Serwis wymaga plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
Od wczoraj pracownicy i przedsiębiorcy mogą przemieszczać się pomiędzy greckimi wyspami, po okazaniu stosownych dokumentów. Dziś natomiast ogłoszono, że od 18 maja na wyspy będą mogli udać się także pracownicy sektora turystycznego. Oczywiście także za okazaniem stosowanych certyfikatów od pracodawcy. Od tego dnia zniesiony zostanie też zakaz podróży do kontynentalnej części Grecji.
W rządowych planach pojawia się także informacja o kolejnych krokach dotyczących znoszenia zakazów podróżowania. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i liczba zachorowań nie zacznie się zwiększać to można oczekiwać, że od 25 maja lub 1 czerwca wszyscy greccy obywatele będą mogli przemieszczać się pomiędzy wyspami i kontynentem. Byłby to zatem trzeci etap stopniowego otwierania wysp. Jednak jak mówił wiceminister obrony cywilnej Nikos Hardalias, mimo że znoszenie dotychczasowych ograniczeń przebiega gładko, to jednak rząd zanim wykona kolejny krok, chce zobaczyć najpierw statystyki zachorowań.
Wcześniejsza data wprowadzenia swobodnego ruchu jest bardziej prawdopodobna tylko dla kontynentu i dużych wysp typu Kreta, Rodos czy Korfu, ze względu na to, że miejsca te posiadają odpowiednią infrastrukturę medyczną do leczenia COVIDa-19.
Można próbować zrozumieć ludzi, którzy z tego żyją. Można też puścić ludzi na żywioł i nie zajmować się takimi głupotami, jak ofiary śmiertelne. Samaria nie jest szlakiem w 100% bezpiecznym (który szlak jest), to głęboki wąwóz, narażony na erozyjne osunięcia skał. Poza ty, to jest region aktywny sejsmicznie i dość kapryśny pogodowo.
Myślę, że tu nie ma miejsca na ustępstwa. (...)
gość PiotrWie Dziś po raz pierwszy ( a jeździmy dużo od 2008 roku i dużo chodzimy po szlakach) widzieliśmy w Grecji ekipę przygotowującą szlak do sezonu. Nie była to co prawda zbyt duża ekipa - dwie osoby z motyką, sekatorem i niewielką piłą ręczną - ale zawsze coś - na wyspach Kanaryjskich ekipa to pierwszy z kosą spalinową a zanim kilka osób zmiatających resztki na bok. (...)
Komentarze
komentarz z
moja ukochana Kreta ❤ miałam być w czerwcu ...
komentarz z
Niestety, wszystkim runęły plany a życie zmieniło się o 180 stopni :(
komentarz z
To bylo bez sensu.
Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz
lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157114831797551