Trzęsienie ziemi na południe od Krety

Dziś około godziny 16 na południe od Krety odnotowane zostało relatywnie mocne trzęsienie ziemi, którego siła została oszacowana na 6 stopni w skali Richtera. Na szczęście ze względu na znaczną odległość dzielącą miejsce wstrząsów od wybrzeża Krety tamtejsze służby nie donoszą o żadnych zniszczeniach zarówno w zabudowie, jak i w infrastrukturze. Wedle aparatury Instytutu Geodynamicznego epicentrum tego trzęsienia ziemi znajdowało się około 120 kilometrów na południowy wschód od miejscowości Avri. Warto zauważyć, że wstrząsom tym towarzyszyło również cofnięcie się morza w rejonie wybrzeża oraz pojawienie się niewielkich fal, które przez lokalne media zostały okrzyknięte mini-tsunami.

Zjawisko to można zobaczyć na powyższym i poniższym filmie, który został zarejestrowany w niewielkim porcie rybackim znajdującym się właśnie w miejscowości Avri. Wedle mieszkańców tej wioski odpływ, a następnie powrót wody, obserwowany był przynajmniej kilka razy. Na szczęście całe zjawisko przebiegało w bardzo spokojny sposób. Identyczne zachowanie morza obserwowane było również w miejscowości Kastri. Okoliczni mieszkańcy wspominali, że zjawisko takie pojawiało się w przeszłości przy okazji innych silnych trzęsień ziemi np. w 2009 roku.

Instytut Geodynamiczny poinformował także, że przy okazji tego trzęsienia ziemi pojawiło się kilka wtórnych wstrząsów, jednak nawet najsilniejsze z nich, nie przekraczały 5 stopni w skali Richtera. Na wszelki wypadek w stan pogotowia postawiona została lokalna Straż Pożarna. Na szczęście ich zadania ograniczyły się tylko do patrolowania oraz monitorowania ulic. Wedle słów Demostenesa Boudourakisa, dowódcy tamtejszej Straży Pożarnej, do chwili obecnej żaden z mieszkańców nie zgłaszał potrzeby pomocy lub interwencji.

Gosia i Piotrek,  data_2020-05-02 19:02:13 2020-05-02 19:02:13
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Bartosz Głowacki
Bartosz Głowacki
2020-05-02 18:01:40

Dobrze, że sie nic nie stało

 Dorota Gonet
Dorota Gonet
2020-05-03 07:33:21

Powiem Wam, że tak nieprzyjemnego to już dawno nie było... Dość dlugie i mocne, ale na szczęście nic się nie stało :) w nocy było mniejsze zresztą..

 Stella Nasternak
Stella Nasternak
2020-05-03 07:45:18

Dorota Gonet mieliście tsunami na skręcie? kreta była blizej epicentrum niż naxos

 Dorota Gonet
Dorota Gonet
2020-05-03 09:03:28

Stella Nasternak nic się nie stało, podobno jakieś małe było, ale w domu wszystko się trzęsło, drzwi się otwierały i zamykały, okropne..

 Stella Nasternak
Stella Nasternak
2020-05-03 10:15:36

Dorota Gonet małe 6.6 miało to spore

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157082316662551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Fajny filmik,ale się rozmarzyłam
super film
po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera