Kreta dla aktywnych, czyli Zaros Trail Race 2019

Szczyt sezonu turystycznego to okres, który na Krecie nie obfituje w zbyt dużą ilość propozycji ogólnodostępnych imprez sportowych, w których można uczestniczyć osobiście. Są jednak wyjątki od reguły tego ogólnego wakacyjnego lenistwa. Jako dobry przykład możemy podać imprezę biegową Zaros Trail Race, która odbędzie się 4 sierpnia w miejscowości Zaros. Jeśli jesteście zainteresowani uczestnictwem w tym biegu to warto zauważyć, że rejestracja jest już otwarta.

Wąwóz Rouvas

W ramach tego biegu zawodnicy pokonają łącznie 13 km dosyć wymagającego górskiego szlaku. Start odbędzie się w miejscowości Zaros skąd zawodnicy pobiegną w kierunku wąwozu Św. Mikołaja. Następnie po pokonaniu całego szlaku poprowadzonego przez to miejsce dobiegną do malowniczego lasu Rouvas. W miejscu tym zawodnicy rozpoczną powrotny bieg, aż do mety znajdującej się nad słynnym jeziorem Votomo.

Trasa ta charakteryzuje się przewyższeniem wynoszącym około 750m. Najbardziej strome odcinki wznoszą się pod kątem przekraczającym 30%. Szczegółowy przebieg trasy znajdziecie bezpośrednio na stronie organizatora. Poniżej natomiast możecie zobaczyć jej profil.

Profil trasy biegu Zaros Trail Race 2019

Rejestracja na bieg możliwa jest za pośrednictwem formularza stworzonego w dokumentach google. Na szczęście organizatorzy przygotowali wersję dwujęzyczną: grecką i angielską, więc nie ma konieczności posiłkowania się translatorem. Uwaga limit uczestników jest dosyć ograniczony i wynosi zaledwie 150 osób. Link do nowego zgłoszenia znajdziecie poniżej:
https://docs.google.com/forms/

Koszt uczestnictwa uzależniony jest od terminu zgłoszenia. Do 19 lipca opłata wynosi 10€, natomiast po tym dniu kwota jest większa o kolejne 2€. Opłata za start wnoszona może być za pomocą przelewu bankowego na numer konta podany na stronie organizatora. W ramach pakietu otrzymacie numer startowy, pamiątkowy prezent, a po przekroczeniu mety pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny w postaci jednego z dań tradycyjnej kuchni greckiej.

Szkoda, że tegoroczna edycja nie zbiegła się z naszym pobytem na Krecie. Mamy nadzieje, że może kiedyś uda nam się zgrać te terminy :)

Piotrek,  data_2019-06-04 19:50:21 2019-06-04 19:50:21
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156301998852551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Zdala jestem od myślenia katastroficznego ale coś mi intuicja podpowiada ze znając „inwestowanie” Greków wszystkie pieniądze od turystów pójdą w prywatne kieszenie a nie ochronę tych pięknych miejsc, a kiedy już dojdzie do ich zniszczenia przez ludzka stopę, to postawią tam wielkie hotele z prywatna plaza, bo tylko to zostanie.
jeszcze niech za powietrze zaczną naliczać, za chlor w basenie, sól w morzu, opłatę za sterylne all inclusive etc. Grecji już i tak nie ma od dawna, mogą stawać na uszach i tak się nie dorobią Greki zapyziałe
Dobry pomysł, ale jak z tym pójdzie jakieś udogodnienia typu ubikacja z prawdziwego zdarzenia itp
gość dodekanezowiec: Ale można wejść bokiem, do czego zachęcił pan sprzedający bilety... Bo już limit osób się wyczerpał.  
Aby wejsc na Wulkan Teide wymyslono inne rozwiazanie. Czyli koniecznosc uzyskania zezwolenia na wstep, ale bezplatnie. Zezwolenie wymagane jest tylko w godzinach pracy straznikow czyli CHYBA od 9:00 do 18:00, w innych godzinach mozna wchodzic bez
Komercja komercja komercja ... dlatego kreta to nie moja bajka ... choć w tym roku chciałam się do niej przekonać... niestety na tle innych greckich wysp wypadła słaboooooo
Dobrze ze poznałam te miejsca kiedy była tam garstka ludzi a rano tylko ja :)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera