Kreta w rankingu najpopularniejszych miejsc na 2021 rok

data_2021-01-27 20:15:47 2021-01-27 20:15:47

Pierwsze tygodnie nowego roku to tradycyjnie czas kiedy pojawiają się rankingi Travellers’ Choice dobrze znanego serwisu podróżniczego TripAdvisor. Rankingi te powstają na podstawie recenzji i ocen użytkowników tego portalu i są traktowane jako swoisty barometr popularności turystycznych miejsc w danym roku.

Kreta w rankingu TripAdvisor

W kategorii Best of the Best najpopularniejszych kierunków Kreta kolejny rok znalazła się wśród 25 najczęściej wymienianych miejsc. Tym razem zajęła 7. miejsce co oznacza niewielki spadek w porównaniu do rankingu z roku ubiegłego gdy uplasowała się na trzecim miejscu. W tym roku popularniejsze okazało się indonezyjskie Bali (1.), Londyn (2.), Dubaj (3.), Rzym (4.), Paryż (5.) oraz Hanoi (6.). Warto też podkreślić, że Kreta w tym rankingu jest jedynym miejscem z Grecji, które zmieściło się w ścisłej czołówce.

Rankingi a rzeczywiste wybory

Oczywiście turystyczne rankingi popularności to częsty temat wielu portali internetowych. Duża część osób planując swoje wakacje bierze pod uwagę takie informacje i na ich podstawie dokonuje swoich podróżniczych wyborów. TripAdvisor jednak ze względu na swój duży zasięg oraz popularność jest bardziej wiarygodnym źródłem pewnych trendów i tendencji. Na swojej stronie zebrał już ponad 859 milionów recenzji i opinii dotyczących 8,6 miliona hoteli, pensjonatów, restauracji czy atrakcji turystycznych. Witryny oznaczone marką TripAdvisor są obecne na 49 rynkach i dostępne w 28 językach.

Niemniej jednak zawsze warto zachować umiar planując swoje wakacje w oparciu o różnego rodzaju zestawienia. Skupiając się tylko na popularnych atrakcjach i obiektach, które są szczególnie chętnie rekomendowane przez innych internautów, łatwo przegapić inne piękne miejsca. Oczywiście dodatkowym czynnikiem są niepewne epidemiczne czas w jakich obecnie żyjemy. Internetowa popularność miejsc turystycznych jest ostro weryfikowana czynnikami zewnętrznymi takimi jak ograniczenia w podróżowaniu i lockdowny. Nie musimy też dodawać, że tegoroczny sezon również stoi pod znakiem zapytania. Osobiste preferencje wakacyjne mogą przegrać z utrudnieniami protokołów sanitarnych, które zapewne będą egzekwowane przez niektóre kraje wobec odwiedzających je turystów.

Gosia,  data_2021-01-27 20:15:47 2021-01-27 20:15:47
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Rafał Kiljan
Rafał Kiljan
2021-01-27 19:39:53

Czy grecki rząd wypowiada się co do lata 2021? Ujawnia jakieś plany?

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2021-01-27 21:06:23

Rafał Kiljan Na razie nie ma jeszcze konkretnych wytycznych. Próbowali przepchnąć w UE szczepionkowy paszport ale nie zyskali całkowitego poparcia. Ostatnio dogadali się z Serbami że będą wpuszczać wzajemnie swoich obywateli albo na podstawie świadectwa szczepienia albo z ujemnym wynikiem testu. Można się więc spodziewać takiego kierunku.

 gość}
gość dodekanezowiec
2021-01-28 11:56:05

No to niedobrze, że dużo luda się chce pchać...

I że bądź to wymogiem będzie szczepienie (nie jestem 70+) bądź test, a to stres i koszty. 

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157709403942551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: PS. Dodekanez to kilkanaście wysp, nie tylko Rodos i Kos.
gość PiotrWie : Na Balos, Elafonisi czy Vai jeżdżą obecnie ci, którzy lubią plaże zastawione łóżkami, z barami z agresywną muzyką i tłumem ludzi, na Majorkę czy Fuerteventurę też . Na Krecie jak się chce poszukać to można jeszcze znaleźć plaże puste, bez infrastruktury i ryczących skuterów wodnych o co trudno np na Majorce. (...)
Gosia | crete.pl : Nie tylko o plaże chodzi, raczej o całokształt. Kwestia gustu? Może. Co tam komu w duszy gra.
gość dodekanezowiec: @ zaryzykujemy nawet twierdzenie, że nie ma tak pięknego drugiego kraju.treść pochodzi z: http://www.crete.plwww.CRETE.pl Jeśli chodzi o piękne plaże, to na Majorce, Fuerteventurze, Cyprze, Sardynii czy Kos bez problemu znajdzie się hotel i miasteczko z piękną zjawiskową piaszczystą plażą. Na Krecie trzeba specjalnie jechac na Elafonissi, Balos, Vai.    (...)
Zobaczę za parę dni i ciekawa jestem czy mnie też tak zauroczy...
Gosia | crete.pl : Patrycja, ale nie zawsze były linki, których można się trzymać. Zauważ że komentujesz artykuł sprzed trzech lat. Wówczas nie było żadnych zabezpieczeń, a wypadków (w tym bardzo poważnych) całe mnóstwo. Świetnie że w końcu ktoś pomyślał i pojawiły się jakiekolwiek ułatwienia, bo niejeden wracał z tej plaży z nogą w gipsie, ze szwami, a i bywało że w trumnie.
Chłopak był niepełnosprawny i kursował w celu uzyskania renty.Komentarze z piwkiem są kiepskie.Jak są w ruchu turbiny to nawet delfin nie ma szans przeżycia w tym miejscu!To był człowiek...nawet jakby sam wpadł to nie udzielono mu pomocy.Popychnieto go,więc co tu dalej komentować?
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera