Kreta pod śniegiem

Tak jak pisaliśmy wczoraj, Kreta dostała się w obszar zimowej pogody, za którą odpowiada front Medea. Mieszkańcy wyspy oraz służby publiczne muszą zmierzyć się z różnymi utrudnieniami typowymi dla takiej aury. Niektóre drogi, zwłaszcza górskie, są nieprzejezdne i zostały zamknięte. Tam gdzie drogi są nadal przejezdne niezbędne są łańcuchy na kołach. Na terenie gminy Heraklion czasowo zabroniony jest ruch ciężarówek o masie wyższej niż 3,5 tony i innych ciężkich pojazdów. Według prognoz taka zimowa aura ma utrzymać się do jutra, jednak zanim Medea odpuści spodziewane są jeszcze opady śniegu także na niżej położonych rejonach.

AnogiaZdjęcie: George Ntagiantas. Anogia

Silny wiatr spowodował w wielu miejscach uszkodzenia sieci elektrycznej, w konsekwencji niektóre gminy zostały pozbawione prądu, np. Sfakia, Selino, Platanias. Braki prądu uniemożliwiły także zdalne nauczanie.

W najbardziej wymagającej sytuacji znajdują się mieszkańcy wiosek położonych w wyższych partiach gór. W rejonie Sfakia, znajdującym się na południu wyspy, drogi zostały częściowo zablokowane. Dotyczy to zwłaszcza rejonu Askifou, Imbros, Asfendou i Kallikratis. Jeśli jakieś drogi są tu otwarte, to kierowcy muszą używać łańcuchów śniegowych. Dodatkowym problemem w rejonie Askifou i Kallikratis jest brak prądu. Niestety prawdopodobnie górskie wioski pozostaną bez zasilania kolejną noc. Opady śniegu odcięły od świata także wyżej położone miejscowości znajdujące się w rejonie Kissamos. Tu również występują uszkodzenia sieci elektrycznej.

W gminie Kantanos-Selion w rejonie zachodniej Krety, a zwłaszcza wschodniego Selino mieszkańcy zostali pozbawieni dostępności sieci telefonicznej, a niektóre obszary zostały zablokowane przez znaczne opady śniegu. Zamknięta była między innymi droga do doskonale znanej miejscowości Sougia.

Również w rejonie środkowej Krety śnieg zmienił krajobraz górskich wiosek, np. Zoniana oraz Anogia, gdzie rano było około 30 cm śniegu. Tu jednak obyło się bez problemów drogowych, służby sprawnie odśnieżają zasypane drogi, aczkolwiek podobnie jak w przypadku innych rejonów Krety konieczne jest zakładanie na koła łańcuchów. Dwukrotnie więcej śniegu spadło w Krousonas w gmienie Malevizi. Taki sam krajobraz panuje na płaskowyżu Lassithi.

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć głównie z rejonu Askifou. Jak podoba Wam się taka zimowa Kreta?

AnogiaZdjęcie: Socrates Kefalogiannis. Anogia

Zima 2021Rejon Askifou (źródło zdjęcia: https://flashnews.gr/)

AskifouRejon Askifou (źródło zdjęcia: https://flashnews.gr/)

AskifouRejon Askifou (źródło zdjęcia: https://flashnews.gr/)

Askifou

AskifouRejon Askifou (źródło zdjęcia: https://flashnews.gr/)

Gosia,  data_2021-02-16 19:34:02 2021-02-16 19:34:02
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Mariola Dudzinska
Mariola Dudzinska
2021-02-16 19:20:04

Zaczyna się zima

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157756787727551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Zdala jestem od myślenia katastroficznego ale coś mi intuicja podpowiada ze znając „inwestowanie” Greków wszystkie pieniądze od turystów pójdą w prywatne kieszenie a nie ochronę tych pięknych miejsc, a kiedy już dojdzie do ich zniszczenia przez ludzka stopę, to postawią tam wielkie hotele z prywatna plaza, bo tylko to zostanie.
jeszcze niech za powietrze zaczną naliczać, za chlor w basenie, sól w morzu, opłatę za sterylne all inclusive etc. Grecji już i tak nie ma od dawna, mogą stawać na uszach i tak się nie dorobią Greki zapyziałe
Dobry pomysł, ale jak z tym pójdzie jakieś udogodnienia typu ubikacja z prawdziwego zdarzenia itp
gość dodekanezowiec: Ale można wejść bokiem, do czego zachęcił pan sprzedający bilety... Bo już limit osób się wyczerpał.  
Aby wejsc na Wulkan Teide wymyslono inne rozwiazanie. Czyli koniecznosc uzyskania zezwolenia na wstep, ale bezplatnie. Zezwolenie wymagane jest tylko w godzinach pracy straznikow czyli CHYBA od 9:00 do 18:00, w innych godzinach mozna wchodzic bez
Komercja komercja komercja ... dlatego kreta to nie moja bajka ... choć w tym roku chciałam się do niej przekonać... niestety na tle innych greckich wysp wypadła słaboooooo
Dobrze ze poznałam te miejsca kiedy była tam garstka ludzi a rano tylko ja :)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera