Grecy wspierają walkę z pandemią

data_2020-03-30 20:13:05 2020-03-30 20:13:05

Przykład wielu osób pokazuje, że okres walki z koronawirusem to nie tylko czas coraz większych obostrzeń dotyczących wielu podstawowych codziennych aktywności, ale również to czas kiedy można pokazać swoją solidarność z personelem medycznym, czyli osobami stojącymi na czele walki z tą pandemią. W Grecji do walki z koronawirusem włącza się także wiele instytucji oraz prywatnych firm. Warto choćby wspomnieć, że dziś na lotnisku w Atenach wylądował samolot linii Aegean Airlines, który przywiózł z Chin bardzo w tej chwili potrzebne zaopatrzenie medyczne.

Aegean Airlines - lot z Chin

Lot ten był możliwy do zrealizowania dzięki bliskiej współpracy linii lotniczych oraz firm branży paliwowej. Aegean Airlines użyczył jeden ze swoich samolotów typu Airbus A320, który specjalnie na tę okazję został dostosowany do przewozu ładunku typu cargo. Natomiast firmy EKO, a także HELPE, pokryły koszty paliwa, jakie zostało zużyte w czasie przeszło 10-godzinnego lotu.

Kolejnym przykładem zaangażowania się w działalność na rzecz walki z koronawirusem jest projekt produkcji ochronnych masek, który realizowany jest na Uniwersytecie Śródziemnomorskim na Krecie. Ich wytwarzanie zostało podjęte przez tamtejsze Laboratorium Inżynierii Precyzyjnej we współpracy z innymi wydziałami. Na razie wyprodukowanych zostało pierwszych 20 sztuk, które już zostały przekazane personelowi medycznemu dwóch szpitali w Heraklionie.

Ochronne maski tworzone są z wykorzystaniem nowoczesnych drukarek 3D, które w procesie produkcji wykorzystują specjalne polimery. Dużą zaletą tej substancji jest łatwość w sterylizacji, a także to, że są one certyfikowane do stosowania w medycynie.

W ramach walki z koronawirusem tworzone są również na Krecie oddolne ruchy społeczne, których celem jest wspomaganie osób najsłabszych. Miedzy innymi w Heraklionie został powołany Zespół ds. Dystrybucji , którego głównym celem jest wzajemna pomoc, jaką mieszkańcy miasta mogą świadczyć sobie wzajemnie. Osoby zaangażowane w tę akcję mają zajmować się między innym dostarczaniem żywności wszystkim tym, którzy różnych przyczyn nie mogą wyjść z domu. W szczególności chodzi o seniorów oraz osoby objęte obowiązkową kwarantanną.

Gosia i Piotrek,  data_2020-03-30 20:13:05 2020-03-30 20:13:05
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156972295197551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
 

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Nawet nie wiem jak to skomentować. Sam dzięki pomocy przyjaciół z wielkim trudem tam dotarłem i wróciłem na statek. Gdybym wiedział, że tam na Balos są takie problemy z wejściem na ląd, to nigdy bym się nie zdecydował. Koszt tej wyprawy też nie jest mały. Zraziłem sie bardzo do Krety. Wybierajcie Elafonisi. Tam jest cywilizowane przejście, dojazd.
A czym władze tłumaczyły taki zakaz? Bo to totalny nonsens... Rozumiem żeby był zakaz że tak powiem od czoła laguny ale większe statki i tak podpływały "od tyłu" i tam wysadzały ludzi (chyba że się coś zmieniło) i żadnego zagrożenia nie było dla nikogo i niczego....
Bardzo dobrze. Byliśmy w tym roku świadkami wielu przykrych zdarzeń przy schodzeniu na ląd::stłuczone kolana, skręcone kostki itp.
gość dodekanezowiec: Lubię wyspy greckie za wiatr. Uważam pod tym względem - choć bardziej Rodos i Kos - za przypominające nieco Wyspy Kanaryjskie. Różnicę widać nawet jak się popłynie z Kos do Bodrum czy z Rodos do Marmaris.  Piszę natomiast o tym, że mimo wysokich temperatur łatwiej się je znosi jak jest wiaterek. Alanya czy Cypr to duchota przy wyspach greckich.   Zmiany klimatu są, np. w Heraklionie średnia roczna bywała w XX w. (...)
Gosia | crete.pl : Tak, to prawda. 
gość Tomek: czy to prawda że statki wycieczkowe desantują turystów  prosto do wody ?  w sumie też jakaś atrakcja. ;)  
Dommage on a raté cette festivité......
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera