Kreta w rankingu najpopularniejszych miejsc na 2021 rok

data_2021-01-27 20:15:47 2021-01-27 20:15:47

Pierwsze tygodnie nowego roku to tradycyjnie czas kiedy pojawiają się rankingi Travellers’ Choice dobrze znanego serwisu podróżniczego TripAdvisor. Rankingi te powstają na podstawie recenzji i ocen użytkowników tego portalu i są traktowane jako swoisty barometr popularności turystycznych miejsc w danym roku.

Kreta w rankingu TripAdvisor

W kategorii Best of the Best najpopularniejszych kierunków Kreta kolejny rok znalazła się wśród 25 najczęściej wymienianych miejsc. Tym razem zajęła 7. miejsce co oznacza niewielki spadek w porównaniu do rankingu z roku ubiegłego gdy uplasowała się na trzecim miejscu. W tym roku popularniejsze okazało się indonezyjskie Bali (1.), Londyn (2.), Dubaj (3.), Rzym (4.), Paryż (5.) oraz Hanoi (6.). Warto też podkreślić, że Kreta w tym rankingu jest jedynym miejscem z Grecji, które zmieściło się w ścisłej czołówce.

Rankingi a rzeczywiste wybory

Oczywiście turystyczne rankingi popularności to częsty temat wielu portali internetowych. Duża część osób planując swoje wakacje bierze pod uwagę takie informacje i na ich podstawie dokonuje swoich podróżniczych wyborów. TripAdvisor jednak ze względu na swój duży zasięg oraz popularność jest bardziej wiarygodnym źródłem pewnych trendów i tendencji. Na swojej stronie zebrał już ponad 859 milionów recenzji i opinii dotyczących 8,6 miliona hoteli, pensjonatów, restauracji czy atrakcji turystycznych. Witryny oznaczone marką TripAdvisor są obecne na 49 rynkach i dostępne w 28 językach.

Niemniej jednak zawsze warto zachować umiar planując swoje wakacje w oparciu o różnego rodzaju zestawienia. Skupiając się tylko na popularnych atrakcjach i obiektach, które są szczególnie chętnie rekomendowane przez innych internautów, łatwo przegapić inne piękne miejsca. Oczywiście dodatkowym czynnikiem są niepewne epidemiczne czas w jakich obecnie żyjemy. Internetowa popularność miejsc turystycznych jest ostro weryfikowana czynnikami zewnętrznymi takimi jak ograniczenia w podróżowaniu i lockdowny. Nie musimy też dodawać, że tegoroczny sezon również stoi pod znakiem zapytania. Osobiste preferencje wakacyjne mogą przegrać z utrudnieniami protokołów sanitarnych, które zapewne będą egzekwowane przez niektóre kraje wobec odwiedzających je turystów.

Gosia,  data_2021-01-27 20:15:47 2021-01-27 20:15:47
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Rafał Kiljan
Rafał Kiljan
2021-01-27 19:39:53

Czy grecki rząd wypowiada się co do lata 2021? Ujawnia jakieś plany?

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2021-01-27 21:06:23

Rafał Kiljan Na razie nie ma jeszcze konkretnych wytycznych. Próbowali przepchnąć w UE szczepionkowy paszport ale nie zyskali całkowitego poparcia. Ostatnio dogadali się z Serbami że będą wpuszczać wzajemnie swoich obywateli albo na podstawie świadectwa szczepienia albo z ujemnym wynikiem testu. Można się więc spodziewać takiego kierunku.

 gość}
gość dodekanezowiec
2021-01-28 11:56:05

No to niedobrze, że dużo luda się chce pchać...

I że bądź to wymogiem będzie szczepienie (nie jestem 70+) bądź test, a to stres i koszty. 

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157709403942551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Mam ogromny sentyment do Krety i jego mieszkańców. Zawsze cudowne wakacje :) jednak po tygodniu w maju horror. Ogromne temperatury, zimne morze i baseny.
Ciekawi mnie, skąd Kretenczycy mają slodką wodę? Czy są tu jakies zrodla gruntowe? Własciciel naszego miejsca urlopowego pobytu nie wiedzial, ale mowil, że deszcz tej zimy padal dwa razy.
Kreta ogranicza dostęp do wielu innych atrakcji-Balos ,Chrisi, Elafonisi, Samaria itd.To fakt że trzeba chronić te miejsca, tylko czym zainteresują się turyści chcący poznać wszystkie zakątki tej cudowniej wyspy. Wielu z nich będzie zmieniać kierunek wakacji, a za tym idzie odpływ finansów dla tubylców,
Tak: już 5 lat temu mowili ze wchodzi limit odwiedzających: wolno im to idzie;)
Ta patoturysyyka zabiła Santorini jako miejsce do życia. Stała się wyspą na której mogą mieszkać bogacze, których stać na wyśrubowane ceny lub wycieczki statkiem do sklepu. Poza sezonem to martwe miejsce. Tak umierają miasteczka wszędzie tam, gdzie drożyzną goli się turystów jak owce. Mają w powarzaniu, że dla Ciebie mała butelka wody za dwa euro to majątek. Przypłynie stonka i wszystko wykupi. (...)
Trzeba zacząć od tego, że te wycieczki 1 dniowe na Santorini mijają się z celem... są kosztowne, kilka godzin spędza się na transferze. Ludzie wyrzucani są w najgorszy upał i tłumy na Santo...wyścig do najbardziej fotogenicznych miejscówek i tyle... strata pieniędzy i czasu. Santorini zasługuje na dłuższą eksploracje, spokój chwilę zadumy... (...)
Gosia | crete.pl : Cześć, dziękujemy za informację. Artykuł pisaliśmy kilka lat temu ale świat się zmienia jak widać. Pozdrawiamy serdecznie :)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera