Booking.com

Nowy etap wykopalisk w Gortynie

Wykopaliska w Gortynie są jednymi z najważniejszych na Krecie. To właśnie Gortyna przez dziewięć wieków, aż do 824 r. n.e., pełniła funkcję stolicy Krety. Nie dziwne więc, że jest to także jedno z najobszerniejszych stanowisk archeologicznych na wyspie. I to właśnie z Gortyną jest związany dzisiejszy bardzo pozytywny news.

Gortyna - wykopaliska

Wykopaliska te dostały dzisiaj gwarancję finansowania kolejnego etapu prac związanego z odkrywaniem starożytnego teatru. Wcześniejsze etapy prac wykopaliskowych prowadzonych w 2011-2012 oraz 2014-2015 roku były finansowane przez Region Krety, jednakże ze względu na szeroki zakres działań nie zostały ukończone. Nowy projekt przewiduje kontynuację oraz zakończenie prac związanych z odkrywaniem i restauracją Wielkiego Teatru.

Jak wynika z badań archeologów teatr ten należy do kategorii dużych teatrów rzymskich o maksymalnej średnicy 93 metrów i szacunkowej pojemności około 7500 widzów. Jest to niewątpliwie najważniejszy i największy teatr antyczny na Krecie. Obecne prace, które mają potrwać dwa lata, są wspierane przez Region Krety kwotą 240 000 € dostępną ze środków własnych. W kwocie tej także zostały zarezerwowane fundusze na późniejszą promocję tego miejsca.

Z pewnością teatr ten nie tylko przyciągnie turystów, ale także będzie wykorzystywany na wybranych lokalnych imprezach. Jeśli ktoś z Was był już w Gortynie, to po zakończeniu prac i udostępnieniu teatru do zwiedzania, będzie miał dobry powód aby ponownie pojechać do dawnej stolicy Krety

Gosia,  data_2021-04-26 20:04:34 2021-04-26 20:04:34
Średnia: 4.75
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 4.75 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Małgorzata Lipiec
Małgorzata Lipiec
2021-04-26 18:47:24

Oby więcej takich wiadomości

1
 Maciej Lewandowski
Maciej Lewandowski
2021-04-26 18:53:09

Byłem. Magiczne miejsce. Teatr też próbowałem zobaczyć, ale się nie udało - żadnej dziury w płocie nie było :)

1
 Violetta Ludwiczak
Violetta Ludwiczak
2021-04-27 10:50:27

Byłam w 2019 roku, piękne miejsce, obejrzeliśmy wykopaliska po drugiej stronie ulicy, była dziura w ogrodzeniu :-)

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157922959217551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Adam Wyspiański : Czy ktoś ma wiedzę jaki test antygenowy trzeba wykonać, jakościowy czy ilościowy??? Czy szybki test antygenowy na lotnisku we Wrocławiu jest respektowany przez Grecją??? Proszę o info. Wylatuję 28.06.
Gosia | crete.pl : Zasadniczo to w najnowszej dyrektywie tylko jest mowa o przemieszczaniu się samolotem na wyspy. Szczerze mówiąc to nie widzę różnic w podróżach krajowych w stosunku do tego co było poprzednio, bo testy antygenowe były tu dopuszczone już poprzednio. Oficjalna rządowa strona nadal nie zamieściła zaktualizowanych wytycznych, trzeba więc poczekać na to co napiszą. Jak skończy się ważność antygenu to jest nieważny. (...)
gość Aneta: A czy coś zmieniło się w temacie podróży między wyspami? I czy faktycznie w podróżach wyspa-wyspa nie obowiązuje testowanie, które jest wymagane jedynie w podróżach ląd-wyspa? I czy wiadomo coś więcej na temat tzw. (...)
Adam Wyspiański : Czy szybkie testy antygenowe wykonywane na lotnisku we Wrocławiu będą respektowane przez Grecję w Chanii???? Czy ktoś w najbliższym czasie będzie leciał z Wrocławia do Chanii i będzie wykonywał taki test antygenowy.. Proszę o informację.. Ja lecę 28 czerwca.. Nie wiem czy robić test w laboratorium na mieście, czy na lotnisku, i czy on będzie uznany w Grecji...
Czyli szczepienie , pcr lub antygenowy ? Te antygenowe się na lotnisku robi czy jak to wygląda ?
12 lat skończone czy 12 lat kalendarzowe?
a ja już zgłupiałam totalnie na stronie tui najpierw podali, że rapid test na 48h, teraz , że na 24h przed. czyli dziecko 8 letnie oficjalnie nie musi mieć testu przed lotem do GR?
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera