Nowa droga rowerowa w Paleochorze

Paleochora znajdująca się na południowym wybrzeżu Krety, jest miejscowością chętnie wybieraną przez turystów indywidualnych. Jej doskonałe położenie oraz dobre skomunikowanie z okolicznymi atrakcjami jest cenione szczególnie przez osoby nastawione na aktywny wypoczynek. Wszystko wskazuje na to, że prowadzone obecnie prace związane z modernizacją drogi łączącej tę miejscowość z Kounturą (Krios) będzie kolejnym atutem Paleochory. W ramach prowadzonego remontu wzdłuż jezdni wykonany zostanie 4,5 kilometrowy chodnik oraz ścieżka rowerowa. Władze gminy Kandanos-Selino deklarują, że ma to być najdłuższa droga rowerowa na Krecie.

Nowa ścieżka rowerowa w Paleochorze

Ścieżka pieszo-rowerowa, która wedle projektu ma mieć szerokość 4m, zostanie wykonana ze specjalnego przemysłowego betonu. Uzupełnieniem tego nowoczesnego ciągu komunikacyjnego ma być oświetlenie, w przypadku którego uwzględnione zostały również potrzeby osób niepełnosprawnych.

Nie mniej istotna jest również sama modernizacja drogi, która jak na standardy tamtejszej okolicy jest jedną z częściej uczęszczanych tras. Poza ruchem osobowym, każdego dnia porusza się tędy dosyć duża liczba samochodów ciężarowych wyjeżdżających z rejonu Krios z dużymi ładunkami świeżych warzyw oraz owoców. Wedle pana Michalisa Bikakisa, burmistrza gminy Kantanos-Selino, właśnie stąd pochodzi około 50% produkcji ogrodniczej eksportowanej z całego regionu Chanii. Choćby z tego względu istotne jest, aby tamtejsza droga cechowała się wysokim bezpieczeństwem.

W ramach prowadzonych prac związanych z modernizacją drogi wykonane zostaną niezbędne instalacje związane z zapewnieniem wydajnego odprowadzenia opadów deszczowych. Szczególna uwagę w tym projekcie zwrócono na poprawę bezpieczeństwa w rejonie punktu zwanego „Ψηλός Βόλακας”, gdzie od wielu lat mieszkańcy borykają się z skałami opadającymi na drogę. Jak zapewnia burmistrz miejsce to ma być dokładnie oczyszczone z luźnych skał. Wzdłuż krawędzi jezdni zainstalowane mają być nowe bariery oraz siatki zmniejszające ryzyko powtórzenia takich sytuacji w przyszłości.

Osobiście mamy nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości przy okazji kolejnej wizyty będziemy mogli skorzystać z tamtejszej ścieżki rowerowej umożliwiającej dojazd do szczególnie lubianej przez nas plaży Gialos.

Piotrek,  data_2020-07-09 20:01:56 2020-07-09 20:01:56
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Aska Mazur
Aska Mazur
2020-07-09 18:13:13

Super

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157273185962551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Zdala jestem od myślenia katastroficznego ale coś mi intuicja podpowiada ze znając „inwestowanie” Greków wszystkie pieniądze od turystów pójdą w prywatne kieszenie a nie ochronę tych pięknych miejsc, a kiedy już dojdzie do ich zniszczenia przez ludzka stopę, to postawią tam wielkie hotele z prywatna plaza, bo tylko to zostanie.
jeszcze niech za powietrze zaczną naliczać, za chlor w basenie, sól w morzu, opłatę za sterylne all inclusive etc. Grecji już i tak nie ma od dawna, mogą stawać na uszach i tak się nie dorobią Greki zapyziałe
Dobry pomysł, ale jak z tym pójdzie jakieś udogodnienia typu ubikacja z prawdziwego zdarzenia itp
gość dodekanezowiec: Ale można wejść bokiem, do czego zachęcił pan sprzedający bilety... Bo już limit osób się wyczerpał.  
Aby wejsc na Wulkan Teide wymyslono inne rozwiazanie. Czyli koniecznosc uzyskania zezwolenia na wstep, ale bezplatnie. Zezwolenie wymagane jest tylko w godzinach pracy straznikow czyli CHYBA od 9:00 do 18:00, w innych godzinach mozna wchodzic bez
Komercja komercja komercja ... dlatego kreta to nie moja bajka ... choć w tym roku chciałam się do niej przekonać... niestety na tle innych greckich wysp wypadła słaboooooo
Dobrze ze poznałam te miejsca kiedy była tam garstka ludzi a rano tylko ja :)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera