodową i opuszczono flagi do połowy masztów.

Tragedia ta poruszyła wszystkich mieszkańców Grecji. Kreteńczycy szybko zareagowali na apele o oddawanie krwi tak bardzo potrzebnej najciężej poszkodowanym. Frekwencja w dwóch punktach krwiodawstwa była dość duża. Już o godzinie pierwszej po południu z lotniska w Heraklionie mógł odlecieć do Aten pierwszy samolot cargo z transportem jednostek krwi. Warto dodać, że dzisiejszy start tego samolotu był absolutnie wyjątkowy, ponieważ główny pas startowy w Heraklionie przechodzi właśnie wymianę nawierzchni.

Kreteńczycy oddają krew dla ofiar katastrofy

Gosia,  data_2023-03-01 19:45:14 2023-03-01 19:45:14
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Andrzej Kowalski
Andrzej Kowalski
2023-03-01 18:58:58

Straszną katastrofa

 Jan Klupa
Jan Klupa
2023-03-01 21:04:45

To cudowny gest ze strony mieszkańców tej Greckiej wyspy ❤ ❤ Ofiarom tej przerażającej katastrofy potrzebna jest teraz wszelka możliwa pomoc ⚕ ⚕

 Else Marie Christensen
Else Marie Christensen
2023-03-04 15:19:30

Bravo ❣️

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/577227607784841

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość @Kajdowy: Kwietniowy i króciutki wypad do Georgioupolis to był świetny pomysł. Miejscowość bardzo klimatyczna i urocza. Restauracje i tawerny w świetnym klimacie a regionalne jedzenie przepyszne. Długa plaża, fajna zabudowa, ciekawi ludzie i rewelacyjny barman w hotelu. (...)
Alimony Zaheio: Jolanta Cieślak Kasia Franielczyk Edyta Godlewicz Mirela Sz Iwona Adamiec Sylwia Krajewska Magdalena Wygoda Jacek Maciek Alicja Zaremba Pamela La Marca Beata Niedźwiedź Please check it Out Your confirm T-shirt Mug Hoodie Order
gość PiotrWie : Dziś jest niesamowita widoczność - po zewnętrznej stronie wyspy widzieliśmy większość Cyklady, a teraz z brzegu kaldery w Oi widać Kretę - z dużą plamą śniegu w masywie Gór Idajskich.
Artur Kiwa: Byłem. Raz. I to wystarczy. Duży lokal, głośny, pełno ludzi, bo popularność robi swoje. Personel zabiegany i, szczerze mówiąc, chyba zestresowany, bo nie ma mowy o sympatycznej pogawędce. Mało w tym typowo greckiej gościnności i sympatycznej atmosfery. Miejsce z typowymi chorobami dużego lokalu z dużą ilością klientów. Jedzenie - górna strefa stanów średnich, nic mnie nie powaliło na kolana. (...)
Wojtek Arciszewski: Za duża …
Joanna Gadomska: Nie,ale jest szansa ,że niedługo bede⛱️
gość PiotrWie: Patrząc na film wygląda że na wysokości Lakkos Mygreu jest śnieg, więc przynajmniej do końca kwietnia powyżej 1800 warunki będą zimowe.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera