Crete tourist guide

The best Polish website dedicated to the Greek island Crete and to a small extent of continental Greece. You will find useful information related to visiting Crete that goes beyond the offer of optional tours. On the website you will also find descriptions of the most interesting places that we visited by visiting this largest Greek island. The content complements the current news, photographs and recipes of Greek cuisine.

Promotional video and message of the Crete region for the new tourist season

data_2024-03-26 19:47:03 2024-03-26 19:47:03

Guided by the main message " Crete, feel the authenticity ", the region of Crete is preparing a campaign to encourage potential visitors to discover everything that makes up the unique tourism experience of this island. " Crete is opening its heart and is ready for another year to welcome and host millions of foreign guests in a unique and authentic way. In 2024, visitors to our island will feel authenticity ," said Stavros Arnautakis, Regional Governor of Crete.

One of the components of the new campaign is a promotional video directed by Thodoris Papadoulakis, who has won 70 international awards for various films. Papadoulakis is also the founder of the Indigo View company, which has repeatedly carried out campaigns promoting Crete. We invite you to watch Papadoulakis' latest production, because it contains a foretaste of holidays in Crete. While watching this film, you will certainly recognize at least some of the places where the shots were taken.

Gosia,  data_2024-03-26 19:47:03 2024-03-26 19:47:03
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
see other news from this month »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 gość}
gość dodekanezowiec
2024-03-27 08:26:33

„Kreta, poczuj autentyczność” - określenie w sam raz

Moim zdaniem - gdyby porównywać Grecję, Hiszpanię i południowe Włochy to:

1. W kategorii autentyczność: Włochy (np. Kalabria, Sycylia) - 9/10, Grecja - 8/10, Hiszpania - 3/10

2. W kategorii "frontem do potrzeb turysty": Hiszpania - 9/10, Grecja - 7 i pół/10, Włochy - 4/10. 

Hiszpania to jakość hoteli, świetna infrastruktura, ale i taka "macdonaldyzacja turystyki" + blokowiska. Znowuż południowe Włochy są najbardziej autentyczne (np. kuchnia włoska w hotelu), ale często hotel na odludziu, kiepska komunikacja (np. autobusowa ale i językowa :), kraj raczej dla tubylców bo Włochy mają duży rynek wewnętrzny a turysta się musi do wszystkiego dostosować. 

Uważam że Grecja jest świetnym kompromisem między tymi 2 skrajnościami (np. blokowiska Benidorm i wsiowa Kalabria) i dobrze jej to wychodzi. Dodatkowy plus za ceny i najdłuższy okres pewnej pogody (bo Sycylia czy Majorka np.we wrześniu nie mają tak pewnej pogody jak wyspy greckie). 

           

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/805771928263740

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie : Nam się podoba - może znowu da się jeździć na Kretę. Miłośników leżaków zapraszamy z powrotem na północne wybrzeże.
Bardzo się cieszę. Mnie to odpowiada, bo nie znoszę głośnej muzyki na plaży i coraz trudniej było znaleźć miejsce bez leżaków. Jak ktoś chce leżaki to zapewne znajdzie odpowiednie miejsce.
W Falasarnie byłam ostatnio jakieś 2-3 lata temu. Leżak na leżaku, głośna muzyka z baru, co najmniej dwa kłady, kursujące tam i z powrotem co kilka minut, generujace niesamowity hałas i smród.... a pamiętam jeszcze czasy, jak można było na tej plaży rozłożyć się z kocykiem w ciszy i spokoju, eh... no cóż może i szkoda miejsc pracy, ale ludzie wszystko potrafią zniszczyć i nie znają umiaru jeśli chodzi o kasę, ... (...)
Bardzo dobrze. Jak ktoś nie chce wypożyczać leżaka, to miejsca musi szukać na drugim końcu wyspy i w najbrzydszej okolicy.
Małe sprostowanie. Określenie "Fałszywe plaże" jest błędne. Chodzi tu o "Niezadeptane plaże" (gr. Απάτητες παραλίες) ;)
To znaczy, że z Falasarny znikną baldachimy do leżenia? Trochę rewolucja.
Szkoda. Ale wiadomo, gdzie człowiek tam szkody. Na szczęście miałem przyjemność plażować na wyspie. Jest mega pięknie. Plaże zwłaszcza Golden beach zostaje na zawsze w pamięci.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera