Kreta dla aktywnych, czyli Zaros Trail Race 2019

Szczyt sezonu turystycznego to okres, który na Krecie nie obfituje w zbyt dużą ilość propozycji ogólnodostępnych imprez sportowych, w których można uczestniczyć osobiście. Są jednak wyjątki od reguły tego ogólnego wakacyjnego lenistwa. Jako dobry przykład możemy podać imprezę biegową Zaros Trail Race, która odbędzie się 4 sierpnia w miejscowości Zaros. Jeśli jesteście zainteresowani uczestnictwem w tym biegu to warto zauważyć, że rejestracja jest już otwarta.

Wąwóz Rouvas

W ramach tego biegu zawodnicy pokonają łącznie 13 km dosyć wymagającego górskiego szlaku. Start odbędzie się w miejscowości Zaros skąd zawodnicy pobiegną w kierunku wąwozu Św. Mikołaja. Następnie po pokonaniu całego szlaku poprowadzonego przez to miejsce dobiegną do malowniczego lasu Rouvas. W miejscu tym zawodnicy rozpoczną powrotny bieg, aż do mety znajdującej się nad słynnym jeziorem Votomo.

Trasa ta charakteryzuje się przewyższeniem wynoszącym około 750m. Najbardziej strome odcinki wznoszą się pod kątem przekraczającym 30%. Szczegółowy przebieg trasy znajdziecie bezpośrednio na stronie organizatora. Poniżej natomiast możecie zobaczyć jej profil.

Profil trasy biegu Zaros Trail Race 2019

Rejestracja na bieg możliwa jest za pośrednictwem formularza stworzonego w dokumentach google. Na szczęście organizatorzy przygotowali wersję dwujęzyczną: grecką i angielską, więc nie ma konieczności posiłkowania się translatorem. Uwaga limit uczestników jest dosyć ograniczony i wynosi zaledwie 150 osób. Link do nowego zgłoszenia znajdziecie poniżej:
https://docs.google.com/forms/

Koszt uczestnictwa uzależniony jest od terminu zgłoszenia. Do 19 lipca opłata wynosi 10€, natomiast po tym dniu kwota jest większa o kolejne 2€. Opłata za start wnoszona może być za pomocą przelewu bankowego na numer konta podany na stronie organizatora. W ramach pakietu otrzymacie numer startowy, pamiątkowy prezent, a po przekroczeniu mety pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny w postaci jednego z dań tradycyjnej kuchni greckiej.

Szkoda, że tegoroczna edycja nie zbiegła się z naszym pobytem na Krecie. Mamy nadzieje, że może kiedyś uda nam się zgrać te terminy :)

Piotrek,  data_2019-06-04 19:50:21 2019-06-04 19:50:21
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156301998852551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Byłam
Gosia | crete.pl : Cześć, tak Samaria jest czynna codziennie. Wyjątkiem są sytuacje gdy z powodu wysokiego zagrożenia pożarem lub ulewnymi deszczami wąwóz może być czasowo wyłączony. Bilety na prom można kupić w kasie w Agia Roumeli. Na pewno na nią trafisz, a jeśli nie to zapytaj w pierwszym lepszym sklepie czy tawernie.
Powinno zostać tak jak jest. Nie można wszystkiego skomercjalizować. Zwłaszcza miejsc o takiej historii.
Magiczne miejsce ♥️
gość Agata: Dzień dobry, bardzo dziękuje za świetny artykuł. Mam jednak 2 pytania: czy wąwóz jest czynny codziennie w wakacje ? Gdzie możemy kupić bilety na prom ?   
Piotrek | www.crete.pl : Ale ten remont nie będzie trwał pół roku. Jestem nawet skłonny napisać, że będzie trwał więcej niż rok. Zresztą to co widzisz to właśnie efekty rozpoczęcia prac w zimie.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera