Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Kreta w rankingu najpopularniejszych miejsc na 2021 rok

Pierwsze tygodnie nowego roku to tradycyjnie czas kiedy pojawiają się rankingi Travellers’ Choice dobrze znanego serwisu podróżniczego TripAdvisor. Rankingi te powstają na podstawie recenzji i ocen użytkowników tego portalu i są traktowane jako swoisty barometr popularności turystycznych miejsc w danym roku.

Kreta w rankingu TripAdvisor

W kategorii Best of the Best najpopularniejszych kierunków Kreta kolejny rok znalazła się wśród 25 najczęściej wymienianych miejsc. Tym razem zajęła 7. miejsce co oznacza niewielki spadek w porównaniu do rankingu z roku ubiegłego gdy uplasowała się na trzecim miejscu. W tym roku popularniejsze okazało się indonezyjskie Bali (1.), Londyn (2.), Dubaj (3.), Rzym (4.), Paryż (5.) oraz Hanoi (6.). Warto też podkreślić, że Kreta w tym rankingu jest jedynym miejscem z Grecji, które zmieściło się w ścisłej czołówce.

Rankingi a rzeczywiste wybory

Oczywiście turystyczne rankingi popularności to częsty temat wielu portali internetowych. Duża część osób planując swoje wakacje bierze pod uwagę takie informacje i na ich podstawie dokonuje swoich podróżniczych wyborów. TripAdvisor jednak ze względu na swój duży zasięg oraz popularność jest bardziej wiarygodnym źródłem pewnych trendów i tendencji. Na swojej stronie zebrał już ponad 859 milionów recenzji i opinii dotyczących 8,6 miliona hoteli, pensjonatów, restauracji czy atrakcji turystycznych. Witryny oznaczone marką TripAdvisor są obecne na 49 rynkach i dostępne w 28 językach.

Niemniej jednak zawsze warto zachować umiar planując swoje wakacje w oparciu o różnego rodzaju zestawienia. Skupiając się tylko na popularnych atrakcjach i obiektach, które są szczególnie chętnie rekomendowane przez innych internautów, łatwo przegapić inne piękne miejsca. Oczywiście dodatkowym czynnikiem są niepewne epidemiczne czas w jakich obecnie żyjemy. Internetowa popularność miejsc turystycznych jest ostro weryfikowana czynnikami zewnętrznymi takimi jak ograniczenia w podróżowaniu i lockdowny. Nie musimy też dodawać, że tegoroczny sezon również stoi pod znakiem zapytania. Osobiste preferencje wakacyjne mogą przegrać z utrudnieniami protokołów sanitarnych, które zapewne będą egzekwowane przez niektóre kraje wobec odwiedzających je turystów.

Gosia,  data_2021-01-27 20:15:47 2021-01-27 20:15:47
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Rafał Kiljan
Rafał Kiljan
2021-01-27 19:39:53

Czy grecki rząd wypowiada się co do lata 2021? Ujawnia jakieś plany?

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2021-01-27 21:06:23

Rafał Kiljan Na razie nie ma jeszcze konkretnych wytycznych. Próbowali przepchnąć w UE szczepionkowy paszport ale nie zyskali całkowitego poparcia. Ostatnio dogadali się z Serbami że będą wpuszczać wzajemnie swoich obywateli albo na podstawie świadectwa szczepienia albo z ujemnym wynikiem testu. Można się więc spodziewać takiego kierunku.

 gość}
gość dodekanezowiec
2021-01-28 11:56:05

No to niedobrze, że dużo luda się chce pchać...

I że bądź to wymogiem będzie szczepienie (nie jestem 70+) bądź test, a to stres i koszty. 

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157709403942551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Irena Zygmunt Pampuch: 
gość PiotrWie: Albania jest całkiem ciekawa, jest co zwiedzać, góry do pochodzenia, tam bym pojechał. Turcja - wczoraj oglądałem specjalnie Tour of Turkey ba jechali wzdłuż wybrzeża. mi nie pasuje - wygląda jak większość śródziemnomorskiego wybrzeża Hiszpanii kontynentalnej - plaża, za nią wielkie hoteliszcza, potem szosa a za nią kolejne wieżowce. (...)
gość Arturrro: Mi głównie nie pasują testy na lotnisku. Na Majorce konieczny jest obecnie test przed wylotem  i żadne drugie testy wyrywkowe. Na plaży nie trzeba mieć maski(chcieli to wprowadzić ale Baleary się nie zgodziły), do pływania tym bardziej bo tam maska nie była konieczna do uprawiania sportu np. bieganie. Oprócz Zanzibaru, Dominikany(tutaj chyba wyrywkowe) i Meksyku testy nie są wymagane w Albanii. (...)
gość PiotrWie: Sprawdziłem wymagania innych krajów - Hiszpanii, Francji, Włoch czy Chorwacji - wymagają testów przed wyjazdem, kwarantanny po przybyciu i noszenia masek na świeżym powietrzu. Ostatnio Hiszpania poluzowała i pozwala pływać bez maski - ale podejść do wody musisz w masce. (...)
gość PiotrWie: Nie twierdzę że mi pasują testy - ale póki co bez testów to tylko Zanzibar. Jak będzie latem - zobaczymy. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. I tyle.
gość Arturrro: Piotrze, oczywiście możemy się dostosować ale tez wybrać inna destynacje. To nie jest narzekanie przed klawiatura tylko wyrażenie swojej opinii, tak samo jak to Ty robisz. Tobie pasują testy w Polsce, później testy na lotnisku i ewentualna kwarantanna. Mi nie. Porównanie do tego, ze kiedyś to było drożej jest całkowicie bezzasadne. (...)
gość PiotrWie: To kraje boją się o bezpieczeństwo swoich obywateli - ja wiem jak unikać zakażenia i przez rok pracy z pacjentami udało mi się uniknąć. Podróżowanie bez żadnych ograniczeń w dobrych układach wróci za co najmniej kilka lat - a więc albo możemy się dostosować albo siedzieć przed klawiatura i narzekać. (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera