Finał głośnej sprawy zaginiecia i zabójstwa Suzanne Eaton na Krecie

Od kilku tygodni mieszkańcy Krety żyli tematem zaginięcia znanej amerykańskiej biolog molekularny Suzanne Eaton. W jej poszukiwania zaangażowane zostały nie tylko wszelkiego rodzaju służby mundurowe, ale również duża ilość cywilnych ochotników, którzy zgłosili chęć pomocy w prowadzeniu tej akcji. Przez kilka dni wszelkie ślady jej obecności wypatrywane były również z wykorzystaniem wszelkich nowinek technologicznych. Do poszukiwania użyte zostały drony oraz samolot wyposażony w specjalistyczne kamery.

Searching for SuzanneW trakcie poszukiwań oferowana była nagroda za pomoc w zlokalizowaniu amerykańskiej biolog
W internecie prowadzone były również zbiórki pieniężne wspomagające akcje poszukiwawczą

Suzanne Eaton przyleciała na Kretę na konferencję naukową organizowaną przez Ortodoksyjną Akademię Prawosławną. Była to już jej kolejna tego typu wizyta na wyspie. Amerykańska naukowiec była osobą bardzo aktywną fizycznie dbającą o swoją formę. Ostatni raz była widziana 2 lipca kiedy opuszczała hotel wychodząc na swój poranny trening biegowy. Wedle świadków wyglądała ona na całkowicie zdrową oraz była w bardzo dobrym humorze.

W trakcie prowadzenia akcji ratunkowo-poszukiwawczej w lokalnych mediach publikowane były różnego rodzaju przypuszczenia na temat przyczyn zaginięcia amerykańskiej biolog. Wśród nich pojawiały się np. tak absurdalne jak to, że została ona zabita na zlecenie koncernów farmaceutycznych. Spekulowano również, że kobieta mogła zasłabnąć w mniej dostępnym rejonie wyspy lub doznała jakiejś kontuzji uniemożliwiającej jej samodzielne poruszanie się. W okolicy Kolimbari sprawdzane były wszystkie mniej dostępne miejsca, co do których pojawiało się domniemanie, że mogły stanowić schronienie dla rannej Suzanne Eaton.

Wszelkie spekulacje na ten temat ucięła dopiero wiadomość, jaka pojawiła się w mediach w ubiegłym tygodniu 9 lipca. Lokalne władze poinformowały wtedy prasę, że w związku z odnalezieniem zwłok zaginionej kobiety akcja poszukiwawcza zostaje zakończona. W lokalnych mediach bardzo szybko pojawiła się także informacja o tym, że ze względu na odnalezione ślady sprawa ta będzie najprawdopodobniej wymagała przeprowadzenia śledztwa kryminalnego. Założenie to zostało potwierdzone wynikami sekcji zwłok, w których lekarz medycyny sądowej jako przyczynę śmierci Suzanne Eaton wpisał uduszenie. Rodzina kobiety mimo głosów oraz propozycji aby w śledztwie uczestniczyły także amerykańskie służby stała zdecydowanie po stronie tego aby całe dochodzenie było prowadzone przez grecką policję.

Dzięki pomocy dwóch lokalnych mieszkańców ciało Suzanne Eaton odkryte zostało w jednym z poniemieckich tuneli, który znajduje się w okolicy wioski Pirgos. Choć ta niewielka miejscowość znajduje się tuż obok popularnych kurortów wypoczynkowych takich jak, Platanias, Gerani czy też Maleme, to jednak śledczy dosyć szybko odrzucili możliwość, aby w zabójstwie amerykańskiej biolog brały udział osoby spoza Krety. W szczególności wykluczeni zostali przypadkowi turyści wypoczywający w tym rejonie wyspy. Miejsce ukrycia zwłok było na tyle specyficzne i trudno dostępne, że mało prawdopodobne wydawało się aby informacje o jego istnieniu posiadały osoby czasowo przebywające w tym rejonie wyspy.

Badając ślady z miejsca ukrycia zwłok oraz korzystając z różnego rodzaju poszlak, śledczy relatywnie szybko zawęzili grono osób podejrzanych o tę zbrodnie. W dniu wczorajszym w wielu lokalnych mediach pojawiła się wiadomość, że policja aresztowała 27-letniego Kreteńczyka podejrzanego o dokonanie tego okropnego czynu. Wedle informacji przekazanych przez policję wiadomo także, że w toku prowadzonego przesłuchania przyznał się on do popełnienia zarzucanych mu czynów. Na razie jego wyjaśnienia co do motywów, które kierowały nim do popełniania zbrodni są bardzo niejasne. Podobno w pierwszej chwili swój czyn tłumaczył kuriozalnie tym, że zirytował go widok kobiety uprawiającej sport.

Śledczy przypuszczają jednak, że napaść ta przede wszystkim mogła mieć podłoże seksualne, a sam dobór ofiary mógł być zupełnie przypadkowy. Wedle szokujących informacji przekazanych przez policję na miejscu Suzanne Eaton mogła się znaleźć każda inna kobieta przebywająca w tym rejonie. Dalsza część śledztwa będzie najprawdopodobniej skupiać się w tym kierunku. 

Dzięki najnowszym zeznaniom oskarżonego wiadomo również, że kobieta została napadnięta w rejonie południowej części półwyspu Rodopou, kiedy biegała po jednej z tamtejszych dróg. Miejsce, w którym zaatakował sprawca, było oddalone o niespełna kilometr od Ortodoksyjnego Prawosławnego Uniwersytetu oraz klasztoru Gonia Odigitria.

Klaszor Gonia Odigitria
Miejsce ataku było oddalone o około 1km od prawosławnego klasztoru Gonia Odigitria

Detektywi intensywnie pracujący nad tą sprawą potwierdzają, że już w chwili obecnej posiadają szereg śladów i poszlak, które stanowią silne dowody obciążające młodego Kreteńczyka. Na podstawie analizy zapisu danych zarejestrowanych przez maszty sieci telefonicznej potwierdzona została między innymi jego obecność w miejscu, gdzie zostało ukryte ciało amerykańskiej biolog. Cyfrowe ślady pozostawione przez komórkę sprawcy to nie jedyne dowody działające na jego niekorzyść. Dzięki zapisom kamer monitoringu wiadomo również, że w czasie zbrodni poruszał się on w tym rejonie swoim samochodem. W okolicy poniemieckich tuneli zostały zabezpieczone również ślady opon zgodne z tymi jakie zamontowane są w jego pojeździe. Śledczy twierdzą również, że przy ciele amerykańskiej naukowiec znaleziony został również osobisty przedmiot mordercy.

Elementem działającym bardzo na niekorzyść oskarżonego jest również to, że jest on osobą, która wykazuje się bardzo dużą wiedzą na temat miejsc podobnych do tych, gdzie ukryte zostały zwłoki Suzanne Eaton. Co więcej informacjami na temat różnego rodzaju kreteńskich tuneli i jaskiń dzielił się on również na swoim kanale na youtube.

Oczywiście w chwili obecnej potwierdzenie faktu winy oskarżonego Kreteńczyka wymaga dalszej pracy śledczych oraz przede wszystkim przeprowadzenia pełnej rozprawy sądowej. Chociaż lokalna społeczność jest w dalszym ciągu zszokowana morderstwem Suzanne Eaton, to jednak aresztowanie to z pewnością uspokoi część mieszkańców zaniepokojonych swoim bezpieczeństwem. Podziękowania należą się także greckim detektywom, którzy wykazali się dużą sprawnością oraz profesjonalizmem swojej pracy.

Gosia i Piotrek,  data_2019-07-16 20:10:59 2019-07-16 20:10:59
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Dana Gołowacz
Dana Gołowacz
2019-07-16 18:39:26

Biedna kobieta...

 Zofia Sokołowska
Zofia Sokołowska
2019-07-18 08:08:06

Tragedia. Ta sprawa podwaza moje wrazenie nt Krety. Uwazalam ze to miejsce bezpieczniejsze niz Polska. Czulam sie tam cudownie a jezdze co roku. Motyw sprawcy...jakby wziety z islamskiego kraju..

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2019-07-18 12:11:55

Przestępstwa takie jak gwałty i zabójstwa zdarzały się, zdarzają się i będą się zdarzać praktycznie wszędzie. Niezależnie od położenia geograficznego oraz od religii dominującej w danym miejscu. Jest to część mrocznego oblicza ludzkiej społeczności. Pamiętaj, że tego typu obrzydliwe kreatury zdarzają się praktycznie w każdej większej grupie ludzi, niezależnie od przynależności do warstwy społecznej, wykonywanego zawodu czy też narodowości. Kreta wciąż pozostaje bezpiecznym miejsce w którym ryzyko bycia ofiara typowych przestępstw jest niższe niż w przypadku innych rejonów Europy i Świata.
Dziś wieczorem opublikujemy kolejne informacje w tej bulwersującej sprawie. Grecka policja bardzo skrupulatnie bada to przestępstwo i dochodzi do kolejnych szokujących faktów.

 Zofia Sokołowska
Zofia Sokołowska
2019-07-18 12:14:10

Wiem ale to załamujące.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156339849032551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Adam Wyspiański : Czy szybkie testy antygenowe wykonywane na lotnisku we Wrocławiu będą respektowane przez Grecję w Chanii???? Czy ktoś w najbliższym czasie będzie leciał z Wrocławia do Chanii i będzie wykonywał taki test antygenowy.. Proszę o informację.. Ja lecę 28 czerwca.. Nie wiem czy robić test w laboratorium na mieście, czy na lotnisku, i czy on będzie uznany w Grecji...
Czyli szczepienie , pcr lub antygenowy ? Te antygenowe się na lotnisku robi czy jak to wygląda ?
12 lat skończone czy 12 lat kalendarzowe?
a ja już zgłupiałam totalnie na stronie tui najpierw podali, że rapid test na 48h, teraz , że na 24h przed. czyli dziecko 8 letnie oficjalnie nie musi mieć testu przed lotem do GR?
A test z biedronki ??? ;-p
Chorwacja, Cypr i teraz Hiszpania dopuszczają dla m.in. Polski wjazd bez żadnych testów a Grecy ... wprowadzają możliwość wjazdu z testem antygenowym
Mialam okazje zobaczyc z pokladu promu, wracajac z wawozu Samaria !
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera