Grecy wspierają walkę z pandemią

data_2020-03-30 20:13:05 2020-03-30 20:13:05

Przykład wielu osób pokazuje, że okres walki z koronawirusem to nie tylko czas coraz większych obostrzeń dotyczących wielu podstawowych codziennych aktywności, ale również to czas kiedy można pokazać swoją solidarność z personelem medycznym, czyli osobami stojącymi na czele walki z tą pandemią. W Grecji do walki z koronawirusem włącza się także wiele instytucji oraz prywatnych firm. Warto choćby wspomnieć, że dziś na lotnisku w Atenach wylądował samolot linii Aegean Airlines, który przywiózł z Chin bardzo w tej chwili potrzebne zaopatrzenie medyczne.

Aegean Airlines - lot z Chin

Lot ten był możliwy do zrealizowania dzięki bliskiej współpracy linii lotniczych oraz firm branży paliwowej. Aegean Airlines użyczył jeden ze swoich samolotów typu Airbus A320, który specjalnie na tę okazję został dostosowany do przewozu ładunku typu cargo. Natomiast firmy EKO, a także HELPE, pokryły koszty paliwa, jakie zostało zużyte w czasie przeszło 10-godzinnego lotu.

Kolejnym przykładem zaangażowania się w działalność na rzecz walki z koronawirusem jest projekt produkcji ochronnych masek, który realizowany jest na Uniwersytecie Śródziemnomorskim na Krecie. Ich wytwarzanie zostało podjęte przez tamtejsze Laboratorium Inżynierii Precyzyjnej we współpracy z innymi wydziałami. Na razie wyprodukowanych zostało pierwszych 20 sztuk, które już zostały przekazane personelowi medycznemu dwóch szpitali w Heraklionie.

Ochronne maski tworzone są z wykorzystaniem nowoczesnych drukarek 3D, które w procesie produkcji wykorzystują specjalne polimery. Dużą zaletą tej substancji jest łatwość w sterylizacji, a także to, że są one certyfikowane do stosowania w medycynie.

W ramach walki z koronawirusem tworzone są również na Krecie oddolne ruchy społeczne, których celem jest wspomaganie osób najsłabszych. Miedzy innymi w Heraklionie został powołany Zespół ds. Dystrybucji , którego głównym celem jest wzajemna pomoc, jaką mieszkańcy miasta mogą świadczyć sobie wzajemnie. Osoby zaangażowane w tę akcję mają zajmować się między innym dostarczaniem żywności wszystkim tym, którzy różnych przyczyn nie mogą wyjść z domu. W szczególności chodzi o seniorów oraz osoby objęte obowiązkową kwarantanną.

Gosia i Piotrek,  data_2020-03-30 20:13:05 2020-03-30 20:13:05
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156972295197551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Uwielbiam oliwki i oliwę z nich
Kreta z Sołtysową: Wczoraj w Falasarna
Bardzo ładnie
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera