Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Kolejny etap otwierania wysp

Od wczoraj pracownicy i przedsiębiorcy mogą przemieszczać się pomiędzy greckimi wyspami, po okazaniu stosownych dokumentów. Dziś natomiast ogłoszono, że od 18 maja na wyspy będą mogli udać się także pracownicy sektora turystycznego. Oczywiście także za okazaniem stosowanych certyfikatów od pracodawcy. Od tego dnia zniesiony zostanie też zakaz podróży do kontynentalnej części Grecji.

Promy w Heraklionie

W rządowych planach pojawia się także informacja o kolejnych krokach dotyczących znoszenia zakazów podróżowania. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i liczba zachorowań nie zacznie się zwiększać to można oczekiwać, że od 25 maja lub 1 czerwca wszyscy greccy obywatele będą mogli przemieszczać się pomiędzy wyspami i kontynentem. Byłby to zatem trzeci etap stopniowego otwierania wysp. Jednak jak mówił wiceminister obrony cywilnej Nikos Hardalias, mimo że znoszenie dotychczasowych ograniczeń przebiega gładko, to jednak rząd zanim wykona kolejny krok, chce zobaczyć najpierw statystyki zachorowań.

Wcześniejsza data wprowadzenia swobodnego ruchu jest bardziej prawdopodobna tylko dla kontynentu i dużych wysp typu Kreta, Rodos czy Korfu, ze względu na to, że miejsca te posiadają odpowiednią infrastrukturę medyczną do leczenia COVIDa-19.

Gosia,  data_2020-05-12 20:11:29 2020-05-12 20:11:29
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Kinga Dąbrowska-Mielczarek
Kinga Dąbrowska-Mielczarek
2020-05-12 18:22:29

moja ukochana Kreta ❤ miałam być w czerwcu ...

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-05-12 18:30:33

Niestety, wszystkim runęły plany a życie zmieniło się o 180 stopni :(

 Aldona Pandowska
Aldona Pandowska
2020-05-13 06:40:22

To bylo bez sensu.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157114831797551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Irena Zygmunt Pampuch: 
gość PiotrWie: Albania jest całkiem ciekawa, jest co zwiedzać, góry do pochodzenia, tam bym pojechał. Turcja - wczoraj oglądałem specjalnie Tour of Turkey ba jechali wzdłuż wybrzeża. mi nie pasuje - wygląda jak większość śródziemnomorskiego wybrzeża Hiszpanii kontynentalnej - plaża, za nią wielkie hoteliszcza, potem szosa a za nią kolejne wieżowce. (...)
gość Arturrro: Mi głównie nie pasują testy na lotnisku. Na Majorce konieczny jest obecnie test przed wylotem  i żadne drugie testy wyrywkowe. Na plaży nie trzeba mieć maski(chcieli to wprowadzić ale Baleary się nie zgodziły), do pływania tym bardziej bo tam maska nie była konieczna do uprawiania sportu np. bieganie. Oprócz Zanzibaru, Dominikany(tutaj chyba wyrywkowe) i Meksyku testy nie są wymagane w Albanii. (...)
gość PiotrWie: Sprawdziłem wymagania innych krajów - Hiszpanii, Francji, Włoch czy Chorwacji - wymagają testów przed wyjazdem, kwarantanny po przybyciu i noszenia masek na świeżym powietrzu. Ostatnio Hiszpania poluzowała i pozwala pływać bez maski - ale podejść do wody musisz w masce. (...)
gość PiotrWie: Nie twierdzę że mi pasują testy - ale póki co bez testów to tylko Zanzibar. Jak będzie latem - zobaczymy. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. I tyle.
gość Arturrro: Piotrze, oczywiście możemy się dostosować ale tez wybrać inna destynacje. To nie jest narzekanie przed klawiatura tylko wyrażenie swojej opinii, tak samo jak to Ty robisz. Tobie pasują testy w Polsce, później testy na lotnisku i ewentualna kwarantanna. Mi nie. Porównanie do tego, ze kiedyś to było drożej jest całkowicie bezzasadne. (...)
gość PiotrWie: To kraje boją się o bezpieczeństwo swoich obywateli - ja wiem jak unikać zakażenia i przez rok pracy z pacjentami udało mi się uniknąć. Podróżowanie bez żadnych ograniczeń w dobrych układach wróci za co najmniej kilka lat - a więc albo możemy się dostosować albo siedzieć przed klawiatura i narzekać. (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera