Crete tourist guide

The best Polish website dedicated to the Greek island Crete and to a small extent of continental Greece. You will find useful information related to visiting Crete that goes beyond the offer of optional tours. On the website you will also find descriptions of the most interesting places that we visited by visiting this largest Greek island. The content complements the current news, photographs and recipes of Greek cuisine.

The reaction of some countries to the increase in the incidence in Greece

data_2020-08-20 20:51:02 2020-08-20 20:51:02

Greece has long been perceived as a "safe" country in the context of holiday travel this year. For a long time, the daily number of new confirmed cases was very low. In the period from April 22 to July 27, the number of new cases did not exceed 60 people, and the most frequently confirmed cases were several cases a day. In the context of what was happening in other countries of southern Europe, these results gave great hope that Greece would go through the epidemic in a very gentle way. However, it seems that the past three weeks have seen a significant change in this trend. Currently, no less than 200 cases are recorded each day. For example, today, another 269 people have been added to the covid statistics in Greece, and you should also take into account that this country has a population of around 10 million.

Increase in morbidity in Greece

Many people are probably wondering what the current incidence statistics are in Crete. For example, today there were 11 new cases, and last Sunday was the "record" of cases. On that day, as many as 26 people had a positive test result. For comparison - during the entire lockdown, the total number of patients in Crete did not exceed 20….

According to data provided by the Civil Protection Office, in the period from July 1 to August 16, 50 sick tourists were detected in tests carried out at border crossings in Crete, 615 people for the whole of Greece. 364 "positive" tourists were confirmed in tests at airports, 17 at ports and 234 at the land border. Most of the infected people came from Romania (88), Bulgaria (86), Albania (63), Serbia and Sweden (29).

Quarantine for those returning from holidays in Greece

The sudden spike in the incidence recorded in Greece has started to take notice of other countries in such a short time. Lithuania, Latvia and Estonia have decided to quarantine travelers coming from Greece for two weeks. Similar restrictions will also apply to Norwegian citizens returning from Greek holidays. In this country, from August 22, people coming from Greece will be subject to a 10-day quarantine. The decisions of these countries are a big blow to Greece.

Increase in morbidity in Greece

In 2019, flights from Norway accounted for 13.3% of the total number of arrivals at Chania airport. This year, the Baltic market is also important for Greece. If the current restrictions had not been introduced, it would probably be the only one to maintain the same number of tourists in the current season as last year. Such good forecasts resulted, among other things, from the fact that the local tour operators and airlines even increased the number of places in the pool. Approximately 16,769 tourists from Latvia, 20,435 from Lithuania and 12,000 from Estonia came to Crete last year.

At the same time, the Finnish authorities announced yesterday that as of August 24, they are reintroducing travel restrictions, including to Greece, to limit the spread of the coronavirus. Like Norway and the Baltic States, Finland will also impose a 14-day quarantine on those returning from Greece.

Will there be new restrictions?

Such questions arise most often. The Greek government is introducing significant restrictions on Mykonos and Chalkidiki from tomorrow. Masks will be mandatory there both in closed and open spaces. All mass events are canceled. Both public and private assemblies cannot exceed 9 participants. The number of people sitting at the tables is also limited to 4, in the case of families with the closest relatives to 6. As for the restrictions in Crete, these remain unchanged for now.

Gosia,  data_2020-08-20 20:51:02 2020-08-20 20:51:02
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
see other news from this month »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Jacek Maciek
Jacek Maciek
2020-08-20 19:00:12

Chyba najlepszym w tym roku kierunkiem na południu są paradoksalnie Włochy a nie Grecja jak się wszystkim na początku lata wydawało.

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-08-20 19:11:01

W lipcu jeszcze wydawało się, że Grecy mają wirusa pod kontrolą. Ale niestety nie badali swoich własnych obywateli powracających do kraju. To jedna z przyczyn obecnego wzrostu.

1
 Jacek Maciek
Jacek Maciek
2020-08-20 19:19:21

CRETE - Kreta ja jeszcze pod koniec czerwca myślałem, że Grecja zgarnie turystycznie niemal wszystkich turystów. Sam wybralem sie na początku lipca na Kretę i uważałem, że to najbezpieczniejszy kierunek. Tym bardziej, że wszyscy mówili jak to Grecy sobie świetnie radzą. Czar prysł już na lotnisku kiedy zobaczyłem że chaos z przyjezdymi wydawał się dla służb nie do ogarnięcia. Jak patrzyłem na te wymazy które nie dość że robione chyba specjalnie tak by nic nie wymazać i to jak lądowały niemalże rzucane do jednego kosza na stertę gdzie już były próbki z kilku samolotów to się zastanawiałem jaki to ma sens. W hotelu jedzenie za szybą ale ludzie w kolejkach jeden obok drugiego co chyba tylko sprzyjało zarażaniu a przed niczym nie chroniło. To był jeszcze okres gdzie maseczki nie były wymagane w sklepach ani lokalach więc z jednej strony fajnie bo nie odczuwało się epidemii ale z drugiej... No właśnie z drugiej myślę widzimy tego efekty.

3
 Jacek Maciek
Jacek Maciek
2020-08-20 19:21:39

CRETE - Kreta ja nawet myślę że w Grecji trochę jak w Polsce wciąż było przekonanie, że wirus to zagrozenie z zewnątrz a nie na miejscu wśród lokalnej ludności.

 Kinga Michlik
Kinga Michlik
2020-08-20 19:32:33

Jacek Maciek najpierw zacznijmy od tego, że co to za pandemia wymyślona... A ludzie dają się robić w konia

7
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-08-20 19:35:15

Kinga Michlik Wiesz co nie będziemy dyskutować tu o tym czy coś jest wymyślone czy nie. Fakty są takie: 794 tysiące osób zmarło, 22,7 miliona osób miało/ma potwierdzonego COVIDa.

2
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-08-20 19:37:27

Jacek Maciek A nas Grecy zaskoczyli raczej zdyscyplinowaniem w tej kwestii i poważnym podejściem do tematu.

5
 Jacek Maciek
Jacek Maciek
2020-08-20 19:37:36

Kinga Michlik nie uważam, że ta pandemia jest wymyślona. Poza tym nie wydaje mi się, że to jest forum do roztrząsania spiskowych teorii. Wracając do Krety jestem pewien, że każdy znajdzie na niej kawałek miejsca dla siebie, które gwarantuje odosobnienie i dystans. Bywałem na plażach, gdzie nie było absolutnie nikogo, szczególnie na południowym wybrzeżu. Tak więc bez względu na epidemię Kreta gwarantuje bezpieczeństwo o ile sami o to zadbamy. Jest tyle plaż i tak dziewiczych że trudno tam o tłok nawet w najbardziej zapełniony sezon. I za to uwielbiam Grecję. Że mogę w 15 minut samochodem znaleźć się w miejscu z przyrodą sam na sam.

8
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-08-20 19:38:50

Jacek Maciek Otóż to.

 Jacek Maciek
Jacek Maciek
2020-08-20 19:45:39

CRETE - Kreta ja nie mieszkam w Grecji i trudno mi się wobec tego wypowiadać jakoś bardzo ekspercko ale na lotnisku to nie wyglądało dobrze. I nie chodzi mi o tlok. A o ten choas na lotnisku w Heraklionie. O to, że być może zbagatelizowano na początku potrzebę noszenia maseczek. To był ten czas, kiedy na początku lipca nie były obowiązkowe i faktycznie nikt ich nie nosił. Nie mówię o obsłudze ale o klientach. Jakby uwierzono, że już po epidemii. Zastrzeżenia trudno mi mieć do samych Greków a do turystów. Nie trzeba na kolację schodzić punkt 19.00 kiedy się zaczyna jakby miało potem zabraknąć jedzenia :)

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-08-20 20:04:04

Jacek Maciek Mieliśmy na myśli raczej początek czyli lockdown.

1
 Kinga Michlik
Kinga Michlik
2020-08-20 20:10:45

CRETE - Kreta bardzo "imponujący" wynik przy ludności 7,5 mld. Na zapalenie wątroby wzw choruje ponad 200 mln i o zgrozo jeden z czynników, który powoduje chorobę. Jest taki, że ludzie nie myją rąk. Jak ktoś chcę niech wierzy w fałszywą narrację mediów, polityków "śmiercionośność" wirusa. Każdy będzie inaczej mówił jak nie będzie miał co do gara włożyć. Proszę dbać o zdrowie jedząc zdrowo i ruszać się to jest złoty środek aby być zdrowym. A szkoda, że tak mało o tym mówią. Wrócę na Kretę jak tylko będę miała sposobność.

3
 Jacek Maciek
Jacek Maciek
2020-08-20 20:13:17

CRETE - Kreta słyszałem, że faktycznie stanęli na wysokości zadania ja jestem fanem Grecji. Nigdzie nie czuję się tak dobrze jak tam. Żaden turystyczny kierunek mnie tak nie przyciąga. Dlatego ciężko mi się pogodzić w tym roku, że i moje plany wakacyjne musiałem zmienić. Planowalem inne wyspy ale musiałem odłożyć na spokojniejsze czasy. Wybralem Kretę już któryś raz bo żadna wyspa nie oferuje tego, że nawet będąc wiele razy wciąż można zwiedzać nowe miejsca i nie powtórzyć niczego z poprzednich wyjazdów. To jest bezapelacyjna królowa.

5
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-08-20 20:25:10

Kinga Michlik Jest sens porównywania statystyk choroby, która jest obecna w społeczeństwie zaledwie od kilku miesięcy do choroby obecnej od lat? Gdyby nie wprowadzane ograniczenia, chorych i zmarłych na covid byłoby znacznie znacznie więcej. Porównajmy statystyki za rok, dwa albo dziesięć.

1
 Kinga Michlik
Kinga Michlik
2020-08-20 20:33:02

CRETE - Kreta pierwsze koronawirusy są znane od lat 60. Więc choroba nie jest znana od kilku miesięcy. Czy analizowałeś/aś statystki grypy... Na tym komentarzu zakończone tą dyskusję. Proszę dbać o siebie i nie łykać wszystko co piszą i mówią w mass media. Tylko włączyć swoje myślenie. Pozdrawiam

2
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-08-20 21:06:57

Kinga Michlik No tak tradycyjne zawołanie na koniec: włącz myslenie. Życzymy tego samego.

3
 Kinga Michlik
Kinga Michlik
2020-08-20 21:15:14

CRETE - Kreta ja już swoje dawno włączyłam I zachęcam innych do tego samego. Gdyż obserwuję, że zanikło rozsądne myślenie. Z braku argumentów najlepej wyśmiać czyiś komentarz. Rzeczy o których piszę łatwo analizować po statystykach czy też sprawdzić zwykłej Wikipedii. Niestety niektórzy nawet z tym mają problem.... Życzę zdrowia pozdrawiam

2
 Daniel Gawron
Daniel Gawron
2020-08-20 21:38:07

Czytam sobie komentarze i zastanawiam się nad czym wy dyskutujecie? Nad covid? Serio? Ktoś jeszcze wierzy w bezobjawowa pandemię pojawiająca się tam gdzie społeczeństwo jest niewygodne? Miały być strajki górników- zdiagnozowano bardzo wielu chorych na kopalniach. Czytając wypowiedzi wirusologów dowiedziałem się, że kopalnie są idealnym środowiskiem do badania lepszym aniżeli obozy koncentracyjne. Dlaczego? Ponieważ w ciężkich warunkach pracy- duża wilgotność, wysokie temperatury, ect..wirus powinien zabijać i to bez wyjątków.. Tymczasem żaden zarażony górnik nie umarł. Co więcej Ci zdiagnozowani górnicy pracowali ciężko w kopalniach będąc już zarazonym tym śmiercionośnym wirusem. Oczywiście znajdą się osoby negujące fakty ale to ich problemy i ich sprawa. Chcą wierzyć w wirus- proszę bardzo najlepiej to zamknijcie się w domu i nie wychodzicie przez 10 lat bo przypadkiem zarazicie się tym strasznym covidem.. Acha maseczki to wymieniajcie co minutę bo ten smiercionosny wirus tak szybko się rozmnaża, że po minucie maseczka jest do wyrzucenia a żele antybakteryjne niszczą bakterie a nie wirusy. To samo tyczy się płatności bezgotówkowych. Po co płacicie zbliżeniowo skoro otrzymujecie potwierdzenie transakcji na paragonie a potem ta sama osoba to niezmienionymi rękawiczkami od 8 h podaje wam chleb na który od wypieku do czasu zakupu już dawno spadło wiele drobnoustrojów oraz różnych koronawitusow... Mógłbym tak pisać dalej. Niestety to nie ma sensu bo po prostu jak dyskutować z kimś, kto nie potrafi przyswajać prostych faktów na poziomie dziecka w szkole podstawowej..

4
 Tomasz Łac
Tomasz Łac
2020-08-21 05:26:40

Na lotnisku w Chani pełna profeska, nawet autobus podwożący bezpośrednio pod samalot był wypełniony max 15-20 osób. Na Okęciu ładowali w autobus ludzi na maxa... Na Krecie założona maseczka wśród obsługi restauracji czy hotelu to taka która zasłania usta i nos, a przyjezdnym niestety nos się już nie mieści... Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jak zdyscyplinowani były Kretenczycy pomimo tego, że jak dobrze wiemy nie lubią nakazów. Nawet jeżeli większość ma inne zdanie niż rządzący, oni potrafili się dostosować czego nie można powiedzieć o turystach....

3
 Agnieszka Bołszuk
Agnieszka Bołszuk
2020-08-21 05:27:55

Lecę 13 września i okropnie boję się 3 rzeczy: będę musiała robić w Polsce test przed wyjazdem, a jeśli chodzi o prywatne testy to ciężko z nimi. Jest tylko kilka punktów, gdzie można to zrobić i to jeszcze z problemami . Jeśli wezmą ode mnie wymaz (który trzeba umieć pobrać) i okaże się pozytywny i będę musiała siedzieć cały urlop w specjalnym hotelu pokojowym, no i że wprowadzą kwarantanna po przyjeździe do Polski. Wtedy mój partner nie pojedzie, bo prowadzi działalność gospodarczą i nie może sobie pozwolić na miesięczną nieobecność. No wiadomo ciężkim zachorowaniu nie piszę, bo to oczywiste

2
 Bożena Przygońska
Bożena Przygońska
2020-08-21 06:03:14

Jacek Maciek jestem na Krecie i w 100% się zgadzam

1
 Agnieszka Jurzak
Agnieszka Jurzak
2020-08-21 06:07:47

Agnieszka Bołszuk a może warto przestać panikować i jednak cieszyć się urlopem? Zarazić możesz się wszędzie. Zapewne w Grecji nie bardziej niż w Polsce. Ten wirus już nie zniknie, trzeba żyć tu i teraz i nie odkładać niczego. Udanych wakacji.

 Agnieszka Bołszuk
Agnieszka Bołszuk
2020-08-21 06:22:32

Agnieszka Jurzak cieszę się cieszę, panikarą nie jestem, ale obawy siedzą w środku niestety.

 Wanda Weronika Wedlejt-Ogunleye
Wanda Weronika Wedlejt-Ogunleye
2020-08-20 19:38:48

30.08 lecę z córka na Kretę, mam nadzieję, że wyjazd dojdzie do skutku i że będę mogła wrócić bez kwarantanny.

5
 Agnieszka Jurzak
Agnieszka Jurzak
2020-08-21 06:09:25

Wanda Weronika Wedlejt-Ogunleye zapewne. Nasz rząd co prawda działa jak dziecko we mgle, ale po rzuconym haśle o kwarantannie szybko się wycofali i przeszli do retoryki ze jeśli już to testy po powrocie.

1
 Marlena Schrader
Marlena Schrader
2020-08-21 07:52:51

Wanda Weronika Wedlejt-Ogunleye Oby

 Brudzia Brudi
Brudzia Brudi
2020-08-20 19:46:08

A ja mam pytanie, czy Grecy mają problem w tej chwili z płaceniem u nich gotówką? Czy trzeba nastawić sie raczej na płacenie kartą ?

 Kasia Tomar
Kasia Tomar
2020-08-20 20:19:54

Brudzia Brudi i gotówka i karta bez problemu

1
 Marta Rębacz
Marta Rębacz
2020-08-20 20:21:30

Brudzia Brudi Grecy wola gotówkę bo nie musza wystawiać rachunku w tej kwestii nic się nie zmieniło

4
 Brudzia Brudi
Brudzia Brudi
2020-08-20 20:35:02

Marta Rębacz Dzięki !

 Marta Rębacz
Marta Rębacz
2020-08-21 00:42:35

Brudzia Brudi no cóż to tez jest bardzo wybiórcze

1
 Bożena Przygońska
Bożena Przygońska
2020-08-21 06:05:03

Brudzia Brudi jestem na Krecie, żadnych problemów z płatnościami, zarówno gotówką jak i kartą

3
 Alicja Mazanowska
Alicja Mazanowska
2020-08-20 19:52:58

Mimo wszystko uważam, że na Krecie, ogólnie w Grecji, jest bezpieczniej, niż u nas, trudniej jest się zakazić. Choć martwi mnie, że Grecy, jak i Polacy, po zdjęciu obostrzeń, zachowują się jak gdyby nigdy nic się nie stało. Patrząc na szczegółowe dane o zachorowaniach widać, że mają dokładnie ten sam problem, co u nas - wesela, uroczystości rodzinne, duże zakłady pracy. Reasumując: duże skupiska ludzi.
W niedzielę lecimy na Kretę. Największe zagrożenie widzimy w locie samolotem (duże skupisko ludzi, na względnie małej i zamkniętej przestrzeni) ale przygotowaliśmy się do tego najlepiej, jak tylko mogliśmy.
To nie znaczy, że po wylądowaniu, po odebraniu samochodu stracimy czujność i chulaj dusza - piekła nie ma.
Rozsądek górą.

4
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-08-20 20:13:21

Wiesz, wszyscy chcieliby aby życie wróciło na dawne tory więc trudno się dziwić że ludzie zapominają albo chcą zapomnieć o ograniczeniach czy to w Polsce czy innym kraju. W Grecji jak pozwolili na organizację wesel to limit ustalili na 250 osób. Dla nas to okazałe wesele ale w Grecji to skromna impreza ;-) Niestety teraz są konsekwencje.

1
 Kinga Lademann
Kinga Lademann
2020-08-21 02:22:32

CRETE - Kreta wtrącę się

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-08-21 08:22:04

Kinga Lademann Wiesz są i tacy. Wszędzie.

 Spokojny Pacyfik
Spokojny Pacyfik
2020-08-20 20:09:07

Wystarczy nie robić testów i nie będzie zakażeń a tym samym mniej Skażonych

5
 Katerina Kate
Katerina Kate
2020-08-23 04:13:04

Spokojny Pacyfik jakby zrobili testy na wirusa opryszczki zapewne 90%pupulscji wykazałoby wynik pozytywny. Oczywiście większość bezobjawowych

 Beata Niedźwiedź
Beata Niedźwiedź
2020-08-20 21:00:00

A czy wiecie ile potwierdzonych przypadków spośród ostatnich to turyści?

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-08-21 08:24:25

Tak jak podaliśmy w artykule do połowy sierpnia wykryto 615 osób z covidem na przejściach. Testom byli poddawani turyści więc to pewnie jest ta liczba. Ostatnio jednak najwięcej chorych pochodzi z zakażeń na terenie Grecji.

 Justyna Borowiak
Justyna Borowiak
2020-08-20 21:09:34

Ta parodia nigdy się nie skończy?

7
 Justyna Borowiak
Justyna Borowiak
2020-08-20 21:09:52

Wy na prawdę w to wierzycie wszystko?

8
 Iwona Kurowska
Iwona Kurowska
2020-08-21 16:59:36

Justyna Borowiak są ludzie co dalej w to wierzą. Mnie się śmiać tylko z tego chce bo może i jest jakiś wirus ale nie jest niebezpieczny jak go kreują media. Wystarczy ze masz podwyższona temperaturę i co? Jesteś już zarażony? Mam przykład na własnej osobie gdzie po paru godz na słońcu miałam wyższa temp ciała, pan na promie z Santorini długo się wachał czy mnie wpuścić na pokład. Trochę dziwne bo jak wypływałam z Krety moja temp była w normie. Wiec jak to się ma do tych zarażonych?

1
 gość}
gość dodekanezowiec
2020-08-20 22:49:30

Ja jak zwykle nieco z innej beczki

Droga Kreto, w 2019 r.Fuerteventura (R2 Pajara Beach) była tańsza od Dimitrios Village. Róbcie Grecy tak dalej z polityką cenową. 2 tyg.z Itaki NA wyspach Zielonego Przylądka wyjdzie taniej

 

 Monika Zofia Koprowska-Ludwig
Monika Zofia Koprowska-Ludwig
2020-08-21 03:49:04

Myślę że właśnie kończy się czas na podróże gdziekolwiek. Dobrze że poleciałam na Krete jak tylko otworzyli lotniska. Teraz jestem nad naszym morzem i choć trzymamy dystans, jestem.pewna że jest mniej bezpieczniej i to biorąc pod uwagę lotniska i lot samolotem a nie tylko samą Krete

 Agnieszka Jurzak
Agnieszka Jurzak
2020-08-21 06:10:34

Monika Zofia Koprowska-Ludwig pesymistyczna wersja i sądzę że nieprawdziwa.

2
 Monika Zofia Koprowska-Ludwig
Monika Zofia Koprowska-Ludwig
2020-08-21 07:03:06

Ma pani prawo do swojej opinii a ja do swojej dlatego na początku jest ja myślę

 Aleksandra Tajanowicz
Aleksandra Tajanowicz
2020-08-21 05:08:30

Nie jestem zaskoczona, stalam w tlumie na lotnisku w Heraklionie. Po co wpuscili jednoczesnie tysiace ludzi na raz? Dramat. W hotelach przy posilkach plexa a za nia 30 osob w kolejce obok siebie.

3
 Bożena Przygońska
Bożena Przygońska
2020-08-21 06:06:15

Aleksandra Tajanowicz A w Chani spokojnie...

 Agnieszka Bołszuk
Agnieszka Bołszuk
2020-08-21 06:23:28

Bożena Przygońska własnie jade do Agia Marina !!!!, za 3 tygodnie :D

1
 Aleksandra Tajanowicz
Aleksandra Tajanowicz
2020-08-21 06:36:08

Bożena Przygońska

 Kasia Rezka
Kasia Rezka
2020-08-21 07:41:19

Za duzo osob wyjezdza do Grecji na wakacje i trzeba to ukrócić to zrobią kwarantanne dla wracających z Grecji....

 gość}
gość Arturrro
2020-08-21 08:31:09

Covido kabaret

Największym problemem są rządy i media które ciągle ludzi straszą. Nikt nie pisze ile z tych potwierdzonych przypadków wymaga hospitalizacji, ile musi wylądować pod respiratorem a ile albo nie ma żadnych objawów albo przechodzi to jak zwykle przeziębienie. Gdyby takie info podawali to szybko skończyłby się strach . 

 Kamila Witczak
Kamila Witczak
2020-08-21 08:46:35

Najlepszy kierunek wakacyjny

WŁADYSŁAWOWO JEEE

 gość}
gość kkckasia
2020-08-21 09:15:56

mam wątpliwości

kurcze 9 września mam zaplanowany wylot, jak rezerwowałam to Kreta wydawała mi się najbezpieczniejsza opcją. teraz zaczynam się bać. a tak strasznie chcę tam polecieć... niby mam plan na te "samotne" plaże i hotel nie jest duży i mało obłożony z tego co wiem ... ale to lotnisko wygląda przerażająco jednak ...

Gosia | crete.pl
Gosia | crete.pl
2020-08-21 10:12:43

odp. Covido kabaret

Arturrro, ależ oczywiście, że takie dane są podawane, i nie trzeba ich szczególnie szukać. Mam oczywiście na myśli Grecję gdzie codziennie są publikowane raporty, w których są dane odnośnie tego ile osób jest hospitalizowanych, ile trafia na kwarantannę, ile w chwili obecnej leży pod respiratorami. Ile zarażonych wykryto podczas testów na granicach a ile zakażeń pochodzi z kontaktów w rodzinie. Nikt tego nie ukrywa. Decyzje o ograniczeniach ogłaszają politycy ale podejmują je na podstawie wytycznych, jakie dostają od epidemiologów. Tym różni się Polska od Grecji. W Polskich mediach jest dużo szumu i mało konkretów, a dużo niespójnych decyzji zaowocowało tym, że część ludzi knuje teorie spiskowe, część leje na wszystkie ograniczenia. Zgadzamy się z tym, że mediom i politykom się nie wierzy, ale są ludzie co o epidemiach wiedzą dużo i dzielą się taką wiedzą. A w to że covid bezobjawowy jest niegroźny także nie warto wierzyć. Ostatnie badania pokazują, że bardzo duża ilość ludzi, którzy przez to przeszli "bezobjawowo" ma uszkodzone serce, płuca.

Gosia | crete.pl
Gosia | crete.pl
2020-08-21 10:33:03

odp. kkckasia

To jeszcze ponad 2 tygodnie, może zacznie się wyciszać.

 gość}
gość kkckasia
2020-08-21 11:40:26

oby

na to liczę i dlatego to forum jest dla mnie obecnie lekturą obowiązkową :)

 gość}
gość Arturrro
2020-08-21 11:42:48

Covido kabaret

Gosiu, nie chcę wchodzić w dyskusję bo to nie miejsce. Parę lat temu ciotka przeszła bardzo delikatnie najprawdopodobniej grypę (bo przecież kiedyś w tyłku było testowanie wirusów). Okazało się po jakimś czasie, że ma problem z sercem właśnie od tego wirusa. Zatem to nie jest jakieś novum, że wirus nawet bez większych objawów może narobić szkód. Dodatkowo zawsze powstaje pytanie ile osób z tych bezobjawowych ma jakieś problemy. Ciągle jest sianie strachu i paniki. Naukowcy odkryli to, odkryli tamto i tak w kółko, tak jakby to była zasada. Na podstawie liczby zakażeń, z czego niewielki procent ma większe problemy zdrowotne typu zapalenie płuc, zamykane są kraje i wymyślane kwarantanny. Fajnie, że są dane tylko nikt ich nie szuka a w mediach o tym nie mówią i podają liczbę potwierdzonych przypadków i robią taką atmosferę jakby wszyscy pod respiratory poszli. Ostatnio pierwszy raz w radiu w PL usłyszałem że pod respiratorem jest...76 osób (w 38 mln kraju). Spora część już wcześniej już chorowała.

 Tomasz Mazur
Tomasz Mazur
2020-08-21 11:42:53

Nie ma kierunków bezpiecznych wszędzie gdzie są ludzie tam są choroby

1
 gość}
gość PiotrWie
2020-08-21 21:08:17

Wikipedię też warto czytać ze zrozumieniem. Ok 1mln ofiar miały grypy ale te pandemiczne - azjatycka w 1957r czy Hong-Kong w 1968, oczywiście była też hiszpanka - ale w warunkach specyficznych - w społeczeństwie osłabionym wojną światową. Zwykła grypa sezonowa ma znanie mniej zgonów - np. w Polsce w 2019 - 69 osób, jeśli uważacie że to porównywalne do obecnych prawie 2000 to zaokrąglenie jest dość grube. A tych co uważają że koronawirus nie istnieje zapraszam jako wolontariuszy do pomocy w szpitalach jednoimiennych czy DPS-ach, przynajmniej zrobią coś pożytecznego, a może jak zobaczą tych chorych to zmienią zdanie.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157370290582551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Muzeum posiada największe na świecie zbiory kultury minojskiej. Spędziłem w nim kilka godzin, a i tak miałem niedosyt.
gość Majk: Hala dalej zamknięta ? Ech robiliśmy tam zakupy 10 lt temu  :)
Akurat jestem na Krecie id wczoraj. Pogoda cudna. Niecale 30C
Dla wczasowiczów super
Strach pomyśleć co się bedzie działo w lipcu i sierpniu.
Niestety nie tylko tam nie dba się o zwierzęta jest wiele takich państw, byłam niedawno w Egipcie i serce mi pękało na widok tych wszystkich biednych chudych zaniedbanych zwierząt, niby turystyka rozwinięta w tych krajach a Ciemnogród Totalny
To nie wydarzyło się w rejonie Rethymno na Krecie ,a na wyspie Paros .Najważniejsze że piesek został uratowany
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera