Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Grecy wspierają walkę z pandemią

Przykład wielu osób pokazuje, że okres walki z koronawirusem to nie tylko czas coraz większych obostrzeń dotyczących wielu podstawowych codziennych aktywności, ale również to czas kiedy można pokazać swoją solidarność z personelem medycznym, czyli osobami stojącymi na czele walki z tą pandemią. W Grecji do walki z koronawirusem włącza się także wiele instytucji oraz prywatnych firm. Warto choćby wspomnieć, że dziś na lotnisku w Atenach wylądował samolot linii Aegean Airlines, który przywiózł z Chin bardzo w tej chwili potrzebne zaopatrzenie medyczne.

Aegean Airlines - lot z Chin

Lot ten był możliwy do zrealizowania dzięki bliskiej współpracy linii lotniczych oraz firm branży paliwowej. Aegean Airlines użyczył jeden ze swoich samolotów typu Airbus A320, który specjalnie na tę okazję został dostosowany do przewozu ładunku typu cargo. Natomiast firmy EKO, a także HELPE, pokryły koszty paliwa, jakie zostało zużyte w czasie przeszło 10-godzinnego lotu.

Kolejnym przykładem zaangażowania się w działalność na rzecz walki z koronawirusem jest projekt produkcji ochronnych masek, który realizowany jest na Uniwersytecie Śródziemnomorskim na Krecie. Ich wytwarzanie zostało podjęte przez tamtejsze Laboratorium Inżynierii Precyzyjnej we współpracy z innymi wydziałami. Na razie wyprodukowanych zostało pierwszych 20 sztuk, które już zostały przekazane personelowi medycznemu dwóch szpitali w Heraklionie.

Ochronne maski tworzone są z wykorzystaniem nowoczesnych drukarek 3D, które w procesie produkcji wykorzystują specjalne polimery. Dużą zaletą tej substancji jest łatwość w sterylizacji, a także to, że są one certyfikowane do stosowania w medycynie.

W ramach walki z koronawirusem tworzone są również na Krecie oddolne ruchy społeczne, których celem jest wspomaganie osób najsłabszych. Miedzy innymi w Heraklionie został powołany Zespół ds. Dystrybucji , którego głównym celem jest wzajemna pomoc, jaką mieszkańcy miasta mogą świadczyć sobie wzajemnie. Osoby zaangażowane w tę akcję mają zajmować się między innym dostarczaniem żywności wszystkim tym, którzy różnych przyczyn nie mogą wyjść z domu. W szczególności chodzi o seniorów oraz osoby objęte obowiązkową kwarantanną.

Gosia i Piotrek,  data_2020-03-30 20:13:05 2020-03-30 20:13:05
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156972295197551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Gosia | crete.pl : Proponuję abyś prześledził przy ilu nowych chorych Grecja zamknęła furtkę dla Albanii, Czarnogóry czy Macedonii. A teraz spójrz ile zachorowań dziennie jest w Polsce. Przy takich wartościach jakie są obecnie u nas trzeba się cieszyć że jeszcze pozwalają lądować samolotom z Polski....a nie marzyć o ściąganiu Polaków do siebie.
gość dodekanezowiec : Miałeś złoty róg. Można było ściągnąć Niemców i Polaków tloczących się na plażach Bałtyku. Ale Grecy nie mieli pomysłu. Testy, kwarantanny, durne formularze, dezinformacja. Tu by się przydał Szpakowski ze swoimi komentarzami na koniec ostatniego meczu w jakichś eliminacjach przegranego z jakimś srednakiem 0:3. Że same dobre chęci nie wystarcza. 
gość dodekanezowiec: Skoro się nie odniosło do komentarza zamieszczonego na opiniotwórczym portalu, to gość mógł pisać prawdę. Że nie miał testu, ale po 24 h go zwinęli na kwarantannę bo gdzieś siedział blisko "pozytywa". Zero bliższych informacji ze strony Grecji, ze strony biur, do poopy (sorry ale to chyba łagodne określenie) informacja i organizacja. A Grecja trochę pomysow miała jak obłożenie 65 proc. Ale miała też gorsze. (...)
Anna Zalewska: Czy to Agia Galini na zdjęciu?
Paulina Pawłowska: Mam nadzieję, że dotrę 16 tego..
Mariusz Rygiel: Sami sobie strzelili w kolano z tymi wybiorczymi testami gdyby nie ten chory pomysl mieli by wiecej turystow
Roma Socha: My w środę meldujemy się na Krecie❤️
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera