Niedokończona inwestycja na płaskowyżu Nida

Dziś w dalszym ciągu pozostajemy w tematyce powiązanej z górskimi rejonami Krety. Tym razem jednak news będzie dotyczył masywu Psiloritis, a dokładnie płaskowyżu Nida. Jeśli kiedykolwiek byliście w tej części Krety lub też zwiedzaliście jaskinię Idi to na pewno zwróciliście uwagę na duży ośrodek wypoczynkowy, którego budowa nigdy nie została ukończona. Wedle umowy podpisanej w ostatnich dniach, sytuacja ta ma ulec zmianie na przestrzeni kolejnych lat.

Tawerna na Nidzie

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Projekt, którego wartość szacowana jest na około 1,2 mln, obejmować będzie adaptację szkieletu budynku, dostosowanie go do obecnych wymagań oraz wykonanie kompleksowego wykończenie zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. W ramach budżetu uporządkowany ma być również zewnętrzny teren. Wedle wstępnego harmonogramu, już za dwa lata pensjonat ten ma być gotowy do przyjmowania pierwszych gości. Oczywiście (znając tempo Greków) względem tych deklaracji warto wziąć poprawkę na ewentualne opóźnienia.

Nowe możliwości

Pani Elena Kountouras minister turystyki w obecnym greckim rządzie, podkreślała że podpisanie tej umowy finalizuje etap żmudnych i długotrwałych rozmów prowadzonych z obecnym koncesjonariuszem obejmującym zarząd nad tym miejscem. Wyraziła ona również nadzieję, że to początek ambitnego projektu, który wyznaczy nowe możliwości rozwoju turystyki dla rejonu Psiloritis.

Warto podkreślić, że miejsce to ma stanowić nie tylko bazę noclegową dla turystów, ale tworzyć również swoiste centrum informacji o regionie oraz o jego historii. Jednym z głównych celów ma być również popularyzacja pieszej turystyki, w tym również szlakiem E4 przebiegającym właśnie przez ten rejon.

Osobiście bardzo interesuje nas efekt tych prac. Od pierwszego wyjazdu na Kretę, ta niedokończona inwestycja budziła naszą ciekawość. Mamy jednak nadzieję, że opisywana przez nas tawerna działająca pod prostą nazwą TABEPNA, która znajduje w sąsiadującym budynku nie zaprzestanie swojej działalności, gdyż oferuje ona smakowite domowe jedzenie.

TABEPNA - smak zielonej Nidy

Zapisz

Zapisz

Piotrek,  data_2016-07-29 18:48:51 2016-07-29 18:48:51
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 gość}
gość PiotrWie
2016-07-29 21:10:19

Ciekawe czy nadal planują tam też ośrodek narciarski - przed laty były takie plany, o czym do dziś ( a może już nie, ja widziałem to ostatnio we wrześniu zeszłego roku) świadczy drogowskaz w Zonianie - kierujący do " Ski Resort Nida"

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10153766852192551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Przy takich ruchawkach pogodowych trzeba się cieszyć z tej turystyki, która była w maju. Ciekawe, ilu turystów ten maj wystraszy w czerwcu
Calypso
Calypso
Byłam i pyszny miód kupiłam
Byłam w Chanii, pysznosci
Niestety połowa straganów to szmaty i śmiecie jak w każdym polskim targowisku. A wieśniacy oszukują i windują ceny. Byłem 2 razy na placu w Retymno i jest coraz gorzej. Nie wiem jak teraz ale większość kupujących to były tłuste i chamskie Rosjanki. Bez euforii zatem
Ambasadorki Piękna: Za każdym razem jak jesteśmy na Krecie odwiedzamy Laiki i zawsze wychodzimy z pelnymi siatkami owoców i warzyw
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera