Rekordowa sałatka i wojna pomidorowa

data_2010-06-16 21:57:01 2010-06-16 21:57:01

PomidoryIerapetra, chwaląca się mianem najcieplejszego miasta w Europie (średnia roczna temperatura powyżej 20'C i ponad 3 tys. słonecznych godzin) ostrzy sobie pazurki na kolejny rekord. W dniach od 19 do 20 czerwca w Ierapetrze podejmowana będzie próba uzyskania wpisu do księgi rekordów Guinnessa w kategorii największej sałatki greckiej na świecie. Impreza ta będzie zorganizowana pod patronatem burmistrza Ierapetry Pana Spyros'a Tsikaloudakis'a, który zadba o pozyskanie od okolicznych rolników odpowiednio dużych ilości składników potrzebnych na stworzenie tej gigantycznej sałatki.

Zdobycie tak ogromnej liczby warzyw nie powinno stanowić problemu, gdyż rejon Ierapetry to obszar intensywnej uprawy warzyw. Większy problem stanowić będzie zdobycie dużej ilości fety. Pan burmistrz wierzy jednak, że organizatorzy będą mieć wystarczającą ilość sera pozwalającą na wykonanie ponad 11 ton sałatki greckiej. Natomiast na pewno nie będzie kłopotu z ilością osób, które będą potrzebne do pocięcia składników, gdyż bardzo wielu chętnych zgłasza się do udziału w tej próbie bicia rekordu Guinessa. Już dziś swój udział potwierdziło kilka lokalnych organizacji oraz spora liczba mieszkańców Ierapetry. Na Facebooku zaś, znalazło się ponad 1700 osób deklarujących uczestnictwo w tej imprezie.

 

Plakat
Plakat zapowiadający bicie rekordu Guinness'a


Kolejną atrakcją jaka przewidywana jest w tych dniach to wojna pomidorowa xentomatiasmata (ξεντοματιάσματα), która ma być rozegrana na jednej z miejskich plaż. Wedle organizatorów Ierapetra jest jednym z dwóch miast (obok hiszpańskiego Bounol), gdzie obowiązuje tego typu tradycja. Jak widać najbliższy weekend w Ierapetrze zapowiada się bardzo ciekawie. Impreza ta to dobry pretekst by odwiedzić ten niewielki port położony nad Morzem Libijskim. Wszyscy wypoczywający w środkowej lub wschodniej części Krety powinni rozważyć możliwość spędzenia tych dni w tym mieście.

Piotrek,  data_2010-06-16 21:57:01 2010-06-16 21:57:01
Średnia: 5
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie : Nam się podoba - może znowu da się jeździć na Kretę. Miłośników leżaków zapraszamy z powrotem na północne wybrzeże.
Bardzo się cieszę. Mnie to odpowiada, bo nie znoszę głośnej muzyki na plaży i coraz trudniej było znaleźć miejsce bez leżaków. Jak ktoś chce leżaki to zapewne znajdzie odpowiednie miejsce.
W Falasarnie byłam ostatnio jakieś 2-3 lata temu. Leżak na leżaku, głośna muzyka z baru, co najmniej dwa kłady, kursujące tam i z powrotem co kilka minut, generujace niesamowity hałas i smród.... a pamiętam jeszcze czasy, jak można było na tej plaży rozłożyć się z kocykiem w ciszy i spokoju, eh... no cóż może i szkoda miejsc pracy, ale ludzie wszystko potrafią zniszczyć i nie znają umiaru jeśli chodzi o kasę, ... (...)
Bardzo dobrze. Jak ktoś nie chce wypożyczać leżaka, to miejsca musi szukać na drugim końcu wyspy i w najbrzydszej okolicy.
Małe sprostowanie. Określenie "Fałszywe plaże" jest błędne. Chodzi tu o "Niezadeptane plaże" (gr. Απάτητες παραλίες) ;)
To znaczy, że z Falasarny znikną baldachimy do leżenia? Trochę rewolucja.
Szkoda. Ale wiadomo, gdzie człowiek tam szkody. Na szczęście miałem przyjemność plażować na wyspie. Jest mega pięknie. Plaże zwłaszcza Golden beach zostaje na zawsze w pamięci.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera