Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Trudna sytuacja KTEL Heraklion-Lassithi

W coraz trudniejszej kondycji finansowej znajduje się komunikacja autobusowa KTEL obsługująca rejon Heraklion-Lassithi. Za sytuacje tę w głównej mierze odpowiada znikoma ilość turystów a także to, że duża część hoteli oraz innych przedsiębiorstw pracuje na potoczne pół gwizdka. Prezes KTEL, Manolis Chachlioutis zauważa również, że także sami mieszkańcy starają się ogranicza swoje podróże. Wszystko to sprawia, że spadek liczby pasażerów jaki jest obecnie odnotowywany wynosił około 85% w stosunku do analogicznego okresu w latach ubiegłych. Jeszcze gorzej sytuacja przedstawiała się w okresie ścisłej kwarantanny, gdy liczba pasażerów na liniach między miastami spadła o około 99%.

Nowy dworzec autobusowy w Heraklionie

W chwili obecnej z autobusów KTEL korzystają najczęściej uczniowie. Stanowią oni znaczną część spośród pasażerów, którzy nie zrezygnowali z przejazdów komunikacją autobusową. Nie oszukujmy się jednak – uczniowie są wiernymi klientami nie z powodu swojego szczególnego zamiłowania do podróży a jedynie z prostej konieczności dojazdów do szkół. Nie powinno więc dziwić, że prezes KTEL z dużym niepokojem patrzy w przyszłość. Szczególne obawy budzi okres po 26 lipca, kiedy młodzież zakończ edukację w tym roku szkolnym.

Manolis Chachlioutis podkreśla, że nadziei na poprawę sytuacji nie daje również mizerny ruch turystyczny. Z rozmów jakie prowadzi on z właścicielami hoteli jasno wynika, że większości z nich obłożenie nie przekracza nawet 30% możliwości noclegowych. Co więcej uważa on, że nawet jeśli „turyści przybędą na Kretę to większość z nich z obawy przed koronawirusem pozostanie w hotelach”.

Ktel - autobus

Nie powinno więc dziwić, że wśród możliwych rozwiązań pojawiają się nawet pomysły aby w zdecydowany sposób okroić siatkę międzymiastowych połączeń autobusowych. Oczywiście jest to ostateczność, która z pewnością wzbudziłaby wiele kontrowersji. Jednak zgodnie z zapowiedzą Manolisa Chachlioutisa działania w tym kierunku nie będą podejmowane. Prezes KTEL zapowiedział jednak, że ruch pasażerski będzie szczegółowo monitorowany a jako kluczową datę wpływającą na ewentualne decyzje o cięciach siatki połączeń wskazywany jest dzień 10 lipca.

Czas pokaże, czy będzie potrzeba sięgnięcia po tak radykalne rozwiązania. Mamy nadzieję, że dzięki lokalnym mediom uda się nagłośnić tę sprawę i zostanie ona dostrzeżona przez centralne władze, bo jak zauważa prezes KTEL również i oni „proszą państwo o pomoc. Podobnie jak w przypadku biletów promowych również i w komunikacji autobusowej wymagane jest wprowadzenie dotacji na bilety”.

Piotrek,  data_2020-06-18 19:40:29 2020-06-18 19:40:29
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Irena Kuźma Nawrat
Irena Kuźma Nawrat
2020-06-19 06:16:32

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-06-19 19:01:57

Jako pewne uzupełnienie tego newsa musimy jeszcze wspomnieć o tym, że problemy z finansami dotyczą nie tylko KTEL'a z rejonu wschodniej Krety, ale również przewoźników w innych rejonach wyspy. Dziś gmina Kandanos-Selino poinformowała o tym, że ograniczona została liczba przejazdów autobusów KTEL kursujących na trasie Chania - Paleochora. Sytuacja ta oczywiście budzi bardzo duży niepokój lokalnych władz, które zauważają to jako znaczne ograniczenie możliwości przemieszczania się osób starszych oraz tych, które nie dysponują własnymi samochodami. Dosyć istotne jest również to, że w weekendy autobusy z i do Paleochory nie kursują wcale. Zdaniem lokalnych władz może to spowodować, że w oczach wielu turystów Paleochora będzie postrzegana jako mało atrakcyjna miejscowość.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157214634207551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Irena Zygmunt Pampuch: 
gość PiotrWie: Albania jest całkiem ciekawa, jest co zwiedzać, góry do pochodzenia, tam bym pojechał. Turcja - wczoraj oglądałem specjalnie Tour of Turkey ba jechali wzdłuż wybrzeża. mi nie pasuje - wygląda jak większość śródziemnomorskiego wybrzeża Hiszpanii kontynentalnej - plaża, za nią wielkie hoteliszcza, potem szosa a za nią kolejne wieżowce. (...)
gość Arturrro: Mi głównie nie pasują testy na lotnisku. Na Majorce konieczny jest obecnie test przed wylotem  i żadne drugie testy wyrywkowe. Na plaży nie trzeba mieć maski(chcieli to wprowadzić ale Baleary się nie zgodziły), do pływania tym bardziej bo tam maska nie była konieczna do uprawiania sportu np. bieganie. Oprócz Zanzibaru, Dominikany(tutaj chyba wyrywkowe) i Meksyku testy nie są wymagane w Albanii. (...)
gość PiotrWie: Sprawdziłem wymagania innych krajów - Hiszpanii, Francji, Włoch czy Chorwacji - wymagają testów przed wyjazdem, kwarantanny po przybyciu i noszenia masek na świeżym powietrzu. Ostatnio Hiszpania poluzowała i pozwala pływać bez maski - ale podejść do wody musisz w masce. (...)
gość PiotrWie: Nie twierdzę że mi pasują testy - ale póki co bez testów to tylko Zanzibar. Jak będzie latem - zobaczymy. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. I tyle.
gość Arturrro: Piotrze, oczywiście możemy się dostosować ale tez wybrać inna destynacje. To nie jest narzekanie przed klawiatura tylko wyrażenie swojej opinii, tak samo jak to Ty robisz. Tobie pasują testy w Polsce, później testy na lotnisku i ewentualna kwarantanna. Mi nie. Porównanie do tego, ze kiedyś to było drożej jest całkowicie bezzasadne. (...)
gość PiotrWie: To kraje boją się o bezpieczeństwo swoich obywateli - ja wiem jak unikać zakażenia i przez rok pracy z pacjentami udało mi się uniknąć. Podróżowanie bez żadnych ograniczeń w dobrych układach wróci za co najmniej kilka lat - a więc albo możemy się dostosować albo siedzieć przed klawiatura i narzekać. (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera