Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Sylwestrowe pogorszenie pogody na Krecie

Jeśli myślicie o tym aby spędzić Sylwestrową noc na Krecie to warto przemyśleć swoje plany. Rozległy front przebiegający wzdłuż wschodniej części Europy spowoduje, że nad Grecję napłyną masy zimnego powietrza wędrujące aż znad Rosji. Na przestrzeni najbliższych kilku dni, począwszy od Sylwestra spodziewany jest drastyczny spadek temperatury, a także silne opady deszczu. Prognozowane pogorszenie pogody nie ominie również Krety. W Sylwestrową noc na znacznym obszarze wyspy zapowiadane są temperatury dużo poniżej zera. Wedle prognoz w wyższych partiach gór spodziewane są opady śniegu, którym towarzyszyć ma silny wiatr. Z pewnością trzeba będzie liczyć się z dużymi utrudnieniami występującymi na drogach.

deszcz na Krecie

Już w tej chwili lokalne władze wystosowały do mieszkańców ostrzeżenia oraz prośby o przygotowanie się do tych trudnych warunków pogodowych. Zalecane jest podróżowanie w dzień oraz korzystanie z głównych dróg. Trzeba się również liczyć ze wzrostem poziomu wód w lokalnych strumieniach i rzekach.

Mapa temperatur w GrecjiŹródło: chaniapost.eu

Piotrek,  data_2015-12-29 19:00:19 2015-12-29 19:00:19
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Danuta Helena Tracz-kniolek
Danuta Helena Tracz-kniolek
2015-12-29 18:19:05

Dziś jeszcze było slonecznie zanim to zimno dojdzie do Krety to i po sylvestrze będzie -pozdrawiam cieplutko z Retymno

3
 CRETE
CRETE
2015-12-29 18:33:12

My również pozdrawiamy ciepło z Warszawy :). W Polsce w ostatnich dniach jest odrobinę chłodniej, jednak same święta były w naprawdę w wiosennej atmosferze z temperaturami w okolicach 10 stopni.

1
 Krystyna Maria
Krystyna Maria
2015-12-29 19:26:38

Sorry, że pytam....pani tam mieszka?????pani Danuto

 Beata Bartman-Tybura
Beata Bartman-Tybura
2015-12-29 18:43:10

No cóż kiedyś też musi być trochę zimniej.Ale i tak na Krecie to zimno będzie trwało krótko .Tak więc wszystkim życzę słońca -u nas i na Krecie!

3
 CRETE
CRETE
2015-12-29 18:47:01

My również życzymy wszystkim słońca. A po ostatnim suchym lecie w Polsce z pewnością przyda się odrobinę deszczu i śniegu :).

1
 Ryszard Uryga
Ryszard Uryga
2015-12-30 02:18:28

a ja miałem śnieg w święta na ISLANDII

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10153324583607551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Adam Wyspiański : gość Marek - Po dacie i samolocie Ryanair chyba leciałeś z Wrocławia? Powiedz mi jak wcześnie składałeś wniosek i czy otrzymałeś maila z potwierdzeniem złożenia wniosku. Ja lecę z rodziną za tydzień 14.08. z Wrocławia. Tak samo dwie dorosłe i dwójka dzieci. (...)
gość Aga: Adam - nie wiedzieliśmy, kto z nas będzie badany (czy w ogóle). Nikt nie miał kodu z 1 czy 2, więc nie spodziewaliśmy się w sumie niczego, chociaż lecąc na Kretę trzeba było się liczyć z badaniami. Same testy szybkie (patyczek do buzi i głośne aaa ;), bez informacji co dalej - Ale co robić po teście wyczytałam na crete.pl już wcześniej. Czekaliśmy 24 godziny, nie było telefonu czyli test jest negatywny. (...)
Anna Ewelina Forys: 22 dni lecę na krete
gość Marek: Przylecieliśmy 7-go Ryainair do Chanii. PLF jeden dla całej rodziny (2 osoby dorosłe plus dwójka dzieci). Na lotnisku krajowym sprawdzany na bramce PDF ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowości danych wszystkich członków rodziny. Na Krecie błyskawiczny skan kodu QR i tyle. Nasz zaczynał się od 4, więc żadnych testów. Lotnisko jak wymarłe, błyskawiczny transfer, bagaże już na nas czekały. (...)
Urszula Margiewicz: Źle, że przekracza się ilość ludzi. Lepiej płynąć tsk żeby nie było takiego przeciążenia. Powinien kapitan statku wiedzieć ma być np. 100 osób czy 1000 a nie więcej. A nie pakować ludzi za wszelką cenę.
Roy Feuillade: Love lion square bougatsa and coffee
Adam Wyspiański : gość Aga - Fajnie, że dotarliście. Zażywajcie słońca i dobroci Krety!!! Ja mam z rodziną zaplanowany lot na 14 sierpnia też z Wrocławia. Czy wylatując już wiedzieliście, że 7 to test a 4-nie?? Co robicie, gdzie i jak spędzacie czas w oczekiwaniu na wynik??? W jakim miejscu spędzacie urlop (hotel duży czy mały, pensjonat a może prywatny dom). (...)
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera