Droga do Elafonisi (zachodnim wybrzeżem Krety)

Elafonisi to niewielka wyspa położona na południowo-zachodnim krańcu Krety. Różowy piasek i spora płytka laguna z ciepłą wodą przyciąga tu w wakacyjnym okresie masę turystów. Od strony Kissamos najpopularniejszymi drogami dojazdu na tę plażę jest droga przez wąwóz Topolia oraz droga wzdłuż zachodniego krańca Krety. Poniższy film prezentuje tę drugą drogę. Wiele osób uważa ją za koszmarną, no cóż przekonajcie się o tym sami. Miejscami jest ona dosyć wąska, ale osobiście widziałem na Krecie dużo straszniejsze drogi, szczególnie w górskich rejonach.

Data publikacji:
Data modyfikacji:
Średnia: 4.44
Liczba ocen: 17
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 4.44 na 5 (0) liczba ocen 17
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Marek S}
Marek S
2014-01-10 13:45:40

miało być HA a jets podwójne ELAFONESE :-)

pozdrawiam

Marek

PS.

Bardzo dobra stronka .

Brakuje mi karty / podstrony do kontaktów osób chcących wybrać się na wspólne wyprawy

np.  TOWARZYSZ PODRÓŻY POSZUKIWANY

lub

WSPÓLNE PODRÓŻOWANIE

 gość}
gość Marcin
2015-04-03 16:24:13

balos / elafonisi

Witam. Czy ma Pan może jakieś współrzędne na elafonisi i balos? lece w przyszłym tyg.

P.S wesołych świąt wielkanocnych!

super stronka !

pozdrawiam

Marcin

Piotrek | www.crete.pl
Piotrek | www.crete.pl
2015-04-04 20:15:08

Niestety

Niestety nie dysponujemy współrzędnymi, jednak możemy Cię zapewnić, że droga jest relatywnie prosta i raczej ciężko się zgubić. Rozumiem, że ta potrzeba to względem użytkowania nawigacji? Jeśli tak to z własnego doświadczenia muszę przyznać, że urządzenia te nie zawsze dobrze radzą sobie z wyznaczaniem tras w obrębie kreteńskich dróg. Czasami drogi klasyfikowane jako przejezdne dla samochodu, były zdecydowanie za wąskie. Osobiście preferuje hybrydową formę podróżowania po Krecie, czyli nawigacja + mapa. Samodzielnie wyznaczam trasę a nawigacji używam jako narzędzie do potwierdzenia bieżącej pozycji :).

PS.
Dziękujemy za życzenia. Tobie również życzę wesołych Świat Wielkanocnych.

Fajnie, że nasza strona podoba się Tobie. Oczywiście gorąco zachęcamy do dalszego korzystania :)

Pozdrawiam

 gość}
gość Robokow
2019-05-19 21:00:23

zachdnim wybrzeżem do Elafonisi

Witam serdecznie,

Wkrótce jadę po raz drugi na Kretę i zamierzam udać się na południe autem z Meleme, przez Kissamos, Sfinari, Livadi, Ubini Beach, Ayios Padleimon do Elafonisi. Co sądzicie o tej trasie - jest możliwa do pokonania autem typu np. Fiat Doblo? Zwłaszcza po niedawnych powodziach. Trudno z satelity wywnioskować, czy to drogi utwardzone, czy szutry. Google podpowiadają inną trasę, bardziej w głębi lądu, ale nie na tym mi zależy. Będę wdzięczny za wskazówki.

Robert

 gość}
gość PiotrWie
2019-05-20 10:57:45

Jako człowiek niedzisiejszy skorzystałem z mapy papierowej - Crete 401 wydawnictwa Road. Odcinek pomiędzy Livadią a Agios Pantaleimon jest oznaczony jako "main dirt road" - więc przy spokojnej jeździe powinien być do przejechania zwykłym samochodem. Pozostałe sa asfaltowe.

Piotrek | www.crete.pl
Piotrek | www.crete.pl
2019-05-20 11:09:43

Tak jak pisał Piotr myślę, że droga ta nie powinna być jakoś szczególnie trudna do przejechania. Faktycznie patrząc na zdjęcia satelitarne ciężko jest ocenić rodzaj nawierzchni, ale wydaje mi się, że w znacznej części będzie to asfalt. Widać to między innymi na zdjęciach wrzuconych przez innych użytkowników:
https://goo.gl/maps/TxYT3oSco7Ky6Y797

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz

Inne strony tej kategorii

Lądowanie na lotnisku im. Ioannis Daskalogiannis w Chanii

Lądowanie na lotnisku im. Ioannis Daskalogiannis w Chanii

W nawiązaniu do opublikowanego niedawno opisu lotniska w Chanii dziś przedstawiamy Wam film prezentujący lądowanie na lotnisku im. Ioannis Daskalogiannis. Warto przypomnieć sobie jak większość z nas witała się z Kretą tym bardziej, że sezon urlopowy ma się już ku końcowi, a dla części osób wakacje to odległe wspomnienia.

Start z lotniska w Chanii

Start z lotniska w Chanii

O ile przylot na Kretę to jeden z najprzyjemniejszych momentów wakacji to zdecydowanie ciężko powiedzieć to samo o odlocie. Ten moment wyznacza definitywny koniec wakacji oraz pożegnanie z Kretą. Dziś właśnie chcielibyśmy zaprezentować Wam krótki film z naszego tegorocznego startu z lotniska im. Ioannisa Daskalogiannisa. W dalszej części filmu widoczne są ujęcia półwyspu Akrotiri oraz Chanii.

Film z wioski Kritsa

Film z wioski Kritsa

Kritsa to jedna z najstarszych i najbardziej uroczych wsi położonych na Krecie. Dziś zapraszamy Was na nasz filmowy spacer po zaułkach tej miejscowości.

Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Gosia | crete.pl : Tak, niestety wiemy o tym. Planujemy artykuł o tej podwyżce.
gość Ceny: Wakacje w Grecji od 2024 roku będą droższe. Winne temu są wyższe podatki za pobyt w hotelu. Opłaty szczególnie mocno zabolą gości, którzy wybiorą nocleg w 5-gwiazdkowym obiekcie. Dlaczego władze podjęły decyzję o zwiększeniu opłat dla turystów? Odpowiedź na to pytanie związana jest z kataklizmami, które nawiedziły Grecję w tym sezonie. (...)
gość PiotrWie: PS. Dodekanez to kilkanaście wysp, nie tylko Rodos i Kos.
gość PiotrWie : Na Balos, Elafonisi czy Vai jeżdżą obecnie ci, którzy lubią plaże zastawione łóżkami, z barami z agresywną muzyką i tłumem ludzi, na Majorkę czy Fuerteventurę też . Na Krecie jak się chce poszukać to można jeszcze znaleźć plaże puste, bez infrastruktury i ryczących skuterów wodnych o co trudno np na Majorce. (...)
Gosia | crete.pl : Nie tylko o plaże chodzi, raczej o całokształt. Kwestia gustu? Może. Co tam komu w duszy gra.
gość dodekanezowiec: @ zaryzykujemy nawet twierdzenie, że nie ma tak pięknego drugiego kraju.treść pochodzi z: http://www.crete.plwww.CRETE.pl Jeśli chodzi o piękne plaże, to na Majorce, Fuerteventurze, Cyprze, Sardynii czy Kos bez problemu znajdzie się hotel i miasteczko z piękną zjawiskową piaszczystą plażą. Na Krecie trzeba specjalnie jechac na Elafonissi, Balos, Vai.    (...)
Zobaczę za parę dni i ciekawa jestem czy mnie też tak zauroczy...
Gosia | crete.pl : Patrycja, ale nie zawsze były linki, których można się trzymać. Zauważ że komentujesz artykuł sprzed trzech lat. Wówczas nie było żadnych zabezpieczeń, a wypadków (w tym bardzo poważnych) całe mnóstwo. Świetnie że w końcu ktoś pomyślał i pojawiły się jakiekolwiek ułatwienia, bo niejeden wracał z tej plaży z nogą w gipsie, ze szwami, a i bywało że w trumnie.
Chłopak był niepełnosprawny i kursował w celu uzyskania renty.Komentarze z piwkiem są kiepskie.Jak są w ruchu turbiny to nawet delfin nie ma szans przeżycia w tym miejscu!To był człowiek...nawet jakby sam wpadł to nie udzielono mu pomocy.Popychnieto go,więc co tu dalej komentować?
gość PiotrWie : Przez długi czas nie było żadnych linek ani znaków. Po serii mniej lub bardziej niebezpiecznych wypadków ktoś powiesił linki. Zamiast krytykować trzeba było napisać zgodnie z prawdą że wreszcie powiesili linki i szlak przestał być niebezpieczny.
https://pomagam.pl/drogadosamodzielnosci
i was there during august .... good value for your holyday money !
gość PiotrWie : Teraz jesteśmy na Siros, w następny wtorek płyniemy na Serifos. Do chodzenia polecam Sifnos, do chodzenia i kąpieli Donoussę i Kimolos, MacOS też nam się podobała - trochę więcej ludzi, ale plaże ładne i jest gdzie pochodzić - tylko trochę słabo znakowane trasy. Miłość też ma ładne plaże - ale trasy do chodzenia praktycznie nie istnieją. (...)
Nawet gdyby chciał na gapę , kimkolwiek by był , tak nie postępuje człowiek , tylko bestia
Gosia | crete.pl : Piotrze, która wyspa tym razem? Co polecasz z Cyklad?
gość PiotrWie: My właśnie jesteśmy trzeci raz , ponownie na Cykladach i znowu ponad trzy tygodnie
gość dodekanezowiec: Hiszpania droga (za dziecko dużo sobie życzą), Riwiera Turecka tańsza ale nie tak ładna jak Turcja Egejska (ta ostatnia nie jest juz tańsza od Grecji), do Egiptu czy Albanii nie ciągnie, Włochy drogie i hotele na odludziach.  
gość Patrycja: Weszliśmy i zeszliśmy z 5 letni dzieckiem bez żadnych problemów. Trzeba iść powoli i rozważnie. Są linki, których można się trzymać. Takie negatywne komentarze odstraszają turystów - może i dobrze, bo jest ich tam mało. Miejsce cudowne! Trzeba tam być i nie bać się zejścia. Polecam 
Grecja najlepsza
DZIKUSY… wystarczy popatrzec jak żyją .. syf brud i zacofanie.
Jaka dziwna sprawa? Pasażer na gapę w wbiega na zamykająca się furtę rufową. Nie wiadomo kim jest. Może uchodźca, może terrorysta, może spóźnialski. Marynarze bronią się przed intruzem. Intruz robi to na własną odpowiedzialność. Na własne życzenie umiera. Tyle.
Było widać mnóstwo turystów z Polski na każdym zakręcie i w każdej tawernie. Grecja jest poprostu piękna. Będę tam wracał nie raz. Ludzie są wyluzowani mimo drożyzny mają luźne podejście do życia. Najchętniej bym się tam przeprowadził.
Co roku to lepiej
Cholera, podbuduję im statystyki, bo wybieram się po raz drugi w tym sezonie ;)
Nie zadzierać z matrosami.
Parklot

Ciekawe miejsca na Krecie

CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera