Nowe szokujące ustalenia greckiej policji w sprawie zabójstwa Suzanne Eaton

Dzięki analizie wcześniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w rejonie północno-zachodniego wybrzeża Krety, detektywi pracujący nad sprawą zabójstwa Suzanne Eaton dotarli do kolejnych bardzo niepokojących ustaleń. Z najnowszych wiadomości, jakie zostały opublikowane przez lokalne media wynika, że 27-letni Kreteńczyk, który jest oskarżony o popełnienie tej zbrodni, ma na swoim koncie również trzy inne napaści. Jeden z przypadków dotyczy Polki, która około 1,5 miesiąca temu przebywała na Krecie.

Suzanne EatonSuzanne Eaton - amerykańska biolog, która zaginęła 2 lipca w rejonie miejscowości Kolimbari
Źródło zdjęcia www.neakriti.gr

Według zeznań, jakie złożyła na Policji, została ona potrącona przez samochód, gdy szła wzdłuż jednej z dróg znajdujących się przy miejscowości Kissamos. W wyniku uderzenia kobieta została zepchnięta do przydrożnego rowu. Polka zeznała, że po zatrzymaniu samochodu kierowca bacznie przypatrywał się jej. Kobieta przestraszona tym dziwnym zachowaniem zaczęła uciekać oddalając się od punktu, w którym wydarzyło się potrącenie. Napastnik oddalił się dopiero wtedy, gdy spostrzegł, że do miejsca wydarzeń zbliża się inny samochód.

Warto zaznaczyć, że w tamtym czasie wydarzenie, które miało miejsce z udziałem wspomnianej wcześniej kobiety, zostało zakwalifikowane jako sprawa o zupełnie innym charakterze. Grecka policja nie miała podstaw, aby uznać je za atak na tle seksualnym. Wydarzenie rozpatrywano jako potrącenie oraz ucieczkę z miejsca wypadku. Chociaż kierowca samochodu, który uderzył Polkę był poszukiwany przez policję, to niestety ze względu na zbyt małą ilość informacji, nie udało się go ani rozpoznać ani tym bardziej ująć.

Obecnie greccy policjanci badają wszystkie podobne sprawy, które miały miejsce w tym rejonie Krety i mogły być związane z ewentualnymi atakami mężczyzny oskarżonego o zabójstwo Suzanne Eaton. W związku z tym pracami funkcjonariusze skontaktowali się w dniu wczorajszym z Polką. W czasie rozmowy pokazane zostało jej między innymi zdjęcie 27-letniego Kreteńczyka. Kobieta rozpoznała w nim kierowcę samochodu, który potrącił ją w Kissaomos.

Droga na Krecie

Niestety wiadomo już także, że najprawdopodobniej nie jest to jedyny tego typu wątek w sprawie zabójstwa Suzanne Eaton. Wedle wiadomości jakie zostały opublikowane przez lokalne media policja potwierdziła także, że posiada informacje o przynajmniej jeszcze dwóch przypadkach napaści i próbie gwałtu jakich miał dopuścić się oskarżony. Pierwszy z nich miał miejsce około 2-mc temu natomiast drugi przypadek wydarzył się mniej więcej rok temu. Kobiety, które były celem tych ataków zeznawały, że osoba kierująca białym samochodem, identycznym z tym jaki posiada oskarżony, próbowała je potrącić.

Lokalna społeczność cały czas jest zszokowana i zbulwersowana tymi wydarzeniami. O skali emocji niech świadczy to, że prawnik, który początkowo podjął się obrony oskarżonego zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Najprawdopodobniej nie chce być on kojarzony w przyszłości z tą sprawą. Obecnie oskarżony czeka na to, aby sąd wyznaczył mu obrońcę z urzędu gdyż wszyscy lokalni prawnicy z Izby Adwokackiej w Chanii odmówili przyjęcia takiej funkcji.

Lokalna prokuratura apeluje o kontakt do wszystkich mieszkańców oraz osób, które przebywały w tym rejonie Krety i były świadkiem podobnych wydarzeń. Wszelkie informacje można przekazywać telefonicznie na grecki numer kontaktowy 28210-25802. Służby zapewniają całkowitą anonimowość. Prokurator zajmujący się tą sprawą podjął również decyzję o upublicznieniu wizerunku i wszystkich danych osoby oskarżonej o zabójstwo Suzanne Eaton (szczegółowe informacje na ten temat dostępne są między innymi na tej stronie:
https://www.neakriti.gr/article/kriti/1551328/aytos-einai-27xronos-dolofonos-tis-souzan/

Gosia i Piotrek,  data_2019-07-18 19:47:13 2019-07-18 19:47:13
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Zofia Sokołowska
Zofia Sokołowska
2019-07-19 05:12:14

Szok.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156344361712551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Adam Wyspiański : Czy szybkie testy antygenowe wykonywane na lotnisku we Wrocławiu będą respektowane przez Grecję w Chanii???? Czy ktoś w najbliższym czasie będzie leciał z Wrocławia do Chanii i będzie wykonywał taki test antygenowy.. Proszę o informację.. Ja lecę 28 czerwca.. Nie wiem czy robić test w laboratorium na mieście, czy na lotnisku, i czy on będzie uznany w Grecji...
Czyli szczepienie , pcr lub antygenowy ? Te antygenowe się na lotnisku robi czy jak to wygląda ?
12 lat skończone czy 12 lat kalendarzowe?
a ja już zgłupiałam totalnie na stronie tui najpierw podali, że rapid test na 48h, teraz , że na 24h przed. czyli dziecko 8 letnie oficjalnie nie musi mieć testu przed lotem do GR?
A test z biedronki ??? ;-p
Chorwacja, Cypr i teraz Hiszpania dopuszczają dla m.in. Polski wjazd bez żadnych testów a Grecy ... wprowadzają możliwość wjazdu z testem antygenowym
Mialam okazje zobaczyc z pokladu promu, wracajac z wawozu Samaria !
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera