Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Trzęsienie ziemi na południe od Krety

Dziś około godziny 16 na południe od Krety odnotowane zostało relatywnie mocne trzęsienie ziemi, którego siła została oszacowana na 6 stopni w skali Richtera. Na szczęście ze względu na znaczną odległość dzielącą miejsce wstrząsów od wybrzeża Krety tamtejsze służby nie donoszą o żadnych zniszczeniach zarówno w zabudowie, jak i w infrastrukturze. Wedle aparatury Instytutu Geodynamicznego epicentrum tego trzęsienia ziemi znajdowało się około 120 kilometrów na południowy wschód od miejscowości Avri. Warto zauważyć, że wstrząsom tym towarzyszyło również cofnięcie się morza w rejonie wybrzeża oraz pojawienie się niewielkich fal, które przez lokalne media zostały okrzyknięte mini-tsunami.

Zjawisko to można zobaczyć na powyższym i poniższym filmie, który został zarejestrowany w niewielkim porcie rybackim znajdującym się właśnie w miejscowości Avri. Wedle mieszkańców tej wioski odpływ, a następnie powrót wody, obserwowany był przynajmniej kilka razy. Na szczęście całe zjawisko przebiegało w bardzo spokojny sposób. Identyczne zachowanie morza obserwowane było również w miejscowości Kastri. Okoliczni mieszkańcy wspominali, że zjawisko takie pojawiało się w przeszłości przy okazji innych silnych trzęsień ziemi np. w 2009 roku.

Instytut Geodynamiczny poinformował także, że przy okazji tego trzęsienia ziemi pojawiło się kilka wtórnych wstrząsów, jednak nawet najsilniejsze z nich, nie przekraczały 5 stopni w skali Richtera. Na wszelki wypadek w stan pogotowia postawiona została lokalna Straż Pożarna. Na szczęście ich zadania ograniczyły się tylko do patrolowania oraz monitorowania ulic. Wedle słów Demostenesa Boudourakisa, dowódcy tamtejszej Straży Pożarnej, do chwili obecnej żaden z mieszkańców nie zgłaszał potrzeby pomocy lub interwencji.

Gosia i Piotrek,  data_2020-05-02 19:02:13 2020-05-02 19:02:13
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Bartosz Głowacki
Bartosz Głowacki
2020-05-02 18:01:40

Dobrze, że sie nic nie stało

 Dorota Gonet
Dorota Gonet
2020-05-03 07:33:21

Powiem Wam, że tak nieprzyjemnego to już dawno nie było... Dość dlugie i mocne, ale na szczęście nic się nie stało :) w nocy było mniejsze zresztą..

 Stella Nasternak
Stella Nasternak
2020-05-03 07:45:18

Dorota Gonet mieliście tsunami na skręcie? kreta była blizej epicentrum niż naxos

 Dorota Gonet
Dorota Gonet
2020-05-03 09:03:28

Stella Nasternak nic się nie stało, podobno jakieś małe było, ale w domu wszystko się trzęsło, drzwi się otwierały i zamykały, okropne..

 Stella Nasternak
Stella Nasternak
2020-05-03 10:15:36

Dorota Gonet małe 6.6 miało to spore

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157082316662551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Irena Zygmunt Pampuch: 
gość PiotrWie: Albania jest całkiem ciekawa, jest co zwiedzać, góry do pochodzenia, tam bym pojechał. Turcja - wczoraj oglądałem specjalnie Tour of Turkey ba jechali wzdłuż wybrzeża. mi nie pasuje - wygląda jak większość śródziemnomorskiego wybrzeża Hiszpanii kontynentalnej - plaża, za nią wielkie hoteliszcza, potem szosa a za nią kolejne wieżowce. (...)
gość Arturrro: Mi głównie nie pasują testy na lotnisku. Na Majorce konieczny jest obecnie test przed wylotem  i żadne drugie testy wyrywkowe. Na plaży nie trzeba mieć maski(chcieli to wprowadzić ale Baleary się nie zgodziły), do pływania tym bardziej bo tam maska nie była konieczna do uprawiania sportu np. bieganie. Oprócz Zanzibaru, Dominikany(tutaj chyba wyrywkowe) i Meksyku testy nie są wymagane w Albanii. (...)
gość PiotrWie: Sprawdziłem wymagania innych krajów - Hiszpanii, Francji, Włoch czy Chorwacji - wymagają testów przed wyjazdem, kwarantanny po przybyciu i noszenia masek na świeżym powietrzu. Ostatnio Hiszpania poluzowała i pozwala pływać bez maski - ale podejść do wody musisz w masce. (...)
gość PiotrWie: Nie twierdzę że mi pasują testy - ale póki co bez testów to tylko Zanzibar. Jak będzie latem - zobaczymy. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. I tyle.
gość Arturrro: Piotrze, oczywiście możemy się dostosować ale tez wybrać inna destynacje. To nie jest narzekanie przed klawiatura tylko wyrażenie swojej opinii, tak samo jak to Ty robisz. Tobie pasują testy w Polsce, później testy na lotnisku i ewentualna kwarantanna. Mi nie. Porównanie do tego, ze kiedyś to było drożej jest całkowicie bezzasadne. (...)
gość PiotrWie: To kraje boją się o bezpieczeństwo swoich obywateli - ja wiem jak unikać zakażenia i przez rok pracy z pacjentami udało mi się uniknąć. Podróżowanie bez żadnych ograniczeń w dobrych układach wróci za co najmniej kilka lat - a więc albo możemy się dostosować albo siedzieć przed klawiatura i narzekać. (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera